Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért vett ilyen...

A kormány miért vett ilyen sok lélegeztetőgépet?

Figyelt kérdés
Azzal érvelnek, hogy nem tudhatták, hogy mennyire lesz szükség és inkább legyen több, mint kevesebb. Viszont ennyit akkor se tudtak volna felhasználni, ha több beteg lett volna, mert nincs annyi intenzív szakápoló, aki ellásson annyi lélegeztetőgépes beteget. Ezzel szerintem nekik is tisztában kellett volna lenniük.

2023. aug. 28. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Valahogy el kellett mutyizni azt a sok felesleges pénzt.
2023. aug. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hypno ***** válasza:
96%

Mert ehhez sem értenek.

Viszont sok gépen sokat kereshettek a kijelölt emberek.

2023. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Köszpénzrablás.


Volt valami másik ügy is, ilyen koronavírus elleni eszközvásárlással, amiben a kormány valamelyik strómanja volt érintett. Mire oda jutott a dolog hogy elkezdtek nyomozni, és felelőst keresni, az egész céget már átíratták valami írni olvasni alig tudó putrilakó roma stróman nevére.

2023. aug. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért, hogy a következő választás után kapjatok levegőt.
2023. aug. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4: Ó, kapunk ne izgulj. Tudjuk, hogy újra kétharmaddal megválasztjátok, mert annyira szeretitek. Nincs ebben semmi meglepetés.
2023. aug. 28. 17:28
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Ez magyarázhatatlan.

10X mennyiségről beszélünk.


Hogy 1000 helyett, ha annyira van kapacitás, vesznek 1500at, normális országban belebuktak volna.

Hiába veszel többet ha nincs rá ember.

Lássuk be, nálunk a lélegeztető gépek nem a gyógyulást segítették, csak onnan vittek a hűtőbe. 90% feletti halálozás az nem kezelés. Ausztriában meg 30%.


A lezárások és kontaktok korlátozásával oldották meg nyugatabbra is, hogy az egészségügyi rendszer ne legyen túlterhelt. Ha nőtt az esetszám szigorítottak, ha csökkent lazítottak.


Sok fideszesnek is meghalt hozzátartozója, mégsem őket hibáztatta. Egy ilyen tragikus helyzetben is 100 mrd okat loptal, szégyen. Bazmeg ezek kizsebelnék a síró özvegyet a temetésen is.


Dehát az agyatlan bandának ez kell, látjátok büszkék a csapatukra, mindig 2/3 nyer

2023. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én jóindulatú vagyok, szerintem egyszerűen csak bénák.

Ugye azzal érveltek, hogy biztosra akartak menni, ezért rendeltek egyszerre többet és több helyről, hogy akkor is legyen elég, ha netalán csak részlegesen tudja teljesíteni az eladó a vételt.


Ez nem lenne akkora baj, mert nem nagy tétel, meg hibázhat az ember, csak kommunikálnának róla normálisan.

2023. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja persz vásárolt csak ezeket gépeket kutya se látta darabra meg számolva és valam titkos raktárba tárolják.Én azt is kétlem hogy. Léteznek és mindig ajándékoznak is belöle ami megint csak be mondásra történik.
2023. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mert Orbán elküldte fürkészeit és portyázóit és azok ilyen faxa üzleteket kötöttek.


Szerintem is csak simán bénák voltak. Én úgy képzelem, hogy be voltak xarva, hogy nem lesz elég gép, ezért Orbán azt mondta, hogy korlátlan pénz van lélegeztetőre és a kínaiak meg jól átverték a fürkészeket és portyázókat.

2023. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8,9


Az EU tagjai vagyunk, egyik legfontosabb nyugati érték a szolidaritás. Szerintetek, ha teszem azt 1db gépet sem tudunk vásárolni, a 450 milliós lakosságú EU nem tudott volna nekünk összeadni 1000db-ot? Hiszen többre emberünk sem volt, sőt még ennyire sem jutott szakszemélyzet.


Tehát a félelem alaptalan.


Ez nem bénaság, hanem színtiszta korrupció volt. Már elnézést, de elküldök valakit vásárolni, ha a termék készleten van, vásárolok amennyire szükségem van, nem többet. Ha nincs készleten, kifizetek valamennyi előleget és berendelem, határidővel, kötbérrel.

A németek tudtak vásárolni, olcsóbban, jobb gépeket, ahogy minden más EU ország is, csak mi nem??? Hazudoztak végig, ahogy arról is, hogy a nyugati vakcinák érkezésével gond van (Pfizer). Semmi gond nem volt, sőt, szerződésen felül teljesítettek végig, többet adtak hétről hétre, mint amire szerződtek. Aljas hazugság volt a nyugat lejáratása, a lélegeztető gép meg halál közepette aljas rablás.

2023. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!