Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány miért akadály...

A magyar kormány miért akadályozza az eutanázia elfogadottá tételét?

Figyelt kérdés

Most már sokan ismerik Karsai Dániel esetét, akit olyan gyógyíthatatlan betegséggel diagnosztizáltak, ami teljes bénulással és a végén szenvedéssel járó halállal jár. Ezt a szenvedést és a kínhalált el akarja kerülni azzal, hogy méltósággal, csendben szeretne eltávozni. Beadta az eutanázia engedélyezésével kapcsolatos kérelmét a strasbourgi bírósághoz. Most a magyar kormány kéri a strasbourgi bíróságot, hogy dobják vissza a kérelmet, mert korábban a brit kormány is ezt tette.

Ezek a kormányok attól félnek, hogy az emberek tömegesen fogják kérni az eutanáziát?

Nem tudják, hogy ahol engedélyezett az eutanázia, ott sem lehet csak úgy végrehajtani, hanem valamilyen súlyos betegség megléte szükséges hozzá?

Meg kell várni, amíg valamelyik döntéshozó, vagy annak szerette kerül olyan helyzetbe, hogy a saját ürülékében, vizeletében fetrengve fulladozzon a halálba és könyörögjön eutanáziáért? Ennyire nincs együttérzés bennük?



2023. okt. 24. 17:34
1 2 3 4 5
 1/41 hypno ***** válasza:
91%

Majd ráfogják a keresztény értékekre.


És igen, meg kell várni, hogy valamelyik halljakend a saját bőrén tapasztalja meg a szenvedést.

2023. okt. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
74%
Semmi nem tiltja, hogy valaki öngyilkos legyen, de ha valaki más teszi meg (ha ő kéri ha nem) az ugye jelenleg gyilkosság. Az meg egyelőre bcs.
2023. okt. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
79%
Mert magyarok így gondolkodnak: "Dögöljön meg a szomszéd tehene is", "Én életem rossz,akkor másnak még rosszabb legyen."
2023. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

1: Erre én is gondoltam. De mi van, ha a kérvényező beteg nem keresztény, hanem buddhista és a reinkarnációban hisz? Vagy ha valaki keresztény, mi köze a másik keresztény döntéséhez? Aki úgy akarja, vallási alapon nem veszi igénybe. Ez ott is így van, ahol engedélyezett az eutanázia.


Arra is gondoltam, hogy a TB kasszát nem akarják ezzel terhelni. De ahol engedélyezett az eutanázia, ott sem a TB-ből megy, hanem a beteg saját maga fizeti ki azt a speciális altató keveréket, amitől örökre elszenderül.

2023. okt. 24. 17:43
 5/41 anonim ***** válasza:
85%

"Semmi nem tiltja, hogy valaki öngyilkos legyen, de ha valaki más teszi meg (ha ő kéri ha nem) az ugye jelenleg gyilkosság. Az meg egyelőre bcs."


Sikertelen öngyilkosság esetén, beviszik a Pszichiátriai kórházban és tele nyomják gyógyszerrel.

2023. okt. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
33%
Azért ha belegondolunk, addig jó, amíg akadályozza, mert egy ilyen korrupt kormány ha nekiállna támogatni egy olyan lehetőséget, amivel gyakorlatilag bárkit legálisan tehetnének el láb alól, na én akkor kezdenék aggódni...
2023. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Dongaben ***** válasza:
64%

Javíts ki, de szerintem Kanada az egyetlen ország a Világon, ahol ezt engedélyezték.

Pont azért nem engedélyezik, mert ez gyilkosság... Akár honnan nézzük.

2023. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
2: Mindenhol, ahol engedélyezett az eutanázia, ott is a beteg maga nyomja meg a gombot ami beinjektálja neki a szert, vagy ő maga issza meg a keveréket. Még meg is gondolhatja magát. Nincs semmilyen gyilkosság.
2023. okt. 24. 17:46
 9/41 A kérdező kommentje:

6: Lásd a 8-as válaszomat, ezt önként kell elindítania a betegnek.


7: Nem csak Kanada. Németország, Svájc is engedélyezi. Ausztria is, de csak a passzív eutanáziát.

2023. okt. 24. 17:50
 10/41 anonim ***** válasza:
89%
Ez a szerencsétlen ember, mentálisan teljesen tisztában van vele, hogy mi történik vele, Stephen Hawking ugyanigy tisztában volt és mellé a saját teste rabja lett. Egyszerűen nonszen, hogy a kormány direkt hagyja szenvedni ezt az embert és igy-is, úgy-is ugyanaz lesz a vége. Egyszerűen embertelen.
2023. okt. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!