Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttátok Orbán Viktor interjúját?

Láttátok Orbán Viktor interjúját?

Figyelt kérdés
Tucker Carlson Orbán Viktorral készített interjút, amely megtekinthető magyar feliratos formában is, ha valaki nem tudna angolul. Mit gondoltok az interjúban elhangzottakkal? Például valóban jobb volt Donald Trump?

2023. aug. 30. 11:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Hol? Nem taláom sehol
2023. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Trump egy milliárdos idióta. Tucker Carlson ugyan az csak nincsenek milliárdjai.
2023. aug. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Viktornak mindenképp jobb volna.
2023. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában nem nagyon volt normális amerikai elnök.

Rottyon vannak ezek is ha Biden es Trump az elit

2023. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a repiknek van egy csepp eszük, akkor Ron DeSantist jelölik. Van olyan radikális, mint Trump (ha nem radikálisabb), viszont fiatal, és sokkal okosabb politikus.


Nem is értem egyébként, hogy a Demokraták miért erőltetik Sleepy Joe-t, jobban járnának, ha felvállalnák az alelnök támogatását. Persze, tuti ki van mérve patikamérlegen, hogy hogyan-kivel van a legnagyobb esélyük. Ha Trump marad, és erőlteti az elnöki karriert, akkor a Demokraták hátradőlhetnek, és nagyjából a világ is megnyugodhat. Ha viszont DeSantis kispadra tudja ültetni a narancsfejűt, akkor Biden kezdhet csomagolni.


Ha DeSantist megválasztják, akkor egyébként Orbán kezdhet aggódni, politikai nézetei alapján ugyanis erős, egységes oroszország elleni NATO fellépésben gondolkodik, és valószínűleg nem lesz ilyen finomkodó.


Szvsz nem örülnék, ha DeSantis nyerne, de még mindig ő a kisebbik rossz Trumppal szemben. A Biden mögötti adminisztráció nekem megfontoltnak tűnik, ami a mostani helyzetben a legideálisabb. Sokkal nagyobb lenne a baj, ha mindenhol kardcsörtetve járkálnának.


Egyébként meg Orbán össze-vissza hülyeséget beszélt, mint valami másnapos orosz bértroll. Mondjuk az is. A másnaposságot nem tudom.

2023. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Max azért élteti Trumpot, mert kb ennek a troll-konteó politikának a messiása, amit Magyarországon is próbálnak meghonosítani.
2023. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagyok annyira perverz hogy ilyeneket nézzek.
2023. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Szvsz nem örülnék, ha DeSantis nyerne, de még mindig ő a kisebbik rossz Trumppal szemben."

Miért a kisebbik rossz Trumppal szemben?


"Egyébként meg Orbán össze-vissza hülyeséget beszélt."

Mik voltak azok a hülyeségek, kérlek leírnád?

2023. aug. 30. 14:44
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8 - DeSantis hosszú politikia karriert futott be, és 2019-től kezdődően Florida kormányzója. Ismeri az USA politikai rendszerét, az állam működésének főleg íratlan szabályait. Emellett van víziója azon túl is, hogy elnökösdit akar játszani. Hangsúlyozom, nem értek egyet a politikai nézeteivel (pl. abortusztilalom, ellenzi az Obamacare-hoz hasonló programokat, a fegyvertartás szigorítását, stb), de ennek ellenére nem fogja egy-egy elejtett félmondattal a feje tetejére állítani a fél világot, és valószínűleg jobban bánik majd azzal a felelősséggel, hogy a legbefolyásosabb ország elnöke, így a mögötte dolgozó adminisztráció is fókuszálhat fontosabb dolgokra, mint arra, hogy takarítson az elnök után.


Orbán meg... Hát első körben, hogy Trump mentheti meg a világot. Agyrém, Trump kezdeményezte pl. a kivonulást a közelkeketről (Biden csak befejezte, hiába akarják rákenni a repik), aminek most az az eredménye, hogy durván nő a Kínai és orosz befolyás a Közel Keleten. Az is hülyeség, hogy az Ukránok esélytelenek. Oké, persze, ha elfogy a támogatás, akkor nehezebb helyzetbe kerülnek, de hátrébb lépve itt arról van szó, hogy lehet-e hódító háborút folytatni a 21ik században. A válasz az, hogy nem, nem lehet. Már csak azért sem, mert a Nyugatnak megfelel a status quo (eleve honnan hódítson területet bármely nyugati ország?) Az sem igaz, hogy az USA rosszabbul bánna velünk, mint az oroszokkal, az meg megint ostobaság, hogy a magyar média szabadabb lenne, mint az amerikai. Össze-vissza beszél. Persze, értem én, fel kell mondani az orosz leckét, Tucker Carlson meg adta alá a lovat, mert illik a Fox republikánus narratívájába. Nem vagyok benne biztos, hogy nem bohócként akarta megmutatni amúgy Orbánt.

2023. aug. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mit gondolsz, Orbán eljuthat odáig, hogy kilép az EU-ból és a NATO-ból, esetleg eléri, hogy kirúgják az országot?


Hol nőtt a kínai és orosz befolyás? Mely országokban?


Az szerintem is hatalmas hazugság volt, hogy a mi médiánk szabadabb. Viszont azt sem feltétlen hiszem el, hogy annyira boldogok lettünk volna a tűzijáték miatt, stb.

2023. aug. 30. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!