Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek azzal az állításs...

Egyetértetek azzal az állítással,hogy ingyenessé kell tenni a gyorsforgalmi utakat a személyautóknak?

Figyelt kérdés

[link]

Most ezen megy a vita.


Én, egyáltalán nem szeretem Karácsony politikáját, ez enyhe kifejezés.

Viszont, most az egyszer, nem beszél hülyeségeket.

Amit felvázolt, nem csak Budapest problémája.


Az ország több területén, 30 év könyörgés után megépítették ezeket a gyorsforgalmi utakat, amik egyben elkerülőként is funkcionálnak, azaz elvezetik a forgalmat a lakott területekről.



Németországban sokkal komolyabb,nagyobb hálózatot tartanak fent és nem kell érte fizetni.Ráadásul még az ő rendesen sarcolt üzemanyaguknak is olcsóbb literje, mint a magyarországinak.A bér meg, nyilván háromszor akkora.

Magyarországon, pofátlanság autópálya matricát kérni ilyen üzemanyagárak mellett, ugyanis hatalmas az adótartalma.Abból az adóból bőven futnia kellene az infrastruktúrára.


2023. szept. 2. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Már csak attól, ha eltörölnék a 13-ban bevezetett matricákat, megállna az infláció... De mindegy ez nem lehetésges, mert kell lölőnek az új yacht.
2023. szept. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Muszáj autóval járni?

Nem.

Az egy luxus mint a műkörmös.

Én még kidobnék rájuk pár extra adót, előbb-utóbb vagy megunja és leteszi a kocsit vagy fizet.

Ha leteszi az is jó, ha fizet az is jó.

2023. szept. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
A megoldás, ami miatt Karigeri sír: DUGÓDÍJ! ha ugyanannyiba kerül Budapesten autózni mint az M0n, akkor maradnak az M0n!
2023. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Mindenképp lenne haszna. Az autópályák a főutakkal ellentétben elkerülik a települések belterületeit. Csökkenne a főutak mentén fekvő településeken az átmenőforgalom. Ha csak az elkerülőszakaszok lennének ingyenesek, mint régen, az is már sokat számítana.
2023. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Egy éves megyei matrica 5720 forint. Aki autót tart fenn, az nem tudja ezt megfizetni? Ti elhiszitek Karácsonynak azt a hülyeségét, hogy emiatt majd többtizkilóméteres kerülőket tesznek az autósok a városban? Mintha a plusz üzemanyag nem kerülne pénzbe. Az M0-nak vannak olyan szakaszai, ahol eddig is kellett fizetni, ráadásul rengetegen egy másik autópályáról érkeznek a nullásra, ahol már kellett matricát venniük.
2023. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

"Ti elhiszitek Karácsonynak azt a hülyeségét, hogy emiatt majd többtizkilóméteres kerülőket tesznek az autósok a városban?"

Én elhiszem, mert én is ezt csinálom. Van megyei matrica, de ha kimerészelem tenni a lábam a megyéből, akkor nem fogok mondjuk 20-30 km-ért egy napra egy hetes országos matricát venni csak azért, hogy nyerjek kb 10 percet...

Vagy legyen ingyenes, vagy legalább lehetne 24 órás matrica...

2023. szept. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%
6. De ebben az esetben nem egyhetes országos matricáról van szó, hanem 5720 forintos éves matricáról.
2023. szept. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Az kéne még csak, aztán tényleg minden boldog-boldogtalan ott menne. Így is folyamatosan dugók vannak.
2023. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

Az autópálya egy extra szolgáltatás, a világon szinte mindenhol fizetni kell érte vagy matricával, vagy máshogy.


Karácsony nyissa meg a Lánchidat, ahogy a szerződésben áll.

2023. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

#2

Sok helyen az autó nem luxuscikk. Nekem két választásom van. Busszal napi két óra utazás átszállással a munkahelyemre meg vissza. Autóval ugyanez napi 30 perc.

2023. szept. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!