Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldalon miért veri ki a...

Baloldalon miért veri ki a biztosítékot a melegek konverziós terápiájának ötlete?

Figyelt kérdés
Igazából sok szép történetet lehet olvasni ezzel kapcsolatban és Amerikában a neokonzervatív, keresztény szervezetek sokat áldoztak erre a témára. Vannak olyan pszichológusok is, akik saját módszert dolgoztak ki. Persze nem kell kötelezni senkit, de ha az egyén és a környezete akarja, akkor ez egy szuper lehetőség, ha az illető heteró lesz, akkor lehet később normális családja és neki is sokkal jobb lesz, win-win. Azért is furcsa nekem ez az elzárkózás, mert ezzel párhuzamosan a nemváltásra meg ösztönzik az embereket, pedig azzal semmit nem nyer a társadalom, így meg esélyt kap a bővülésre.

2023. szept. 12. 18:20
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
90%

"Igazából sok szép történetet lehet olvasni ezzel kapcsolatban"

Mármitn hazugságot. Ezek nem működnek, cserébe megnyomorítja a személyt egy életre.


"Amerikában a neokonzervatív, keresztény szervezetek sokat áldoztak erre a témára"

Ezzel egyetértek, azért kellett sokat áldozni, mert nem működik, viszont úgy akarják beállítani, mintha mégis.

Érdekes módon az autó "témára" sosem kellett sokat áldozni, mégis elterjedt, mivel az embereknek nem bemagyarázni kellett, hogy ez működik meg hasznos, hanem látták, hogy az.


Ez a különbség, ha valami működik, akkor nem kell mellette kampányolni, mert az ember is felismeri azt.


"Persze nem kell kötelezni senkit, de ha az egyén és a környezete akarja, akkor ez egy szuper lehetőség"

A helyzet az, hogy akkor el kellene fogadnod azt, hogy legyenek meleg konverziós terápiák és amikor a gyerek lázad a szülő ellen, akkor simán elmehetne egy ilyenre.

Elfogadnád ezt?


"az illető heteró lesz, akkor lehet később normális családja és neki is sokkal jobb lesz, win-win"

Sokkal rosszabb lesz.

Ezek a konverziók lelkileg megnyomorítják az embert. Reálisan nézve az egyén lesz lelkileg nyomorék, ami kihat majd a kapcsolatára és ha adott esetben gyerek is lesz, akkor még a gyereket is megnyomorítod ezzel.

A lehető legrosszabb dolog, amit tehetsz az ez.


"ezzel párhuzamosan a nemváltásra meg ösztönzik az embereket, pedig azzal semmit nem nyer a társadalom"

Ellenkezőleg, ha az ember magától akar valamit és azt elérheti, akkor boldogabb lesz. A társadalom pedig annál jobban működik minél több a boldog ember.

A két eset azért különböző, mert a konverziós terápia nem működik. Hogy értsd mi a probléma úgy képzeld el, hogy rákos vagy és te pszichológushoz kezdesz járni, hogy meggyógyítson. Ez nem így működik.

Ellenben a nemváltás a testedről szól és nem a mentális állapotodról. A két eset össze sem hasonlítható.

2023. szept. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenkor bújik ki a szög a zsákból, hogy valójában melyik oldal akarja megváltoztatni mások szexuális irányultságát... (tisztelet a kivételnek a konzervatív oldalon)
2023. szept. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
74%

Szerencsétlen szélsőséges jobberek...

Most akkor jöjjenek az "átnevelőtáborok" a haláltáborok után?🤔

Már a gondolat is beteges akikben ilyen megfogalmazódik, hogy megváltoztassák a megváltoztathatatlant...

2023. szept. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
37%

#3

Szerintem meg az a gondolat beteges, mikor egy férfi arra izgul, hogy egy másik férfi ánuszába rakja a hímvesszejét.

2023. szept. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
31%

"Szerintem meg az a gondolat beteges, mikor egy férfi arra izgul, hogy egy másik férfi ánuszába rakja a hímvesszejét."


Akkor ne hagyd hogy a nagyfiúk betegyék neked :)

De másnak ne szabd meg mit hova rakhatnak.

2023. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
63%

#15

Én nem szabom meg, hogy ki mit hova rakjon, de véleményem az van a dologról.

2023. szept. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
50%

A "Szerintem meg az a gondolat beteges, mikor egy férfi arra izgul, hogy egy másik férfi ánuszába rakja a hímvesszejét" kezdőszett után a beszélgetés otthon, családiasan:


https://www.youtube.com/shorts/nfU6vRNv86I?feature=share

2023. szept. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
74%

#17

Szerinted aki szerinted beteges dolog a homoszexualitás az automatikusan unintelligens?

2023. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
38%

#18

Most, hogy így mondod amúgy és átgondoltam... Ja, tökéletes a példa az unintelligens személyre. Főleg így hogy a poént se sikerült megérteni, így extrán szemléletes, köszönöm szépen.


Igen, én heteróként is azt gondolom, hogy 2023-ban betegesnek gondolni a homoszexualitást az eléggé unintelligens. "Kilóg a kapa a szájából" féle. És valószeg olyan emberek képviselik ezt a szemléletet, akiknek a diplomáiból nem lehetne túl magas tornyot építeni.

2023. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
34%

#19

"Most, hogy így mondod amúgy és átgondoltam... Ja, tökéletes a példa az unintelligens személyre. Főleg így hogy a poént se sikerült megérteni, így extrán szemléletes, köszönöm szépen."

Tehát jól értem, az hogy "aki betegesnek tartja a homoszexualitás = unintelligens" csak egy poén akart lenni, amit én nem értettem meg. Ugyanakkor minden további mondatoddal ütöd ezt, hisz azt állítod, hogy tényleg unintelligensnek tartod. Dönts már el, hogy akkor poén-e, vagy nem. :D


"Igen, én heteróként is azt gondolom, hogy 2023-ban betegesnek gondolni a homoszexualitást az eléggé unintelligens."

Miért lenne beteges? Bennem undort kelt ez a dolog. Arról én nem tehetek, hogy taszít. Gusztustalan, ha két férfi szexel.

Mi köze ennek az intelligenciához?

2023. szept. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!