Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldalon miért veri ki a...

Baloldalon miért veri ki a biztosítékot a melegek konverziós terápiájának ötlete?

Figyelt kérdés
Igazából sok szép történetet lehet olvasni ezzel kapcsolatban és Amerikában a neokonzervatív, keresztény szervezetek sokat áldoztak erre a témára. Vannak olyan pszichológusok is, akik saját módszert dolgoztak ki. Persze nem kell kötelezni senkit, de ha az egyén és a környezete akarja, akkor ez egy szuper lehetőség, ha az illető heteró lesz, akkor lehet később normális családja és neki is sokkal jobb lesz, win-win. Azért is furcsa nekem ez az elzárkózás, mert ezzel párhuzamosan a nemváltásra meg ösztönzik az embereket, pedig azzal semmit nem nyer a társadalom, így meg esélyt kap a bővülésre.

2023. szept. 12. 18:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
30%
Igen, ez igazán durva, hogy esélyt sem akarnak adni neki. Homeopátia meg nincs tiltva.
2023. szept. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
76%

Nálam - például - nem veri ki biztosítékot, nem is érdekel.

Lehet, hogy már is így van ezzel, vagy a "baloldalon" én vagyok én így egyedül?

2023. szept. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
22%
Régebben kezelték őket elektrosokkal.
2023. szept. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%
2: Sok baloldali elérte, hogy egyes országokban be legyen tiltva.
2023. szept. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
26%
Azért, mert szerintük ez egy normális, természetes dolog, ami kezelést igényel.
2023. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
71%
Azért, mert a baloldaliak a saját életükkel foglalkoznak. Nekik ugyanis van. A jobboldaliak pedig úgy dolgozzák fel a saját kudarcaikat, hogy mások szexuális szokásain hisztériáznak.
2023. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezzel az a bajom, hogy voltak régen átnevelő táborok és nem működtek. Vagy volt 1-2 ilyen hír, hogy valaki kigyógyult, árulta a módszert, aztán elkapták meleg bárban...


Én jelenleg szekptikus vagyok ezekkel kapcsolatban, hiszen még azok a kutatások sem teljeskörüek, hogy miért lesz valaki meleg. Persze, ha lenne egy széles körben elismert módszer, akkor az egy tök jó opció lenne (és ezt balosként mondom), mert biztos többen élnének vele.


Most az a gond, hogy ezek a módszerek nem megbízhatóak és egy jó részük csalás. Szerinted, ha lenne ilyen, akkor ereszcsatornáról csúszkált volna kedvenc politikusunk, vagy elment volna terápiára? Szóval jelen formában azért sértő, mert csak a régi átnevelőtáborok borzalmát idézi a felajánlás, de nem ígér eredményt

2023. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
87%
Nem is tudom, hogy egy haláltábor miért csapja ki a biztosítékot nálam :D
2023. szept. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Na és a "melegség" ténye miért csapja ki ennyire egyeseknél a biztosítékot, hogy már konverziós terápiákat talál ki rá? :D Ha ilyen homofób kis komplexusos k#csögök nem lennének, akkor eleve nem érezné magát senki amiatt rosszul 2023-ban, hogy meleg. :D
2023. szept. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%

Ezek a meleg konverziók mind humbuk, egy zsákutca! Többet ártanak, mint használnak!

Te, heteroként el tudsz képzelni bármilyen olyan terápiát, amely meleget csinálna belőled? Gondolom te sem, ahogy én sem. Miért gondoljuk, hogy fordítva működik?... A nemi vágyakat nem lehet csak úgy elnyomni vagy megváltoztatni!

Nem egyszerűbb elfogadni és együtt élni a mássággal, mint elvégezni kétes terápiákat, amely több ártalommal jár, mint eredménnyel?

A homoszexualitás közvetetten nem rontja az egyén egészségét vagy életminőségét. Sajnos a mai társadalomban még mindig súlyosan jelen van a rasszizmus, sokkal inkább ennek kellene változnia. A rasszizmus teszi a mássággal élő emberek életét rosszabbá, nem a másságuk!

2023. szept. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!