Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hazai liberálisok. Támogatjáto...

Hazai liberálisok. Támogatjátok a szabad fegyvertartást? Amerika módra.

Figyelt kérdés
Modern liberalizmus = USA

2023. aug. 29. 18:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%
9! Pont erről beszélünk.
2023. aug. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 árokpart ***** válasza:
36%
Nem vagyok liberális, de természetesen maximálisan támogatom.
2023. aug. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%

Őszintén nem tudom mi a különbség a modern meg a nem modern liberalizmus között, de én magamat liberálisnak gondolom. Támogatom a fegyvertartást, de nem amerikai módra, mert nem Amerikában vagyunk. Nyilvánvalóan a saját törvényeinkbe kell beleépíteni a fegyvertartáshoz való jogot, és a saját tapasztalatainknak megfelelően kell alakítanunk. De általánosságban támogatom a fegyvertartást, egyrészt hobbi, másrészt önvédelmi célokból.

Határozottan tiltanám viszont a közterületen való fegyverviselést, mert az riadalmat kelthet másokban és visszaélésekre adhat okot. Csak szállítani szabadna a megfelelő biztonsági előírásokkal, ahogy nyilván a megfelelő tárolási szabályokat is ki kell dolgozni. De támogatnám azokat akik hobbiból fegyvereket akarnak tartani és azokat is akik úgy gondolják, egy lőfegyverrel biztonságosabb otthont tudnak teremteni a családjuknak.

2023. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%
Ja, és hadd világosítsam fel a kérdezőt: a modern USA igen messze áll a liberalizmustól. Tudom, a pártbrosúrában nem ezt olvasta, dehát ez van.
2023. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#5 Az a baj, hogy az összes szűklátókörű egyén mutogat, hogy "csak a radikális jobb oldal támogatja", amikor ez teljesen mértékben egy hazugság. Te a radikális jobb oldal alatt a republikánusokat tartod, míg vannak libertáriáusok, alkotmánypárti, centralista, sőt még szélsőbalosok, esetleg egy kis liberális réteg is. Azért tartom fontosnak ezt kiemelni, mert manapság sok olyan álláspont van amit a republikánusok teljes mértékben támogatnak, viszont más ilyen politikai körök nem. Nem kéne egy kalap alá vonni ennyi politikai csoportot, mert nem feltétlen egyezik meg mindenben a gondolkodásmóduk. A fegyvertartás is idetartozik. Sajnos nagyon megvan osztva republikánusok közt, akik közt ugyan vannak korrupt egyének, akik beszélnek, de nem cselekszenek.
2023. aug. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!