Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ehhez?!

Mit szóltok ehhez?!

Figyelt kérdés
[link]
2023. okt. 5. 23:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

EZT ELHISZITEK????

„Külföldi munkaerő alkalmazására csak és kizárólag akkor kerülhet sor, ha magyar munkaerővel már nem tölthetők be az üres álláshelyek, ezért a lehető legszigorúbb szabályozás kialakítására van szükség”

2023. okt. 5. 23:05
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
JAJ NE!! Hát most hogy fogjuk akkor szidni a zorbánt, hogy 'eeveszik a munkát???
2023. okt. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Ne figyeld amit mondok, azt figyeld amit csinálok vagyRájött hogy a szavazókkal nem mehet szembe ha!
2023. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon helyes, ne a magyaroktól vegyék el a munkát. Amúgy is furának tartottam, hogy fél millió vendégmunkást akarnak idehozatni. Oké, hogy 2 évig maradnak, de utána jön az utánpótlás. Konstans itt lenne 500 ezer munkás. Ennyi erővel az első csapat is letelepedhetne, nem kell őket cserélgetni.
2023. okt. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4: Nem biztos, mert a hagyományos autóipar le fog épülni.
2023. okt. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tőzsgyökeres bevándorlókat nem tudnák így megoldani?
2023. okt. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Eddig is az volt a törvényben, hogy csak akkor lehet kiadni engedélyt vendégmunkások behozatalára ha a magyar munkaerővel nem volt feltölthető az állás.

Most kapaszkodj meg kérdező! Még az is benne van a törvényben - eddig is benne volt - hogy nem adhatnak kevesebb bért, juttatást sem a vendégmunkásnak mint a magyar munkavállalóknak, tehát levinni sem tudják vele a béreket!

445/2013. (XI. 28.) Korm. rendelet

a harmadik országbeli állampolgárok magyarországi foglalkoztatásának nem összevont kérelmezési eljárás alapján történő engedélyezéséről,

"20/A. §

(2) Az (1) bekezdés b) pont bc) alpontjában meghatározott munkabér nem lehet kevesebb, mint Magyarországon a hasonló munkakörben foglalkoztatott munkavállaló munkabére."

[link]

2023. okt. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tojok rá. Engem a mai liberalizmus arra nevelt, hogy tojjam le a közösség érdekeit, és csak magammal törődjek. Így letojom a demokráciát. Ezért elmegyek berúgni, és nem érdekel semmit, mert nekem ez a jó.
2023. okt. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindig ez van: először megalakul valami szokatlan, majd utána alakíítják ki a Tv.-t hozzá.
2023. okt. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Eddig is az volt a törvényben, hogy..."

És működött? Én nem úgy tapasztaltam sajnos.

2023. okt. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!