Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Momentum miért nem tud...

A Momentum miért nem tud olyan sikeres lenni, mint a szlovák ikertestvérük?

Figyelt kérdés
A Progresszív Szlovákia teljesen új párt, mégis majdnem megnyerték a választást. Mi lehet az oka, hogy a Momentum viccpárt lett itthon, míg a Progresszív Szlovákia majdnem történelmet írt új pártként? Fegyőr tehet róla? Követem egy ideje a vezetőjük Michal Šimečká nyilatkozatait, ezerszer értelmesebbnek tűnik, mint Fegyőr... Vagy csak szimplán Michalnak sikerült megszólítania vidéket? Fegyőrnek és Donáthnak még mind a mai napig nem megy.

2023. okt. 4. 13:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%

"Fővárosba való bezárkózás":


[link]

2023. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Blackfyre ***** válasza:

9-es: Az összehasonlítás miatt mondtam, hogy abban a 15 megyében, ahol mindenki külön indult+nem volt közös lista, ott összeszámolva többet kapott a Momentum, mint a DK.


• a Momentum 206 387,


• a DK 201 387,


• a Jobbik 183 351,


• az MSZP 106 218


A te számolásodnál a Momentum szavazókat nem lehet kimutatni a közös lista miatt 2 megyében, míg a DK-sokat igen.

Ha össze akarjuk hasonlítani a két párt akkori eredményét, azt ott tudjuk, ahol mindkettő elindult. [link]

2023. okt. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%

Én Szabolcsi vagyok és még életemben nem hallottam, hogy valaki a Momentumot megemlítette volna a környezetben.


A 11-es által belinkelt térkép is bizonyítja, hogy max megyeszékhelyeken ismertek igazán vagyis városokban. Ezért érthető, hogy nem igazán ismerik őket falun.


De amit nem értek, hogy miért kellene foglalkozniuk a "vidékkel"? Mivel ők a fiatal urbánus középosztályt akarják képviselni ezért ebben az esetben tartják magukat a tervhez.

2023. okt. 5. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
43%
13: mondjuk Szolnok, Bonyhád, Komló, Karcag az neked nem "vidék"?
2023. okt. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%

14: A térkép meg valóság nem ugyanaz.

Nálunk is van Momentumos képviselő az önkormányzati testületben, de nincs mögöttük semmi. Csak az összefogás miatt jutottak be. Azóta persze szétvált mindenki, összevesztek, egymás ellen fordultak. Most külön próbálnak nyomulni. De csak a DK látszik.

2023. okt. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Blackfyre ***** válasza:
93%
15-ös: Szerintem ez településenként változik, hogy ki látszik. Nálunk Bonyhádon (12 ezres város) utoljára DK-s pultott 2022-ben láttam. A Momentum pultját viszont többször is láttam idén a piacnál, illetve elkezdtek egy havilapot csinálni, tegnap kaptam meg a második számot.
2023. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Blackfyre: És milyen az újságjuk?
2023. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Blackfyre ***** válasza:
64%
18: Eddig elég jó, főleg helyi témák vannak. [link]
2023. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nàlunk is jelenvannak. Csak azt nem tudom minek, mert kis túlzàssal semmit sem csinálnak. Komàrom-Esztergom.
2023. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha szóba került a 2019-es önkormányzati választás kapcsán a DK-val összevetés, én is arra hajlok, hogy legyen figyelembe véve az a két megye is (röviden: Borsod és Szabolcs), ahol a DK állított önálló listát, a Momentum pedig nem.

Oka van, hogy a Momentum ott társulva indult, ezt az az évi EP választás eredménye mutatja: [link] A DK igen egyenletesen teljesített minden megyében, a Momentum csábereje szépen lecsökkent a fenti két megyéhez érve.

(Nógrádot bevállalták a megyei önkormányzati választáson, de a DK – és a DK-val közel egyező számú szavazatot kapó Jobbik – szavazatszámának 2/3-át kapták.)

2023. okt. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!