Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem használja ki a...

Miért nem használja ki a kormány a lehetőséget és épít innovatív kutatóközpontokat Magyarországon?

Figyelt kérdés

A fideszesek szerint nem kellene a fidesznek jobban igyekeznie azért, hogy Magyarországon több és több innovatív, fenntartható kutatóközpont alakuljon ki?


Rengeteg magyar tudós kénytelen külföldre költözni ahhoz, hogy pl. kutatni tudjon egy biotechnológiai laborban.


Miért nincsenek olyan politikai megmozdulások, amik végre nem a kormány vélt vagy valós melegellenességét kritizálják töménytelenül, hanem azt, hogy nem történik a tudománytechnológiai irányban jelentős fejlődés? A jövő az MI és az orvostudományé. Óriási sikereket tudnánk elérni azzal, ha ebbe kezdenénk el invesztálni, tekintve hogy Musk is szimpatizál Orbán Viktorral.

A Neuralink egy nagyon érdekes újdonsága (bár kételkedem benne, de tartogathat meglepetéseket még és van benne potenciál). Ha egy egy kicsit jobban megerőltetnénk és kihasználnánk ezt a lehetőséget, akkor akár itt is lehetne egy kihelyezett vállalata a Neuralinknek.



2023. szept. 24. 19:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
A nagy embernek nem érdeke, hogy a magyar emberek között többségben legyenek az okosak, mert rájuk nem lenne hatása a ... propagandának.
2023. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Jó ötlet, hátha ők is olvassák.
2023. szept. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Huhh, hát itt sok probléma van a fejekben.


"Miért nincsenek olyan politikai megmozdulások"

Egyrészt, a kormánynak igazából van Mesterséges intelligencia stratégiája.

Itt a pdf: [link]

Másrészt, amit mondasz az egyébként olyan téma, ami az ellenzéken belül is jelen van és programokban is említve van. Pl itt a momentum programja:

"jelentősen kibővítjük a tudományra és kutatásra szánt forrásokat, stratégiai ágazatként kezelve a területet"

[link]


"tekintve hogy Musk is szimpatizál Orbán Viktorral"

Mondjuk Musk-ot követve pont nem érnénk el semmit, mivel ő abban jó, hogy átb*ssza az embereket, ezért nem szabad olyan emberekre bízni a döntéseket, mint pl. te.


"A Neuralink egy nagyon érdekes újdonsága"

Egyrészt, ez nem új, jó ideje létezik.

Másrészt, semmi tényleges eredményt nem tudtak felmutatni.

Harmadrészt, állatkínzással foglalkozik a cég.

2023. szept. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3: Pedig annak van probléma a fejében, aki képes vitába szállni azzal, hogy többet kellene költeni az innovációra és kihasználni a lehetőségeket.


Nem állítottam olyat, hogy Magyarországnak nincs MI stratégiája, hanem azt, hogy ebben és az orvostudományban van a jövő, és mégsem látni konkrét lépéseket, építkezéseket, virágzó itthoni cégeket (nyugodtan szólj, ha tévedek, de bármennyire próbáltam utánakeresni a neten, alig találtam valamit). És itt rögtön hozzá is tenném, hogy érdemes megnézni a cseheket, akik aktívan tesznek azért, hogy nemzetközileg kiemelkedjenek (pl. CEITEC Brünnben vagy az IKEM Prágában).


A Momentumnak nincs konkrét terve, csak a szokásos sablonszöveget mantrázzák, mint az összes hisztiellenzéki párt (ezt a kifejezést Ungártól hallottam először, és nagyon megtetszett).


Nekünk pedig úgy kell viszonyulni Muskhoz, hogy átb*szhat minket, de akár mi is őt, és egy jó üzletben mindig vállalni kell a kockázatot, mindig mérlegelni kell. A világ legbefolyásosabb embere szimpatizál Orbán Viktor politikájával, és ebből még akkor is hasznot lehetne húzni hosszútávon, ha valamivel átb*szna.


"A Neuralink nem új, másrészt, semmi tényleges eredményt nem tudtak felmutatni."


Egyrészt új, mert a tudományban nem az az új, amit ma délben fedeztek fel, hanem az, ami óriási potenciált rejteget magában.

