Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik támogatják a fegyvertartá...

Akik támogatják a fegyvertartást, azok azt szeretnék, hogy Magyarországból is Amerika legyen?

Figyelt kérdés
Ha legális a fegyvertartás, akkor a rendőrök nem tudhatják, hogy a jogosítványért vagy a stukkerért nyúl valaki a kesztyűtartóba. Vagy majd minden gyorshajtónak feltartott kézzel ki kell szállnia a kocsiból és a motorháztetőre hajolnia?
2020. jún. 7. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Ők azt szeretnék, hogy legyen joguk, eszközük megvédeni magukat a bűnözőkkel szemben. Viszont jogos a felvetés, hogy ha mi is liberalizálnánk a fegyvervásárlást, fegyvertartást, akkor a bűnözők is könnyebben jutnának lőfegyverhez.
2020. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 árokpart ***** válasza:
43%
Eddig a szabad fegyvertartás pártolója voltam, de igan ahogyan mondod az USA-ban történt események után már inkább azt mondom, hogy bőven elég nekünk a gáz és riasztópisztolyok otthoni játékra. Inkább vagyok Göncz Árpi bácsi féle demokrácia híve ugye ami 1989 óta van mint az USA féléé. Pedig eddig a szabad fegyvertartás terén példa volt előttem az USA, de most már egyáltalán nem. Egy olyan állam akinek ilyen erőszakos a rendőrsége mint az USA-nak egy percig nem élnék ott és Isten ments, hogy bármiben is utánozzuk őket.
2020. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Arra nem gondolsz, hogy a két véglet között is van valahol megoldás ?

Egyik oldalon felhozod a magyar szabályozást, ahol már egy erősebb babos fingot is illegális vegyi fegyvernek minősít a rendőrség, és szembe állítod egy olyan rendszerrel, ahol egyes államokban gépágyuval szaladgálhatnak az emberek.


Meg kellene nézni mondjuk Ausztria, Szlovákia vagy Csehország szabályozását. Sokkal megengedőbb és ott sem lövik halomra egymást az emberek.


Csak néhány egyszerű példa.

- 7.5 joule a légfegyverek korlátja

- szerelt lőszeres gumilövedékes fegyver egy kategóriába esik az éles fegyverrel

- a flóbert fegyverek szabályozása

2020. jún. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért nem lövik egymást az osztrákok, mert kicsi ország és sokkal jobban élnek, mint Amerika szegényebb részein. De ott is van rendőri rasszizmus (habár ennek semmi köze a fegyvertartáshoz), egy magyarnak vagy románnak sokkal nagyobb eséllyel szabnak ki büntetést. Volt is néhány éve ennek elég nagy hangja a magyar sajtóban, hogy még a teljesen hibátlan műszaki autókban is találnak valami hibát.
2020. jún. 7. 23:33
 5/12 anonim ***** válasza:
"De ott is van rendőri rasszizmus" ezt fejtsd már ki, hogy ez miben nyilvánul meg ? Mert az, hogy mi miatt büntették az embereket azt nem tudhatod. Lehet gyorsan mentek lehet engedély nélküli átalakítás volt a kocsin.
2020. jún. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2020. jún. 8. 14:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Ők ezt mondják én meg azt , hogy ott volt valami. Ha rasszisták lennének minden magyarral ezt csinálnák de mégis vannak kint magyar autók. Én is voltam kint kocsival nem is egyszer de semmi nem volt. Meg nem értem miért baj , ha egy adott ország embere a saját honfi társait részesíti előnyben a másik etnikummal szemben
2020. jún. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Meg nem értem miért baj , ha egy adott ország embere a saját honfi társait részesíti előnyben a másik etnikummal szemben"


Aha, szóval tagadod, hogy az osztrákok etnikai alapon büntetnének, de azért ideírtad ezt a mondatot, ha kiderülne mégis, hogy etnikai alapon büntetnek.

2020. jún. 8. 15:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam, hogy ahogy ismerem a magyar autósakt meg gépjármű parkot az előfordulhat , hogy volt olyan szabálytalanság ami miatt megbüntették őket.Ezt most úgy ambloch mondtam nem csak kifejezetten erre a témára hanem mindenhol minden területen . Igen is azért vannak országok , mert az ott élüket kell képviselnie minden téren és igen vannak rasszok szerinti bűncselekmények amiket nagy eséllyel egy adott rassz követ el és igen úgy gondolom a rendőrségnek jóga van ezt listázni és intézkedni ellenük. Amerika egy speciális ország ilyen szempontból mivel az őslakosok ott az indiánok de a fent írtak igazak lehetnek Franciaországban,Németországban,Hollandiában,Angliában ahol a négerek meg araboknak semmi keresni valójuk
2020. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Támogatom a lazább fegyvertartást, de inkább a Cseh példát.
2020. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!