Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona Gábor új pártja elvehet...

Vona Gábor új pártja elvehet szavazatokat a Fidesztől?

Figyelt kérdés
Ezt azért gondolom, mert 2018-ban is a Fidesz kárára erősödött a Jobbik, a támogatóik között pedig nem csak szélsőségesek voltak.

2023. szept. 19. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

Nem.

A régi jobbiktól vehet el szavazatokat, ami hozzá kapcsolódott a Gyurcsányi szövetségbe. Így az összefogást gyengítheti.

2023. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1: A régi Jobbiktól már nem nagyon van mit elvenni.
2023. szept. 19. 11:06
 3/15 MDaniel98 ***** válasza:
83%
2# Még beeshetnek 5% alá.
2023. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3: Szerintem már beestek.
2023. szept. 19. 11:07
 5/15 anonim ***** válasza:
17%
Érdemben senkitől nem fog szavazatokat elvenni.
2023. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5: Ezt miből lehet tudni?
2023. szept. 19. 11:18
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Vona célja nem a fideszes vagy ellenzéki érzelmű szavazókra ráindulni, hanem akik egyikre sem akarnak szavazni
2023. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
nem
2023. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

#7 pontosan!


Bár ha sikerülne nem egy jelentéktelen pártot építenie, akkor TALÁN vehet el szavazókat. Vona már jó régóta nem volt jelen a politikában és Gyurcsánnyal nem szeretne együttműködni + jobboldali is valamennyire. A mi hazánk után neki van a legnagyobb esélye szavazókat elvenni, most egy momentum több év propaganda és eu-s pénzek megvonása után (ugye momentumos politikusok érték el ezt főként) kb esélyük sincs fideszeseket megszólítani.


Engem viszont jobban érdekelne, hogy tud-e a dk-tól elvenni szavazókat. Sajnos jelenleg az első lépés a 2/3 megdöntésére a dk "kivégzése" lenne. Az a baj, hogy túl sok szavazót visznek el, így összefogni nélkülük nem lehet, de viszont a dk-val együtt mutatkozni pedig politikailag nagyon nem előnyös.


Én őszíntén szólva nagyon remélem, hogy Vona pártja erős lesz és lop sok szavazót a dk-tól. Lehet szidni a csávót, de ő volt képes a legerősebb ellenzéki pártot felépíteni olyan kegyetlen propaganda mellett ÚGY, hogy a párt arculatán is gyökeresen változtatnia kellett.


Erre csak extra, hogy őt tényleg el lehet képzelni miniszterelnökként, de azért egy Karácsonynak nincs olyan férfias kiállása ami egy félig balkáni országban sajnos ez fontos tényező, Dobrevet mindenki Gyurcsánnyal köti össze nyílván:D, nő megint csak a félig balkáni országunk miatt elképzelhetetlen, MZP borzalmas politikus (hiába szeretne tényleg jót, na meg le is szerepelt sajnos), hmmm, kit hagytam ki? Egyszerűen jelenleg Vona az egyetlen olyan személy, aki elképzelhető lenne egy ellenzéki kormány élén. Nyílván nem lesz szerintem hatalmon soha vagy csak nagyon kis eséllyel, de ettől még a jelenlegi politikusok közül az egyetlen életképesnek tűnő személy.

2023. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
14%
Kizárt.
2023. szept. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!