Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány évente választanak új...

Hány évente választanak új nagyköveteket általában? Mi kell ahhoz hogy nagykövet lehess?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és nagyon érdekel a történelem tudomány, politika, nyelvek stb.

Már kisebb korom óta érdeklődtem a diplomataság után, de most érzem azt hogy nagyon szívesen csinálnám.

Azt láttam hogy nagyon ki van válogatva az hogy ki kerül be és inkább idősebb korukra küzdik fel magukat a posztjukig.

De mégis mi az ami fontos hogy meglegyen nekem alapnak? Milyen egyetemekre érdemes mennem illetve milyen nyelvet tanuljak?


Jelenleg angolul felsőfokon beszélek illetve olaszul.

A negatív válaszolókra nem vagyok kíváncsi(:

Köszönöm!


2023. nov. 2. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
A nagykövetet nem választják, hanem megbízzák. Kompetenciák kevésbé fontosak. Megfelelő hátsó fertály kényeztetése előny.
2023. nov. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Többnyire végig kell járni a Külügyben a ranglétrát.

50 év alatt elég ritka, akiből nagykövet lesz.

Tanulmányban nemzetközi kapcsolatok vonalon kéne elindulni, de nehéz bekerülni a Külügybe.

Néha vannak pályázatok, de -azt hiszem- inkább az ismeretség számít. Pl. politika vonalon...

2023. nov. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy Gyakorikérdéseken sok diplomata töltené az idejét, de van egy diplomata rokonom. Ami elsőre mindenkinek eszébe jut róla, hogy milyen jó nyelvérzéke van. Szerintem hogy angolul folyékonyan és választékosan tudj beszélni, az a minimum ilyen karriernél. De az adott ország nyelvének ismerete is előny lehet szerintem egy diplomáciai kinevezésnél. Ezt azért mondom, mert a rokonom nem csak a "szokásos" angol-német vonalon mozog, hanem kevésbé ismert nyelvet is beszél, ami az adott országban is beszélt nyelv. Nem voltam ott a kinevezésénél, de azért feltételezhető, hogy ez befolyásolta a dolgokat.


Szóval az angolon kívül mit tanulj... Az ENSz hivatalos nyelvei az angol, arab, francia, orosz, kínai, spanyol. Az angol ma már mindenhol a minimum, de ezután a többi felsorolt nyelvvel nem lősz mellé. A német, ami Magyarországon a második legismertebb idegennyelv az angol után valójában csak a mi régiónkban fontos nyelv. De persze ha mégsem leszel diplomata, egy hazai német vagy osztrák multinál vagy a "szomszédba" kivándorolva jól jöhet még a német nyelv ismerete!


Egyetemi szak: Biztos vagyok benne, hogy sokkal többen járnak nemzetközi kapcsolatok szakra, mint ahány abból jól fizetett diplomata lesz. Ez a rokonom azt hiszen nem is ilyen szakon végzett, sok évet dolgozott sima hivatalnokként, mire felküzdötte magát.


Politikai kapcsolatok: A rokonom esetén nem tudok politikai kapcsolatokról nyilatkozni. Gondolom ártani nem árt. De diplomatának nem hiszem, hogy teljesen alkalmatlan embereket neveznének ki. Ha valakit ki akarnak tömni pénzzel, meg lehet azt oldani fontos feladat rábízása nélkül is.

2023. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%

"Milyen egyetemekre érdemes mennem illetve milyen nyelvet tanuljak?"



Mindegy milyet, csak hosszu legyen :)



39F incel

2023. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!