Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az normális dolog ha egy...

Az normális dolog ha egy online lány haverom 16 évesen már eldöntötte hogy jogász vagy politikus szeretne lenni?

Figyelt kérdés
Meg nem is értem miért akar valaki politikus lenni.
2023. okt. 12. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Igen normális dolog, tudod nem akar mindenki naplopó lenni, az ilyenek viszik sokra mint a haverod.
2023. okt. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Igen. Normális, csak ritka.

Én is tudtam már 7. osztályosan milyen szakmát szeretnék tanulni és olyan diplomát is szereztem, azt a munkát is végeztem utána. A gyerekeim közül az egyik érettségi előtt választott szakmát, egyetemet, a másik már középiskolába is úgy ment, hogy azon a pályán akar haladni - most a szakot egyetemen folytatja, a harmadik meg 17 évesen döntötte el, 10. osztályban, hogy milyen területen, melyik egyetemen szeretne majd tanulni. Azóta dolgozik rajta, hogy sikerülhessen.

Ez lenne a normális, hogy 16 évesen már tudod mit szeretnél kezdeni az életeddel. Ettől ez még változhat utána, de kellene legyen valami elképzelésed már ennyi idősen. Pont az a baj, hogy egyre többen vannak akik nem 16 évesen, de még 26 évesen sem tudják mit is akarnak kezdeni az életükkel és csak sodródnak az eseményekkel.

2023. okt. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Ez lenne anormális, igen. Sajnos általánossá vált, hogy a gyerekeknek semmilyen életcéljuk nincsen, alibi dolgokat tanulnak középsuli után,stb... Ez a szülők és az oktatás közös hibája. Jobban meg kell mutatni a fiataliknak, hogy milyrn lehetőségeik vannak, több tapasztalatot kellene nekik szerezni, kipróbálni, ami alapján beleszerethetnek egy szakmába. Sajnos nagyon ritka az olyan, aki középiskolásként már határozottan tudja, mi szeretne lenni. 10-ből 1, vagy még annyi se.
2023. okt. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Politikusnak nem lehet tanulni, villanyszerelő is lehet politikus, az nem ezen múlik.
2023. okt. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Normális-e hogy a palyavalasztas idejében eldöntötte hogy milyen karriert akar??? Hát nem tudom...
2023. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekem csak offline haverjaim vannak.
2023. okt. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
#6 akkor nem is biztos hogy léteznek.
2023. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
Nincs abban semmi különös, ha valaki már ideje korán ráébred arra, hogy ebben az országban csak a szélhámosságból vagy köztörvényes bűnözésből lehet megélni.
2023. okt. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Persze, hogy normális. Én 5.-es koromban döntöttem el, hogy bíró leszek:D azóta jogon másodéves vagyok. Szerintem könnyebb volt így tanulni, hogy volt egy célom.

Nem baj a barátodat illetően, hogy valakiben gimisként megfogalmazódik hova tovább.

nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Én már 13 évesen eldöntöttem mit akarok és nagyon boldog vagyok hogy így döntöttem, szerintem teljesen normális:)
márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!