Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A klímaváltozást figyelembe...

A klímaváltozást figyelembe véve milyen életed lesz 2050-ben szerinted Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egyre gázabb a helyzet, globálisan minden statisztika alátámasztja ezt. 2050-ben még csak 49 éves leszek, messze leszek még én is pl. a nyugdíjas kortól. Mi lesz velünk? Tudom, a legtöbb gyakorikerdesek.hu felhasználót valószínűleg már nem fogja befolyásolni, de a fiatalabb generációt igen...

2023. nov. 3. 10:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%
Semmi, a klima folyamatosan változik és nem úgy ahogyan ijesztegetnek vele!
2023. nov. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 grafno ***** válasza:
0%
Addigra már nyugdíjas leszek és párszor hazalatogatunk majd Pestre, ha még lesz a házam addig. Most is évente max 4 megyek magyarba.
2023. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Azért olyan borzasztóan nagy változás 27 év alatt nem lesz.

Szélsőségesebb időjárás, nyáron sokkal gyakoribb lesz a hőségriadó és a kánikula, rendszeresen lesznek nyári napok 38-40 fokos néha akár melegebb csúcshőmérsékletekkel, mindehhez jön egy csapadékosabb nagyon enyhe hűvösebb időszak október-április között.

Igazi változás az lesz, hogy sajnos mindent klimatizálni kell, meg a magyarországi havazás mint olyan szinte csak elvétve lesz.

2023. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Remélhetőleg akkor már az 1000 éves királyságban fogunk élni, valami mediterrán terülten. És ez a sok rossz dolog megszűnik akkor.
2023. nov. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Én azért nem vagyok ennyire bizakodó. Legfrissebb statisztikák szerint egyre gyorsabb tendencia figyelhető meg. Nyilván nem fog az emberiség kihalni 2050-re, de ettől függetlenül számos tényezőt figyelembe véve katasztrofális helyzet lesz globálisan mindenhol.

1 dolgot említve a temérdek közül:

Ha a te számoddal dolgozunk, mi lesz a Közel-Kelet, Afrika, India térségben élő emberekkel? Ha már nálunk rendszeresen 40 fok körüli csúcshőmérséklet lesz, ott még sokkal rosszabb lesz a helyzet, melynek következménye a klímamigráció lesz. Nem olyan mennyiségű migráció lesz, mint most, több milliárd emberről beszélünk.

2023. nov. 3. 10:32
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz kellemes, az biztos. Már most megpusztulok nyáron. De nem csak egyéni hatások lesznek, hanem gazdasági is. Nem lesz már olyan jólét, mint most.
2023. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

2050-ben Magyarországon már csak az marad, aki nem beszél nyelveket és/vagy életképtelen, hogy külföldön boldoguljon. Lesz egy rakás nyugdíjas az éhhalál szélén, egy generációnyi életképtelen CSOK-idióta és egy rakás mozdonyszőke. A szellemi tőke már rég külföldön lesz.

Klíma szempontjából sok változás nem lesz, csak még szárazabbak és forróbbak lesznek a nyarak, illetve aki most születik, az idehaza már sosem fog havat látni.

Globálisan a szegény országokbani éhinség miatt tömegesen fognak a jóléti államokba vándorolni, szóval még nagyobb probléma lesz a migráció, mint most.


Egyéb iránt szerintem az emberiség pár száz év és kiírtja önmagát. Nem is baj, jobb lesz a Földnek nélkülünk.

2023. nov. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Én arra számítok, hogy az év nagyrészében száraz, napos, aszályos egy bizonyos részében pár hónapig pedig esős szeles viharos.

Tartósan hó nem lesz.


A folyóknak az állóvizeknek a légszennyezés miatt annyi már 10 év múlva, aztán a termőföldnek is hamarosan.


Kimész bármelyik folyópartra magyarországon, alig van benne mikrovilág, vagy egyáltalán semmi, szürke olajzöld iszapos a víz...


Kimész egy tengerpartra, szaladgálnak az élőlények úsznak a kishalak benne még a kikötőkben is.


A hétvégén voltunk esztergomban, össz vissz egy darab kacsát láttam és egy darab sirályt, slussz passz a vízben semmi, még rablás se a halaktól...

2023. nov. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

"Egyéb iránt szerintem az emberiség pár száz év és kiírtja önmagát. Nem is baj, jobb lesz a Földnek nélkülünk."


Az a baj, hogy nem fogja...


Inkább mégjobban elszapaorodnak és betelepülnek északabbra is, ahol eddig nem lehetett élni, mert olyan szinten hideg volt..


Majd Dubaiból mi lesz 50 év múlva arra leszek kiváncsi, szerintem elkezdik az atomprogramot, más nem marad...

2023. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Remélhetően nem fogok többször 150.000 forintos gázszámlát kapni. :)

Nonszensz, hogy drágább a kvótán felüli gáz mint a benzin.

2023. nov. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!