Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért nem akarnak jobb,...

Sokan miért nem akarnak jobb, nagyobb célokat kitűzni? Vagy ha ki is tűznek miért nem tesznek érte semmit?

Figyelt kérdés
Az emberek Miért nem akarnak minél magasabbra törni, miért nem akarnak tovább magasabb szinten tanulni, miért nem akarnak nagyobb életcélokat kitűzni? És miért nem akarnak tenni érte? Sokan csak sírnak, hogy jaj de rossz neki, de akkor miért nem tenni érte semmit?
2010. okt. 16. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert ülni és siránkozni, meg másokat szidni sokkal egyszerűbb, mint feltűrni az ingujjat és nekiállni dolgozni.
2010. okt. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Jah hát, ha az a fene nagy protekció nem lenne annyira erős, akkor lehet még meg is érné főiskolát végezni.
2010. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
A célkitűzésre is rá lehet unni. Kitűzöl egy célt, eléred, kitűzöl egy másikat, azt is eléred, egy darabig jó játék, de összességében mi értelme? Az ember megtanulja azt, ami szükséges ahhoz, hogy a kedvére való tevékenységgel kereshesse meg a pénzt, amire szüksége van, de onnantól kezdve ez a célkitűzősdi csak szórakozás. Van, akinek fekszik, van, akinek nem. Nekem nem.
2010. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Mert nagyon sok embernek nincs erre lehetősége! Akinek szegények a szülei,az hiába akar tanulni,ha nincs rá pénz! Az csak mese,hogy annyi támogatást kap,hogy egyetemre járhat belőle. Az egyetem több millió kiadásba kerül,és nagyon sok diplomás is munkanélküli! Munkát pedig még a felnőttek nagyrésze sem talál,nemhogy egy diák. Nem mindenki él Pesten vagy nagyvárosban,ahol jobbak a lehetőségek.

Elérhetetlen célt pedig ostobaság kitűzni. Hogyan álmodozhatna lakásról az,akinek nicnsenek gazdag szülei, minimálbérből vagy valamivel többből él! Örül,ha meg tud élni,de milliókat félretenni soha nem fog tudni!

Vannak természetesen olyanok is,akiknek lenne lehetőségük komoly célokat kitűzni maguk elé,mert vannak jómódú vagy gazdag szüleik. De éppen ők azok,akik inkább ellébecolják az életüket,mert a papa minden úgy is megad nekik.

2010. okt. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ha csak kis célokat tüznek ki, akkor nem érik öket nagy csalódások. pl az egyik ismerösöm egy olyan gyárban dolgozik, ahol szappantartókat gyártanak. 24 éves, és semmi ambició nincs benne. Tanulhatna, nem tanul, nem csinal semmit. Sirankozik, h van a pasija, nem tudnak egyutt elni, osszekoltozni, mert a gyerek is valami gyarban huzza minimalberert, szinten semmi ambicio. eleteros egeszseges, ha nem lenne budos a munka akkor vallalhatna masodallast, de nem. kozben fikazzak a masikat, aki tobbet akar az elettol, es rafogjak, h feltunesi viszketegsege van, meg minek porog annyira? aki a kituzott celok miatt esetleg kulfoldi munkat vallal, arra ramondjak, h nem szereti az orszagat es milyen dolog ez, ahelyett h itt maradna. Ah bonyolult dolgok ezek. Masok vagyunk mashogy fogjuk fel a dolgokat, mas a fontos, mindenesetre az en kedvenc gondolatom: Celozd meg a Holdat, ha elhibazod is, a csillagok kozt landolsz.

Akinek meg jok a monoton mokuskerek mindennapok, azoknak szep eletet!

2010. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez az aki valamit nagyon akar az mindent meg fog tenni. Ha ez arról szól, hogy elmegy külföldre akkor azt csinálja. Ha akar diplomázni de nincs pénze akkor is el lehet menni valahova értségivel amíg nem gyűjt elég pénzt. Minden lehetőséget meg kell fogni vagy mindent meg kell tenni (legyen az jó vagy rossz) ahhoz, hogy elérd a célod.
2010. okt. 16. 22:50
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
nem gondolkodnak távlatokban, csak rövidtávon, így persze összességében rosszabb utat választanak, viszont ha nincs jelentős tőke a háttérben, nem is tudnak hosszú távval számolni.
2010. okt. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

"Az egyetem több millió kiadásba kerül"

Ez egy kicsit túlzás. Hol lenne több millió például egy államilag támogatott kézpés?

Kollégium ~10 ezer.

és elég sok támogatás: igényelhető szociális dolgok, 15-20 ezer, vagy több mert nem csak egy van. ha meg tanulsz is ösztöndij, ha csak 6-8 ezerrel számolsz is elég kollégiumra, meg konzerveken elvagy.

Nem luxus körülmények de ennyi támogatásból el lehet lenni. Szóval nem mese.

2010. okt. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Mert kényelmes.

Az egyetem tipikus példa. Aki akarja, megcsinálja. "Sógorom" fizetősön van, dolgozik plusz diákhitelből fedezi a tanulományait, nulla családi támogatással. Mert akarja.

Én is így csinálom, bár engem segítenek a szüleim, így nem vettem fel diákhitelt. De nagyrészt munkával keresem meg az egyetemre valót.


Persze a segédmunkás ismerősöm nem érti meg, miért nem bulizom vele minden hétvégén, minek annyit dolgozni. Nem látja, hogy pont emiatt lesz az, hogy én öt év múlva keresett munkaerő leszek magas fizetéssel, míg ő élete végéig minimálbéres lesz, és leépítéskor őt fogják először elküldeni. Pedig ehhez nem is kell annyira sok ész. De hiába mondom el neki, nem is akarja megérteni. Mert neki kényelmesebb így.

2010. okt. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 doboszoli ***** válasza:

Utolsó előtti válaszolóval maximálisan egyetértek, az utolsónak pedig gratulálok, így tovább, Neked van igazad.

Érdemes 5 évet az egyetemen "eltékozolni" fiatalságodból,meg fog térülni. Amúgy aki átélte az egyetemi kollégista éveket, kevés kivétellel élete legszebb, "legbulisabb" szakaszát élte. Mai egyetemisták, erősítsetek, vagy cáfoljatok meg!

Valóban elvégezhető az egyetem államilag támogatva minimális önerővel, ahogy a válaszoló mondja, vagy önköltségesen, 4-600 ezer forint/félév költséggel.

Az államira bekerülni feltételezi a korábbi jó tanulmányi eredményekt, a jó érettségit. Már itt megtérülni látszik a szorgalom.

Nem hiszem, hogy fiatal segémunkás barátod-bá rá is szükség van- nem tudott volna egy pl.kőműves szakmát szerezni, ahonnan már csak egy lépés az önállóság.

Ha neki így jó, tegye.

2010. okt. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!