2023. szept. 24. 20:10
 5/18 A kérdező kommentje:
Egyébként a Neuralink is többet fejlődne, ha kiterjeszkedne, és nemcsak lokálisan történnének a kutatások. Ha tegyük fel, itt lenne Magyarországon egy kihelyezett részlege, akkor az meg tudná mozgatni egész Közép-Európát és felgyorsítaná a jelenleg is zajló geopolitikai átrendeződést.
2023. szept. 24. 20:15
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Már régóta van ilyen. Úgy hívják megafon
2023. szept. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mert már nincs/nem lenne erre megfelelő ember.
2023. szept. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#4

"Pedig annak van probléma a fejében, aki képes vitába szállni azzal, hogy többet kellene költeni az innovációra és kihasználni a lehetőségeket."

Bocs, az állításod nem ez volt és én se erről beszéltem. Tanulj meg olvasni először.


"Nem állítottam olyat, hogy Magyarországnak nincs MI stratégiája"

Azért láthatóan nem tudtál róla, mivel pont azt írtad, hogy nincsenek olyan megmozdulások, amik erről szólnak: "nincsenek olyan politikai megmozdulások".


"mégsem látni konkrét lépéseket, építkezéseket, virágzó itthoni cégeket (nyugodtan szólj, ha tévedek, de bármennyire próbáltam utánakeresni a neten, alig találtam valamit)"

Mondjuk okkal linkeltem be az MI stratégiát. A PDF végén el lehet olvasni, hogy mik a kormány tervei ebben az évtizedben.

Ezzel kellene kezdeni.


"A Momentumnak nincs konkrét terve, csak a szokásos sablonszöveget mantrázzák, mint az összes hisztiellenzéki párt"

Ezt érvelési hibának hívják, vagy csak simán nem vagy tisztában a kormányzással.

Konkrét tervet nem tudsz kialakítani, mert nem ismered a jövőt. Vegyük a 2019-es önkormányzati választást. Hányan látták előre, hogy jön egy járvány és utána egy háború? Gyakorlatilag a konkrét tervek ott mentek a levesbe.


Addig nem lehet konkrét tervet mondani, amíg nem tudják, hogy pl. az EU-s pénzeket mikor tudják megszerezni.

De olyan célokat, mint pl. a momentum programjában vannak, azért érdemes tenni, mert látni kell, hogy mifelé akarnak dolgozni.


"Nekünk pedig úgy kell viszonyulni Muskhoz, hogy átb*szhat minket, de akár mi is őt"

Csak neki van annyi pénze, hogy utána be is döntse a magyar gazdaságot. Nekünk nincs annyi, hogy ezt megtegyük vele.


"ebből még akkor is hasznot lehetne húzni hosszútávon, ha valamivel átb*szna."

Persze, csak ahogy eddig is, holnap mondhat tök mást és elúszott a szimpatizáns, ezért értelmes ember nem épít szimpátiára, hanem szakértelemre.


"Egyrészt új, mert a tudományban nem az az új, amit ma délben fedeztek fel, hanem az, ami óriási potenciált rejteget magában."

Lassan egy 10 éves cégről beszélünk egy olyan területen, ahol évről évre elévülnek a technológiák. Nem új.

A potenciált meg mindenki leszarja. A befektetők hasznát akarnak látni, haszon akkor van, ha van eredmény. Az nincs.


Jelenleg az egyik legnagyobb ki nem aknázott potenciál a telco cégekben van, Ericsson, Nokia stb, csak szart sem ér a potenciáljuk, amikor nem fektet pénzt oda senki.

Mind az AI, mind az orvostudomány technológiailag akkor fog tudni jól működni, ha az alattuk lévő hálózat gyors, stabil, akkor lehet egy AI-t használni a világ bármely pontjáról és akkor lehet Tokióból neten keresztül műtéten végezni Belgiumban.

Ennek ellenére nincs pénz ezekben a cégekben, pedig ezt fogja használni egyik sok más is, többek között a Metaverse.


"Egyébként a Neuralink is többet fejlődne, ha kiterjeszkedne, és nemcsak lokálisan történnének a kutatások."

Nem igazán.

Ezek a cégek akkor tudnak fejlődni, ha van hozzáértő dolgozó. Amit a neuralink szeretne csinálni ahhoz bizony nem sokan értenek. Mo.-on pl. szabályosan értelmetlen kutatóközpontot nyitniuk.

2023. szept. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett betaggelve Schiffer és Ungár? Nekik milyen ráhatása van a dologra? Ungárt még valahogy megértem, de Schiffer???!!!! Ki ő, hogy erre legyen bármilyen befolyása?
2023. szept. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Schifi már itt a GYK-n is tolja az igét? D
2023. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!