Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ragaszkodunk annyira a...

Miért ragaszkodunk annyira a családi adókedvezményhez mint Gollam a Drágaszághoz, amikor államcsőd felé haladunk MEG AMÚGY IS filippínók jönnek?

Figyelt kérdés

Fél millió filippínó jön dolgozni a NER lovagok gyáraikba. Innentől kezdve a magyar gyerekek feleslegessé válnak, arról nem is beszélve hogy azokat fel is kéne nevelni ami nem kevés pénz, már ha csak az oktatást nézzük, amikor több tízezres a pedagógushiány.

Akkor mégis minek ragaszkodunk a családi adókedvezményhez mint Szméagol? Amikor a "nem akarunk kevert fajú nemzet lenni" ideológiánk már úgyis elúszott.. a Fidesz maga buktatta meg azzal hogy harmadik világbeli férfiak százezreit telepíti be.


2023. szept. 17. 18:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%
10, Azt nem mondtam, azt te költötted hozzá. A családi pótlék nem véletlenül nem emelkedett már legalább 10 éve, az csak a cigányoknak lenne jó. Helyette van adókedvezmény, ami a dolgozó családoknak segítség. Na, ezért ragaszkodunk hozzá. Erre egyelőre nincs jobb megoldás szerintem, de jöhetnek az ötletek.
2023. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11! Azért írtam ezt, hogy karikírozzam a hülyeség, amit írtál.

A CSP azért nem emelkedett, mert a kormány buta, ennyi. Pont az a lényege, hogy az alap, nem éri hátrányosan a gyereket, ha mondjuk munkanélküli àtmenetileg a szülő, és ne ne cigányozzál, jó?

2023. szept. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%

Ja, mert a kormány buta, elnézést, erre nem is gondoltam :)

Amúgy mnkanélküliség esetén a másik szülő is igénybe veheti az adókedvezményt, havi bontásban elérhető.

A dolgozó családoknak ez egy remek támogatási forma, eddig egyik kampányban sem tudott jobbat mondani az ellenzék.

2023. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13! Ja, hogy TE azt mondod, hogy nincs jobb alternatíva, ez komoly érv! Egy bizonyos körben...


Én írtam, emeljük meg a családi pótlékot, csökkentsük vagy vezessük ki a családi adókedvezményt, tessék itt a jobb megoldás! Akkor munkanélküliség esetén is járna, lehetne kötni az összegét a minimálbérhez például. Ezt se én találtam ki, még pár éve volt erről elemzés egy demográfiai konferencián.

2023. szept. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Jogos a kérdés:

Viktorta még azt ugatta 2006 óta, hogy nincs má'n jóléti állam, 2010-tól be is vezette. Osztan amikor nagy gebasz van az országban erre visszaállítja a kiváltságosoknak...

2023. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az elemzések nyilván azt hozzák ki, hogy az emberek örülnek az ingyen pénznek, ez nem meglepő. Ezzel szemben a választók szerint mégsem lenne olyan jó ötlet újra megtömni a megélhetési gyerekvállalók zsebét. Az első pont volt az ellenzék tavalyi programjában a segélyek és a családi pótlék emelése vagy akár duplázása, még csak nem is kellett keresgélni. Sokan itt abba is hagyták az olvasást. Az a jó a jelenlegi támogatásokban, hogy feltételük a munka.

Ez két teljesen más megközelítés, és egyelőre úgy tűnik, hogy az embereknek megfelel, ami jelenleg van.

2023. szept. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16! Mondjuk az ellenzéki programok senkihez se jutottak el, mert a fidesz letarolja a médiát, de a fidesz meg programot se ír, szóval nekik ilyen gondjuk nincsen, nem igaz?


Amúgy a megélhetési gyerekvállalás most pörög vagyis pörgött eddig, elvégre bárkihez hozzávágtak 10 milliókat sajnos.

2023. szept. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17#

Csakhogy annak baromi szigorú feltételei voltak.

A gyermekvállaláshoz hely is kell.


A megélhetési gyermekvállalást meg a magas családi pótlék pörgeti és főleg a kisebbségek körében gyakori.

Sehol, soha nem működött még az alanyi jogon járó, segély szerű családtámogatás, mindenütt csak az alja népet szaporította.

2023. szept. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!