Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most, hogy kiderült, hogy...

Most, hogy kiderült, hogy Fegyir nem utálja Orbánt, és a Putyin ellen harcoló kárpátaljai magyarok is fideszesek, hogyan fog ez beleférni a liberális világképbe?

Figyelt kérdés

Mi lesz egy liberális hiedelemvilágban élő személy értelmezése ennek?


Ugyanis a liberális mitológia kimondja a következőket:

- Oroszország és Puytin gonoszabbak, mint Hitler és Sztálin együttvéve. Putyin pusztán hobbiból ukrán csecsemők vérét issza reggelire.

- A gonosz Zorbán diktátor Putyin szolgája és a ruszkik irányítják Moszkvából

- Az ukrán hadseregben kárpátaljai magyarok is szolgalnak és harcolnak Putyin ellen.


Emiatt a liberálisok egészen biztosan meg voltak győződve róla, hogy Fegyir és a többi Putyin ellen harcoló katona Zorbán ádáz ellensége, és mind megrögzött DK-Momentum párt szimpatizánsok. Viszont sajnos nagyot koppantak, mert mint kiderült egyáltalán nem utalja Fegyir Orbánt, és elmondása szerint a legtöbb fronton szolgáló magyar is fideszes.


Mi ennek a liberális értelmezése?



2023. szept. 11. 17:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
Ki az a Fegyir valami politikus milyen pártbeli?
2023. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
69%

"Sosem voltam fideszes."


Tanították a megafon akadémián hogy ezt kell mondani? 🤡🤡🤡

2023. szept. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

#11


Egy kárpátaljai magyar, aki az ukrán hadseregben harcol az oroszok ellen, azaz maga Putyin ellen.

Azelőtt a balliberális oldalakon hősként ünnepelték, mivel a szemükben, mivel Putyin ellen harcol, az ugyanolyan mintha maga Orban ellen harcolna.


De ez a Fegyir most kijelentette, hogy semmi baja Orbánnal, ahogyan a többi kárpátaljai magyar is, akik Puytin ellen harcolnak szintén nem a DK fanjai.


Így most egy kis hiba került a liberális világképbe (legalábbis az anyázós kommentekben a ballib híroldalakon ez látszik). Mert liberális fejjel nem lehet felfogni, hogy hogyan lehet az, hogy valaki egyszerre harcoljon Putyin ellen és egyszerre Orbán híve is.


Személy szerint én egyiknek sem vagyok a híve, és utáltam a fideszt a kezdetektől fogva (már akkor is amikor a ballibek még éljenezték őket). Viszont kíváncsi vagyok, hogy egy liberális hogyan oldja fel ezt a világkép-paradoxont

2023. szept. 11. 19:14
 14/25 anonim ***** válasza:
26%
Rossz kategória, ez a humorba való.
2023. szept. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 L.. István ***** válasza:
81%

#14: Á, annak is rossz.


Kérdező: még hogy nem vagy fideszes, épphogy nincs a homlokodra tetoválva. Na mondjuk az lehet, hogy nem tudod magadról, de attól még az vagy.

2023. szept. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Olyan átvezetéseket csinálsz kérdező, ami megválaszolhatatlanná teszi az álkérdésedet. Mondok példát:


Azt állítod, hogy Fegyir nem utálja Orbánt. Ez idáig oké.

Aztán próbálod egybemosni, hogy amiért Fegyir pozitívan értékeli pl. a rezsicsökkentést, biztos pozitívan értékeli Orbán oroszbarát politikáját is. Ez nem igaz, ilyet nem állított, ez a te szalmabábot.

Aztán a "nem utálja Orbán"-ból átmentél abba, hogy "Orbán híve". Mi a f*sz?! Hogy lett az almából körte?!


De hogy a provokációnak szánt kérdésedre is válaszoljak:

Egy politikai gesztust sosem kell komolyan venni, amíg nem társul tettekkel. Ez a gesztus pedig egy nagykövettől annál inkább "értéktelen" sajnos, mert bár a személye így lehet szimpatikus a számomra, de a nagykövetség definíciószerűen azt jelenti, hogy az anyaország álláspontját közvetíti. Ha az ukrán politikai azt mondja, hogy most be kell szólni Orbánnak, akkor Fegyirnek hivatásból be kell szólnia Orbánnak. Lehet, hogy "Orbánék lopnak"-ból majd azt csinálja, hogy "Orbánék szabálytalankodnak", de ez csak eufemizmus, a lényeg ugyanaz.


Személy szerint kíváncsian várom, hogy Orbánék vajon viszonozni fogják-e ezt a gesztust. Merthogy eddig folyamatosan halogatták a kinevezését, a vezetékneve után magyartalannak is hívták. Bár ehhez köthetően van még egy érdekes észrevételem, de azt majd később.

2023. szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

> hogyan értelmezi egy liberális a jelenlegi helyzetet


Hát, ha neked nem derült ki, akkor megpróbálom mégegyszer. Liberálisként nem lep meg, hogy a fronton harcolók között is vannak, akik nem utálják Orbán Viktort, sőt, bizonyos intézkedéseivel egyet is értenek. Liberálisként én magam sem utálom őt, és vannak intézkedései, amikkel magam is egyetértek. Az egyéni vélemények és az árnyalt gondolkodás a liberális oldal fontos alapkövei, ezért őszintén szólva, semmi furcsát nem találok ebben.


Azon mondjuk megepődnék, ha a fronton harcoló katona Orbán putyin-pártiságát is támogatná, de azért attól sem dőlne össze bennem egy világ.


Szintén téves, hogy a liberálisok utálnák oroszországot. Megintcsak azt tudom mondani, hogy ez a fideszes szint: utáljuk Brüsszelt, az ukránokat, Zelensky-t, stb. Mi nem utálunk sem országokat, sem népeket. Putyint tartjuk felelősnek a háborúért, és úgy gondoljuk, hogy a békét csak ő teremtheti meg, azzal, ha visszavonul. Az orosz katonákat pedig sajnáljuk, hogy az elnökük hatalomvágya miatt kell életüket adni.


Így már érthetőbb?

2023. szept. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
16: Ezt a bináris gondolkozást én sem értem, de sajnos a fideszesek körében rendszeresen tapasztalom. "Ha nem utálod, akkor a híve vagy" és a többi. Nagyon furcsa, mert kb a népmeséknél végetér ez a fajta leegyszerüsítés, manapság már a hollywoodi filmekben is árnyaltabb karakterek vannak.
2023. szept. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Nem szabad árnyalni a dolgokat sosem. Ilyet csak a kripto-náci fasiszták szoktak csinálni.

Fontos megérteni, hogy a világon kizárólag jók meg rosszak vannak. A jók azok nagyon-nagyon jók és mindig mindenben igazuk van, míg a rosszak azok tényleg nagyon gonoszok és soha semmiben nincs igazuk.

Az amerikaiak a jók és az ruszkik a rosszak. Ez ilyen egyszerű. Aki ezt árnyalni próbálja a valójában putler embere és mozsdatni akarja a ruszkik háborús bűneit. Vagy csak szimplán felvásárolta őt is a csuti egy zsák krumpliért és az m1 előtt bambul egész nap.


Nekem ti is mind nagyon gyanúsak vagytok. Szerintem krumpliért felvásárolt titeket is a potrohos kistörpe.

2023. szept. 12. 07:52
 20/25 anonim ***** válasza:
60%
Ja ok, szóval ez is egy troll kérdés volt.
2023. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!