Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megérné a jobb élet reményében...

Megérné a jobb élet reményében Romániába költözni, de Magyarországon dolgozni?

Figyelt kérdés

Magyarországon aránylag nem lehet rosszul keresni, viszont elég magasak az árak, ezért nem sok marad meg ebből a relative magas keresetből. Romániában viszont sok minden sokkal olcsóbb, mint Magyarországon, különösen a rezsi és az élelmiszer.


Nagyon kötődöm Magyarországhoz és Kelet-Európához, töltöttem már el hosszabb időket Nyugaton, ahol valóban magas az életszínvonal és a kereset, de annyira más volt minden, hogy nem éreztem jól magam, nagyon hiányoztak az itteni dolgok, hiába voltak az anyagi életkörülményeim jók.


Romániában is jártam már időnként, ott jól éreztem magam, mert nagyon hasonlít Magyarországra.


Arra gondoltam, hogy átköltöznék Romániába, egy határhoz közeli városba, ahol relatíve sok magyar él (mondjuk Nagykárolyba) és onnan beingáznék dolgozni Magyarországra.

A magasabb magyarországi keresetből jobban meg tudnék élni az olcsóbb Romániában.


Mit gondoltok erről az ötletről, szerintetek érdemes belevágni?


Tudom, hogy a legegyszerűbb dolog a Nyugatra költözés lenne, de mit érne a magasabb anyagi életszínvonal, ha nem érezném jól magam?


2011. nov. 6. 21:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon aránylag nem lehet rosszul keresni, viszont elég magasak az árak, ezért nem sok marad meg ebből a relative magas keresetből.



Mát itt megbukott.

Hiszen ahonnan te ingázni tudnál, ott nagyon alacsonyak a jövedelmek.

2011. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a román határ melletti keresetek neked magasak, akkor Győrben multimilliomosnak éreznéd magad.
2011. nov. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy Nagykárolyban élnék és Mátészalkán dolgoznék.
2011. nov. 6. 21:54
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jól fizető állásod, akkor nyilván érdemesebb Romániában élni a megkeresett pénzből. Hasonló lehet a helyzet ahhoz, mint ha az ausztriai fizetésedből élnél itthon.
2011. nov. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondoltam, hogy Nagykárolyban élnék és Mátészalkán dolgoznék.



És mit dolgoznál, amihez akkora reményeket táplálsz, hogy jó jövedelem. Ott már a 90e is jónak számít, csak hozzávetőlegesen.

2011. nov. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Irodai munkára gondoltam. Romániában 40.000 körül van a minimálbér, szóval már a magyar minimálbérből (ami januártól 92.000) se tudnék ott olyan rosszul megélni, de irodai munkával nyilván nem minimált keresnék.
2011. nov. 6. 21:59
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Érdekes a kérdésed nagyon, ilyenről még nem is hallottam.

mindenki Nyugatra vágyik...

megkérdezhetem, hogy nyugaton hol voltál, és miért nem tetszett?

2011. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Napi 80 km, az havi 1800 = kb átlag 130 L benzin ami a román árakkal is 45 000 Ft.


Szerintem akkora külömbbség nincs hogy megérje, de ha te pld extra nagy fogyasztó vagy akkor, talán.

Viszont akkor mátészalkai fizut felesd el.

2011. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"megkérdezhetem, hogy nyugaton hol voltál, és miért nem tetszett?"


A legtöbb ideig Hollandiában, rövidebb ideig Angliában és Németországban.


Hát elég nehéz elmagyarázni, hogy miért. Nyugaton teljesen más az emberek mentalitása, élethez való hozzállása. Papíron, végzettségileg és statisztikailag nézve műveltebbek, mint a kelet-európaiak, de az emberek közti összetartás, szociális háló, barátság sokkal rosszabb, mint itt Keleten. Itt nálunk nagyon fontosak az életben és a boldogulásban az emberi kapcsolatok, az ismeretség, a barátság, az összetartás. Nyugaton a jobb anyagi életkörülmények átka az, hogy az emberek sokkal invididualistábbak, nem állnak ki a barátaikért az államhatalommal, vezetőkkel szemben, a barátok, ismerősök csak más embereknek számítanak, akikkel jól el lehet tölteni az időt. Kelet-Európában pl. a legtöbb ember viccesnek találja a rendőrökről, politikusokról szóló vicceket, Nyugaton el vannak szörnyülködve, hogy hogy mersze viccelődni a rendőrségen, kormányon, és ha egy ismerőség törvényszegésen kapja, akkor hidegvérrel feljelenti.


Nálunk az emberek sokkal lazábban veszik az életet, Nyugaton átvettek valami amerikai sémát, hogy mindenkinek "életet meg karriert kell építenie" ahogy ők nevezik, vagyis elkezdenek haladni egy előre megírt terv szerint, és ezt teljesen céltalanul szentül végzik, mint valami katonai küldetést. Hogyha ebbe valami hiba csúszik be, akkor stresszelni kezdenek. Erre az extrém példa Japán, ami bár földrajzilag nem Nyugati ország, de annyira átvette ezt a sémát, amennyire csak lehet.


Nyugaton az emberek állandóan a "fejlődéssel" vannak elfoglalva, valamiért az idejük egy elég nagy részét azzal töltik ki, hogy mindenből új dolgokat vásárolgatnak. Nálunk a legtöbb ember szemrebbenés nélkül megtartja 30-40 éves tárgyait. Ha nem megy tönkre, minek kidobni?


Nálunk az emberek elsősorban egymáson segítenek, közeli ismerőseiket, barátaikon, ha segíteni akarnak valakin. Nyugaton az emberek mindenféle "védd a fákat!" "védd a bálnákat!" "Béke! Béke!" mozgalmakhoz csatlakoznak, a közvetlen környezetüket figyelmen kívül hagyva.



Egy szó mint száz, egy teljesen más világ, ami nekem egyáltalán nem tetszik.

2011. nov. 6. 22:30
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

érdekes...

szerintem te csak a jót látod a magyarokban, és csak a rosszat a nyugatiakban.


örökös pesszimizmus,irigység, 24/7 panaszkodás, negatív életszemlélet, "dögöljön meg a szomszéd tehene is" stílus --->ezek mind nagyon jellemzőek a magyar mentalitásra, és te valamiért kihagytad őket a felsorolásból.


hozzáteszem, hogy én munkanélküli vagyok, szinte kajára se futja, mégsem költözöm el, mert itt lakik a családom, a barátaim, ez a hazám, és én is szeretem Mo-ot, de az emberek mentalitásáról szinte csak rosszat tudok mondani.


A román stílus valóban hasonlít a magyarra, de szerintem mindenképpen visszalépés lenne, ha odaköltöznél.Ne tedd.

2011. nov. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!