Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Inflació, éhezés, fidesz...

Inflació, éhezés, fidesz ?Neked is átalakult az életeted az infláció és a fidesz miatt?

Figyelt kérdés

Hogy lemondtatok ilyenekről, hogy új ruhák, új cipő, programok mint a mozi, étterem.

És most a fizu előtt, amit 9. én kapok...ott tartok, hogy zsíroskenyeret reggeliztem és sós tésztát fogok ebédelni üresen.

Mindezt úgy, hogy világéletemben jól bántam a pénzzel...de egész egyszerűen akárhogyan is matekozok, a fizetésem nem tart ki a következő fizuig. Csak akkor ha éhezem a fizu előtti héten.


2023. nov. 5. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

Az én fizetésem is kevés.

Azonban a fidesznek köszönhetően most pont annyiba kerül a rezsi mint került 10 éve - előtte évről évre infláció felett emelkedtek a rezsiköltségek.

A fidesznek köszönhetően a gyerekeim felneveléséhez kaptunk adókedvezményt - amit 2002-ben törölt el Medgyessy ballib kormánya.

A fidesznek köszönhetően az egyetemista gyerekem tudott normális kamatozással diákhitelt felvenni, amit most ráér szépen lassan visszafizetni és egyrészt nem terheli meg a fizetését, másrészt a fidesznek köszönhetően 25 éves koráig SZJA mentes.

A fidesznek köszönhetően az idős szüleinknek újra van rendes, infláció követő nyugdíjemelése ÉS mellette 13. havi nyugdíja IS meg a korábbi években volt egyéb nyugdíj kiegészítő juttatásuk is.

A fidesznek köszönhetően sem én sem a párom nem vesztettük el a munkánkat a covid alatt.

A fidesznek köszönhetően közel 10 éven át reálértéken nőtt a bérünk.

Szóval igen, most valóban az infláció egy hatalmas rúgás volt mindenkinek, de ezt pont nem a fidesznek köszönheted. Köszönd azoknak a barmoknak akik miatt energia áremelés, energia hiány volt Európában!

2023. nov. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

2021-es szintre esett vissza a bérek értéke. Ha nem hiszed nézz utána.


Ha 2021-ben ekkora éhezés, rossz lét volt akkor 2022-ben miért kapott 50% fölött a Fidesz?

2023. nov. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Igen,bár gyorsan hozzátenném hogy az életszínvonal folyamatosan romlik a '80-as évek közepe óta,vagyis közel 40 éve.ma már öregemberek azok akiknek szép gondtalan életük volt egykor,amikor még fiatalok voltak.
2023. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudsz spórolni, mert a moslék étel is aranyáron árulják. Mi volt a szegények kenyere? Krumpli,zsírszalonna,tojás,tészta,macska konzerv...

Én úgy jővök ki, ha megveszem a kiba..ott sertés darálthúst. Pl. Van sajtos kifli 190 forint veszel tíz darabot, vagy inkább 1 kg darálthúst 2300-2700 forintért.

2023. nov. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem emeled fel a fizetésedet ahogyan a miniszterelnök úr?
2023. nov. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Igen
2023. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%

".ott tartok, hogy zsíroskenyeret reggeliztem és sós tésztát fogok ebédelni üresen."

Zsír árából, mennyi bolti márkájú vajat tudnál venni.

Kenyér árából, mennyi bolti márkájú toast kenyeret tudnál venni.

Tészta árából, mennyi ázsiai boltból vásárolt ázsiai instant tészta levest zacskos tudnál venni.

Üdv:Tudatos vásárló.:-)

2023. nov. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Zsír 490g 800ft

Vaj 250g 650ft


1kg kenyér 700ft

1kg sajat markas toast kenyer 700ft.


1db kinai zacskós leves 350ft kb 150-200g.

1kiló sajat markas teszta 990.


Üdv egy tudatos vásárló

2023. nov. 5. 13:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen. Hát még a 70-es évek jóléti rendszeréhez képest.
nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Át nem alakult, de rősen módosította, hogy majdnem minden kétszer annyiba kerül, mint 2-3 éve.
nov. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!