Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem használja ki a...

Miért nem használja ki a kormány a lehetőséget és épít innovatív kutatóközpontokat Magyarországon?

Figyelt kérdés

A fideszesek szerint nem kellene a fidesznek jobban igyekeznie azért, hogy Magyarországon több és több innovatív, fenntartható kutatóközpont alakuljon ki?


Rengeteg magyar tudós kénytelen külföldre költözni ahhoz, hogy pl. kutatni tudjon egy biotechnológiai laborban.


Miért nincsenek olyan politikai megmozdulások, amik végre nem a kormány vélt vagy valós melegellenességét kritizálják töménytelenül, hanem azt, hogy nem történik a tudománytechnológiai irányban jelentős fejlődés? A jövő az MI és az orvostudományé. Óriási sikereket tudnánk elérni azzal, ha ebbe kezdenénk el invesztálni, tekintve hogy Musk is szimpatizál Orbán Viktorral.

A Neuralink egy nagyon érdekes újdonsága (bár kételkedem benne, de tartogathat meglepetéseket még és van benne potenciál). Ha egy egy kicsit jobban megerőltetnénk és kihasználnánk ezt a lehetőséget, akkor akár itt is lehetne egy kihelyezett vállalata a Neuralinknek.



2023. szept. 24. 19:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Miért nem használja ki a kormány a lehetőséget és épít innovatív kutatóközpontokat Magyarországon?"

Milyen lehetőségről írsz, mit értesz "lehetőség" alatt?

Magyarország sosem volt tudományos szempontból jelentős és vonzó ország a kutatók számára.

Akik jelentősebb kutatónak számítanak (számítottak) mind a világ legfejlettebb, és leggazdagabb országaiban kutatnak (kutattak), és ott érik (érték el) el a jelentős eredményeiket.

Magyarország belátható időn belül ugyanúgy nem lesz "kutatási nagyhatalom", ahogy eddig sem volt az. Semmilyen feltétel nem adott ehhez, és a világ számos országában egyébként is óriási konkurencia harcol a világ legjobb tudósaiért, akiket Magyarországról elcsábítani egyáltalán nem jelent semmilyen nehézséget ezeknek a kutatóközpontoknak, amiknek egyre nagyobb része már magántulajdonú, és nem is biztos, hogy a saját hazájuk gazdasági érdekeit tartják szem előtt, hanem csak a saját nyereségüket.

2023. szept. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11

"Magyarország sosem volt tudományos szempontból jelentős és vonzó ország a kutatók számára."

Nem klasszikus értelemben kutatás, de úgy Kelet-Európa programozókat tekintve elég erős, szóval ha erre ráfeküdt volna az ország, akkor annak lett volna eredménye.

2023. szept. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A programozás nem kutatás
2023. szept. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Sem klasszikus, sem más értelemben sem
2023. szept. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#14

"Sem klasszikus, sem más értelemben sem"

Ha ilyen alapszintű hiányosságok vannak a tudásodban, akkor inkább hagyjuk is.

Maradj szépen a világban, hidd azt, hogy a Föld lapos és boldog leszel. A felnőtteket meg hagyd beszélni.

2023. szept. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Informatikus mérnök- és programozóként írtam a válaszom, aki egyúttal INFORMATIKAI KUTATÓ is.

Programozóként mi egyáltalán nem kutatunk, a mi fejlődésünk és eredményeink az INFORMATIKAI és interdiszciplináris kutatásokon alapulnak, és mi PROGRAMOZÓKÉNT csupán beépítjük más tudományok kutatási eredményeit a különböző általunk megírt programokba.

"Ha ilyen alapszintű hiányosságok vannak a tudásodban, akkor inkább hagyjuk is"

Szerintem is hagyjuk, ha neked semmi közöd ehhez a területhez.

"Maradj szépen a világban, hidd azt, hogy a Föld lapos és boldog leszel. A felnőtteket meg hagyd beszélni."

Ez a mondat mindent elárul a más emberekhez fűződő viszonyodról. És ezt felnőtt emberként írom neked, közel 3 évtizedes (nemzetközi) szakmai múlttal a hátam mögött.

Kizárólag a hozzád hasonló emberek miatt rossz a világ amelyben élnünk kell.

2023. szept. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16

"Informatikus mérnök- és programozóként írtam a válaszom, aki egyúttal INFORMATIKAI KUTATÓ is"

Ez nagyjából olyan, mint amikor alapítasz egy céget és első naptól kezdve CEO-ként hivatkozol magadra, csak attól még nem lesz releváns a cégvezetési ismereted.


"mi PROGRAMOZÓKÉNT csupán beépítjük más tudományok kutatási eredményeit a különböző általunk megírt programokba"

Az ilyet code monkey-nak hívják.

R&D engineer-ként én vagy mi ilyet nem csinálunk, mi újat alkotunk, ezért vagyunk piacvezetők.


"Szerintem is hagyjuk, ha neked semmi közöd ehhez a területhez."

Egy code monkey-ként akarod megmondani a tutit? :D

Ez jó. :DDD


"Ez a mondat mindent elárul a más emberekhez fűződő viszonyodról. És ezt felnőtt emberként írom neked, közel 3 évtizedes (nemzetközi) szakmai múlttal a hátam mögött."

3 évtizeddel code monkey szintre jutottál? Büszke vagyok rád.


"Kizárólag a hozzád hasonló emberek miatt rossz a világ amelyben élnünk kell."

Tehát miattam, aki tudja, hogy kutató munkát végez kizárólag informatika területén, tehát márcsak saját tapasztalatom miatt tudom ,hogy igaz, amit írtam, de te aki magadból indul ki és még csak nem is érv, amit mondott, az jobban tudja. :DDD


Ja, borzasztó, hogy a világon vannak olyanok, veled ellentétben, akik értenek ahhoz, amit csinálnak.

Ha "mi" nem lennénk - akik értenek a dolgokhoz -, akkor már szétrohadt volna szeretett világod.

2023. okt. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Korábban még azt sem tudta az előttem szóló, hogy a programozás nem kutatási terület, és mivel az informatika tartozik a tudományágak közé (maga a programozás nem), így csak az informatika teljes egészében kutatható. A programozás csak egy parányi szelete az informatikának, és csupán az addig elért informatikai és más kutatások "eredményekbe öntése".

Ennek ellenére, mégis volt bőr a képén megírni a tutit annak, aki mintha tudna is valamit vele ellentétben.

Szánalmas vagy 17-es, de ezt te tuti nem érzed.

2023. okt. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!