Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik párt lesz a 3. ellenzék...

Melyik párt lesz a 3. ellenzéki erő a 2024-es EP-választáson?

Figyelt kérdés

A közvélemény-kutatások szerint a Fidesz – akár 50% feletti – győzelme biztosnak tűnik, mint ahogy az is hogy ellenzékből a DK lesz a legerősebb a Mi Hazánk pedig a 2. legerősebb.

De ki lesz a harmadik erő?



2023. okt. 11. 15:57
A kérdező szavazást indított:
Magyar Kétfarkú Kutyapárt (MKKP)
Momentum Mozgalom
Jobbik-Konzervatívok
MSZP
LMP
A Nép Pártján (Jakab Péter pártja)
Mindenki Magyarországa Néppárt (Márki-Zay Péter pártja)
Második Reformkor (Vona Gábor pártja)
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Ezt a listát nézve, nem tudom, sírjak-e vagy nevessek.
2023. okt. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Blackfyre ***** válasza:
83%
Szerintem a Fidesz első helyén kívül egyik se biztos. 18-19-ben a mérések azt mutatták, hogy a Jobbik és az MSZP is 10-11% között van, a választáson viszont 6%-ot értek el. (Akkor a Dk-t is kb ide mérték, végül 16%-ot értek el, míg a Momentumot 5%-ra mérték, de 10%-ot kaptak.)
2023. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Momentum. És több párt nem is fog bejutni.
2023. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem biztos a Mi hazánk jó szereplése. Az ő támogatóikat kevésbé érdekli az EP-választás, tehát nagyobb eséllyel nem mennek el. (Még úgy is, hogy együtt lesz az önkormányzatival.)
2023. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Mit csinál a momentum, hogy ekkora a támogatottága az itteni szavazáson?
2023. okt. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Blackfyre ***** válasza:
100%
5-ös: Kicsi a minta (8-an szavaztak oda, 1 ember szavazott az LMP-re amikor írom a kommentet.) Sokan szavazhattak úgy rájuk, hogy más pártot szeretnek, de őket látják a harmadik ellenzéki erőknek (a közvéleménykutatások átlagában erre nekik és a kutyáknak lenne a legtöbb esélyük.)
2023. okt. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5: nem arról kellett szavazni, hogy melyik párt tetszik, hanem arról, a felsoroltak közül melyik a legerősebb.

Szerintem tök egyértelmű, hogy a Momentum messze népszerűbb, mint a többi és ez független attól, hogy szimatikusak-e nekem, vagy sem.

2023. okt. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Rossz a kérdés. Melyik kamupárt lesz a 3. "ellenzéki" erő a 2024-es EP-választáson?


LMP, Jobbik, Második Reformkor, A Nép Pártján, ezek mind a Fidesz kamupártjai, arra vannak kitalálva, hogy a valódi ellenzéki pártoktól szavazatot vegyenek el.

2023. okt. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!