Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogy "megafonos"?

Mit jelent az, hogy "megafonos"?

Figyelt kérdés

Pár éve (szerencsére) már nem élek Magyarországon, illetve nem is Magyarországon nőttem fel. Így sok olyan magyarországi szleng kifejezés lehet, amiket nem ismerek.


Az egyik ilyen, hogy "megafonos".

Ezt sajnos nem értem, de nagyon sokszor itt ezen az oldalon azt írták rám, hogy megafonos vagyok. Akkor írták ezt, amikor a liberalizmussal nem egyező véleményeket írtam le. Pl nem értettem egyet az Ukrajnába való korlátlan fegyverszállítással, vagy az lmbtq propagandával stb, akkor mindig azt írtak vissza, hogy megafonos vagyok. Mivel a magyarországi média fogyasztásom is kb a nullával egyenlő így fogalmam sincs mit jelenthet ez.


A szótár ezt írta a "megafon" szóra:

"Kézi szócső; olyan elektronikus hangerősítő eszköz, amely a mikrofonjába beszélő személy hangját kellően felerősíti ahhoz, hogy a tőle nagyobb távolságra levők is hallják őt az esetleges nagyobb zaj ellenére."


Valaki érti ezt a kifejezést? Kérem elmagyarázná?



2023. okt. 12. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Google, 1. találat:

[link]

2023. okt. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


Pár mondatban kérlek össze tudnád foglalni, hogy ez miről szól? Mert most nincs időm végig olvasni az egészet.

2023. okt. 12. 00:14
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Holnap is nap lesz, nem igaz? Nekem sincs most időm összefoglalni, mivel hogy nem is ismerem őket túl jól (pedig egyes ellenzéki kommentelők szerint én is megafonos vagyok). :D
2023. okt. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

A megafon egy fideszes/kormámypárti propagandistákat(Deák Dániel, Bohár Dániel, Rákay Philip, Apáti Bence stb.) tömörítő szervezet. Ha egyszer tudtodon kívül véletlenül pont olyan véleményt fogalmazol meg ami egyezik a Fidesz/Megafon véleményével akkor rádfogják, hogy megafonos bérkommentelő vagy.


De ezt nem érdemes kimondottan komolyan venni, mert engem is bélyegeztek már meg szélsőliberálisnak meg nácinak is, pedig centrista vagyok.

2023. okt. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%

Fidesz seggnyalonc.

[link]

2023. okt. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
pénzért árúlt politikai hűséget jelent
2023. okt. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A Megafon fideszközeli propaganda médium, ami egyébként állami pénzből üzemel.


Amúgy ez tipikus szélsőséges nézet: ha nem értesz velem egyet, az csak azért lehet, mert az ellenség lefizetett.

2023. okt. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7, ismerek 2 tagot az élet egy egészen más területéről, nagyon-nagyon messziről és nagyon-nagyon régről, azok közül, akik bábáskodtak a megafon létrejötte felett. Tudom, hogy milyenek a magánéletben és azt is, hogy az egyik közülük genetikai betegséggel kűzd és pontosan tudja, hogy milyen állapotban van a magyar egészségügy. Beszéltünk erről. A magánéletben ők nem ilyenek. És azzal is tisztában vagyok, ez az egész egy gegnek indult, mint a 888, ami ugye pont a duplája a 444-nek -nem véletlenül-. Ők ezt politikai gegként, paródiaként fogták fel és kezdték csinálni annak idején, mint mondjuk az elhiresült Dallas paródiát. Csak az a gond, hogy azzal nem számolnak, hogy milyen hatással van ez a társadalomra és azokra az emberekre, akik erre érzékenyek és nem gegként fogják fel, amit csinálnak, vagy az érintettek, akik ők "lőnek".
2023. okt. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
8 - mit jelent azt, hogy gagként fogják fel? Akkor éppen az ellenkezőjét gondolják, mint amit csinálnak? Vagy ha nem, akkor miben merül ki az, hogy gag?
2023. okt. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Azt, hogy büdös oroszpárti fasiszta propagandista
2023. okt. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!