Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miféle minimálbérről...

A kormány miféle minimálbérről beszél, amikor az igazi minimálbér kb. netto 80 000-100 000 Ft?

Figyelt kérdés

Közmunka programban vettem részt, de nem mint közmunkás, hanem mint portás. A fizetés Brutto 116 000 Ft, aminek a nettója 77 000 Ft. Erre jön még rá néhány extra, így lehet keresni többet is valamennyivel. De ha nincs éjszakád, sem hétvégéd, és ünnepnapod sem, akkor bizony 77 000 Ft-ot viszel haza.

A minimálbér emelés viszont nem érinti a közmunkaprogramot, szóval hiába megy a kampány, itt még azt a netto 133 000-et sem kapják meg, ami a mai brutto 200 000 Ft nettója.


Mit is lehetne mondani erre?

Jövőre folytatom Szeptembertől a tanulást. Aztán amint végeztem ott, amilyen gyorsan csak lehet, elhúzok innen.

Külföldön még egy takarító is 3-szor többet keres ennél a 77 000 Ft-nál.


2023. nov. 6. 11:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
lessz még rosszabb
2023. nov. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem véletlenül beszélt minimálbérről és nem közmunkabérről.
2023. nov. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%
A közmunkànak nem az a célja,hogy abból élj meg tartósan,hanem,hogy amíg nem talàlsz munkát addig se hallj éhen plusz ne szokj hozzá,hogy a semmiért jön a segély.
2023. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Akkor miért nem mentél el takarítanak a közmunka helyett? Egy takarító nem nettó 77 ezret keres,tele vannak az àllàsportàlok takarító hirdetésekkel.
2023. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

3

A szociális háló teljes felszámolásának része... És nevelj mindenképpen gyermeket egy antiszociális és antiszolidáris társadalomban és társadalomba...

Családok kormánya... Most utasították el a 10 éve stagnáló családi pótlék emelésének javaslatát... Nem mindegy, hogy melyik családnak vagy tagja... Úgy értem: Családnak.

2023. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
5)A családi pótlék azért nincs emelve,hogy ne azok járjanak jól,akik csak a segélyekre várnak vagy a közmunkànàl akkor se lépnek tovább,ha lenne rá lehetőségük.Ezért lett bevezetve a családi adókedezmény,hogy azok a családok járjanak jól,ahol a szülők tisztességesen dolgoznak.
2023. nov. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#3


A közmunkaprogramba az emberek beleragadnak. Azért kerülnek oda, mert semmilyen munkát nem találnak, így nem releváns arról beszélni, hogy nem azért van, hogy ebből éljenek tartósan. Ebből élnek, mert ezt találják.


Egyébként meg küldöldön is van közmunka, de ott mégis tisztességes bért kapnak az emberek.

2023. nov. 6. 12:29
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
7)10 éve talán ez még igaz volt,hogy azért lesznek az emberek közmunkàsok,mert most nem találnak,de ma màr nem kb 10 oldalnyi takarítási munkát lehet talàlni akàrmelyik àllàshirdetési oldalon. Ha férfi vagy még jobbak a lehetőségek,hatalmas az épìtkezéseken a munkaeròhiàny.egy sima culàgerként alsó hangon meg lehet keresni 250 nettót
2023. nov. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

6

Értem a politikát és értem a célt. Az eszköz - családi adókedvezmény - Boros Imre egykori fideszes miniszter és egykori tanárom szerint téves. A szociális támogatásnak az adórendszerben semmi keresnivalója. Hogy szó szerint idézzem, amit mondott.

Arra van tipped, hogy a jól kereső gyermeke miért ér többet, mint az alacsonyabb keresetűé?

Az szja visszaadása a családosoknak mindenféle redisztribúció (állami alapfeladat, eszköz - csak szólok) nélkül is gyomorforgató és hányinger volt. Akár csak az egykulcsos szja.


Ha én mindazt felsorolnám, amiben a fidesszel egyetértek, sok helyet foglalna. És, hogy mindezt úgy valósítják meg, hogy hányingerem van tőle, azt is elhiheted. Ennél kontárabb, rosszhiszeműbb, aljasabb kormányunk nem hiszem, hogy volt a rendszerváltozás óta.

2023. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"ma màr nem kb 10 oldalnyi takarítási munkát lehet talàlni akàrmelyik àllàshirdetési oldalon"


Ez semmit sem jelent. Manapság annyi csóró ember van, hogy a munkáltató nincs rászorulva arra, hogy akárkit felvegyen, tehát tud válogatni. Másrészt pont a szegénység miatt a takarító állásokat is hamar betöltik, aztán az ember közmunkán találja magát.


Másrészt az érvelésemben NEM a csóró magyar takarító munkára hivatkoztam (abból sem lehet megélni!), hanem arra, hogy KÜLFÖLDÖN a takarító tisztességes bért kap.


Külföldön, ahol 3 nap alatt kerestem 400 svájci frankot, annak idején.

2023. nov. 6. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!