Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem idegesít hogy...

Csak engem idegesít hogy Budapest miatt van egy bazi nagy lyuk Pest vármegyében? Nem lehetne Budapestet emiatt Pest megyéhez csatolni, hogy ne legyen ott az a nagy lyuk?

Figyelt kérdés

2023. szept. 11. 00:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Csak téged.
2023. szept. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Sokat jarok Pesten, de meg sohasem tunt fel, hogy egy lyukba kellene beleautozzak.

De nezegess vizrajzi vagy domborzati terkepet, es akkor nem lesz lyuk.

2023. szept. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Rémülj meg: a Pest Vármegye Közgyűlését kiszolgáló hivatalok, a Pest Vármegyei Kormányhivatal és több vármegyei közintézmény is Budapesten, a régi pesti vármegyeháza épületében találhatóak. Elérhetősége: 1052 Budapest, Városház utca 7.

[link]

Úgyhogy, főispánostól elnyelte a „nagy lyuk”.

2023. szept. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Csak téged.
2023. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3 Akkor ez még egy ok hogy miért kéne Budapestet Pest megyéhez csatolni.


#2 Én közigazgatásilag értettem a lyukat.

Milyen hülyén néz már ki az a nagy lyuk ott középen:

[link]

2023. szept. 11. 08:51
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tartom hihetőnek, hogy bárkit idegesít ez; legalábbis, közel- és távoli környezetemben nincs olyan, akiről feltételezném, hogy akárcsak titokban egy icipicit is idegeskedik emiatt.

Vagy most tudtad meg, vagy csak most találtad a kommentedben elérhetővé tett térképet, és kreáltál hozzá egy pózolt kérdést, hogy tudasd másokkal.


Nincs közigazgatási lyuk.

A megyékkel egyezően, budapesti illetőséggel is van állami közigazgatási szervezet: Budapest Főváros Kormányhivatala, élén a főispánnal. És a megyékkel egyezően vannak területi egységei: a kerületi kormányhivatalok.

Ami többlet: míg a megyei közgyűlés elnökét közvetve választják a szavazópolgárok, a főpolgármestert közvetlenül választják. És közvetlen választás révén a megyei közgyűléshez hasonlóan van fővárosi közgyűlés. Ugyancsak közvetlen választás révén a megyék településeinek önkormányzataival egyezően vannak kerületi önkormányzatok, külön közvetlen polgármester választással. A megyék településeihez hasonlóan Budapesten is vannak önkormányzati hivatalok, jegyzők.


Az nem eredményez közigazgatási lyukat, ha egy területen nem a Pest megyei közigazgatás illetékes.

2023. szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

,,Vagy most tudtad meg, vagy csak most találtad a kommentedben elérhetővé tett térképet, és kreáltál hozzá egy pózolt kérdést, hogy tudasd másokkal."


Már korábban is idegeített a dolog, de csak most írtam ki.


,,Az nem eredményez közigazgatási lyukat, ha egy területen nem a Pest megyei közigazgatás illetékes."


Igen, de a lyukat úgy értettem hogy egyszerűen hülyén néz ki hogy a megye közepén van egy terület ami nem tartozik a megyéhez, pedig Budapest csak Pest vármegyével határos. Ez olyan mintha Magyarország közepén lenne egy független ország ami egy országgal sem határos, csak Magyarországgal.

2023. szept. 11. 19:03
 8/13 anonim ***** válasza:
Az osszes megyeszekhely ilyen, lyukat csinal a megyeben. Csak azok kisebbek, igy csak pici karikaval jelolik, nem rajzoljak meg a hatarait.
2023. szept. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Vatikán kezdjen el aggódni...
2023. szept. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
↑8 Nem. Az összes megyeszékhely része annak a megyének, amelyben van.
2023. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!