Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hogy győzött az ellenzék...

Most hogy győzött az ellenzék Lengyelországban, mit szólnak a Fideszesek?

Figyelt kérdés

2023. okt. 16. 22:42
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Én is irigylem. Sajnos az itthoni hazugság propaganda, az irányításra váró egyszerű nép, a szegénység, valamint a választási rendszer elcsalása mind hozzájárul hozzá, hogy egyhamar nem lesz itt változás.
2023. okt. 18. 09:16
 22/25 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem Magyarországon azért se várható nagy változás, mert a Fidesznek nincs jó alternatívája. Rajtuk kívül még van a posztkommunista ellenzék és a nyilas szellemiségű szélsőjobb. A Fidesz politikusainak nagy része is komcsiként (KISZ) kezdett fiatalon. Én úgy vagyok vele, hogy nincs kire szavazni, sok éve nem is járok.

A lengyeleknél azért más a helyzet, mert Tusk és a pártja nem rendelkeznek kommunista múlttal, a PiS se, Kaczynski, Morawiecki se (utóbbiak ellenálló múlttal rendelkeznek). Ott valóban inkább az ideológia alapján választhatnak az emberek. Szerintem amúgy ideológiailag még inkább megosztott hely, mint M.o.. A PiS annak köszönheti sikereit, hogy a lengyelek közt sok a nagyon vallásos katolikus. Több a nagyon konzervatív ember arrafelé, mint itt. De modernebb gondolkodású városiak is sokan vannak, ennek köszönhető a politikai helyzetük.

2023. okt. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Ugyanez igaz a csehekre is. Ott is simán megvolt a váltás, mert ott nem sikerült a hazugságpropagandát ennyi emberre átültetni.
2023. okt. 18. 11:00
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a szomorú és az országunkat minősíti. Pl. a baloldalról kirobbanthatatlanok a posztkommunisták. Minden új kezdeményezésre rátelepszenek Gyurcsányék. Olyan, mintha ez a két ember, Orbán és Gyurcsány uralná a magyar politikát 20 éve, még a szélsőjobb is odacsapódott Gyurcsányhoz egy ideig, ami bizarr egy látvány volt.

Tőkehiány miatt nem tudnak kívülállók életképes pártot alapítani, mert ha nincs finannszírozás, nem tudják hirdetni magukat, esélyük sincs kormányra kerülni.

2023. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Az is szomorú, hogy Magyarország teljesen elszokott a vitakultúrától. Sokan tényleg úgy tekintenek a politikára mint egy Orbán-Gyurcsány tengelyre. Sok értelmiségi el sem megy már szavazni, mert tudja, hogy a jövőben külföldön fog majd élni.
2023. okt. 18. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!