Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik istenítik a nyugatot,...

Akik istenítik a nyugatot, nem gondolják, hogy kint is vannak szegények?

Figyelt kérdés
Sokszor látok ilyen hatásvadász riportokat kistelepülésekről az ország szegény térségeiből, pl Borsodból, Ormánságból. Ilyenkor persze direkt olyan embereket, jellemzően cigányokat mutatnak be, akik pár tízezer forintból élnek és panaszkodnak, hogy milyen drága minden, nem lehet megélni. A kommentszekcióban meg legtöbben azt írják gúnyosan, hogy "akik a Fideszre szavaztak haljanak éhen", "Magyarország jobban teljesít" vagy hogy "de jó ezt külföldről nézni". Viszont szerintem ez nem ennyire fehér-fekete, az USA-ban, Németországban, Franciaországban is lehetne ilyen embereket találni, akik teljesen lecsúsztak anyagilag, a bevándorló arabok és afrikaiak jelentős része ilyen. Szóval messzemenően nem igaz az a narratíva, hogy itt minden rossz és nyugaton minden jó, szerintem az értelmes ellenzékiek sem gondolják ezt, csak érzelmi alapon írnak ilyen kommenteket.

2023. nov. 13. 22:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező az nem gond hogy Németországnak jobb a gazdasága, az egészségügye és a oktatása? Nem beszélve arról hogy a 2-3-szór nagyobb fizetésük mellett az albérlet és lakás árak hasonlóak, a boltban az árak hasonlóak és a rezsi olcsóbb mint Magyarországon ja és az infláció is kisebb
2023. nov. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11

Az igaz, hogy a bolti árak hasonlóak, de a lakások és a szolgáltatások jóval drágábbak. De ti félreértetek szerintem, mert én nem azt mondom, hogy nem kell küzdeni a szegénység ellen, csak demagógia azt gondolni, hogy máshol kolbászból van a kerítés és valaki elkerüli a szegényeket, ha külföldön él. Svájcban lehet tényleg más a helyzet, azt nem ismerem, de az nyugat-európai mércével nézve is extrém gazdagnak számít. Párizsban viszont én magam is láttam mennyi hajléktalan és nincstelen van, ne próbáljuk eljátszani, hogy ott mindenki jól él.

2023. nov. 14. 07:51
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy 70 milliós ország milliós fővárosában látni hajléktalant és nincstelent? Tényleg? Nahát :)


"a lakások és a szolgáltatások jóval drágábbak"


A szegényebb országokban pedig olcsóbbak. Fizetőképes kereslet vs kínálat.


Tök jó, hogy felfedezel teljesen alap összefüggéseket majd úgy állítod be ezeket, mintha...


A franciák kevesebb szolgáltatást vesznek igénybe,mert ott drágábbak a szolgáltatások? Nézd meg az egy főre jutó GDP adatot valamint a GDP szektoronkénti megoszlását és csodálkozz..

2023. nov. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%

"szektoronkénti megoszlását és csodálkozz.."


Te meg nézd meg mit művelnek Afrikában és csodálkozz😁


Úgy imádom ezeket az egyoldalú összehasonlításokat, amiben mindig az az adat számít, amiben jobbak 🤣

2023. nov. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

Ember, nyugaton mennyi a minimál nyugdíj, vagy rokkantsági segély?


Nem 28500 Ft-nak megfelelő euró.

Amit ráadásul nem is emelnek, így az infláció miatt töredékét éri, mint 13 éve.


Nálunk a minimálbérre és a havi 2 milliós fizetésre is a 15% SZJA vonatkozik, tehát nálunk hatalmas a dolgozói szegénység.


Ha ez nem elég a lakhatást is ellehetetlenítik.

Állami pénzből gazdagítják az ingatlantulajdonosokat, vagy juttatnak ingatlanhoz, leginkább olyanokat, akik amúgy sem szorultak rá.

Nyugaton vannak bérlakások.

Svédországban pl a 18-35 évesek 4% él "mamahotelben", nálunk ez 50%.


Az állam rengeteg adót szed be, de az elesett, szegény embereket többnyire a családjuk tartja el, szociális háló egyenlő a nullával.


Nyugaton hány hajléktalan vagy, hányan lesznek öngyilkosok és hányan itthon?

2023. nov. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Jól gondolod. Minden országban vannak szegények és gazdagok. És igazad van, mindig a legszegényebb országrészeket mutatják be a TV-ben. Azt is jól látod, hogy külföldön is van szegénység. Egyik ismerősöm Franciaországban élt és mondta, hogy nem volt egyszerű ott megélni. Inkább nyaralni jó ott. USA-ban is rengeteg szegény ember van, nem csak a csili vili kertváros létezik. Ott is van nyomor és gettó.


Szerintem itthon is lehet egyről a kettőre jutni csak akarni kell, szorgalmasnak kell lenni és céltudatosnak! Persze az sem hátrány ha támogató családba születik az ember!

2023. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
11 Svájc egy németnek vagy franciának is nagyon drága és ott is akad pár csöves.
2023. nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17-es igen mindenhol vannak szegények, de nem mindegy hogy milyen lehetőségei vannak az embernek. Mert ha egy olyan országban élsz aminek erős a gazdasága akkor jobbak lesznek a esélyeid arra hogy jobban élj, míg egy szegény országba alapból sokkal rosszabb esélyekkel indulsz.
2023. nov. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%

"Viszont szerintem ez nem ennyire fehér-fekete, az USA-ban, Németországban, Franciaországban is lehetne ilyen embereket találni"

Csak nem mindegy, hogy mennyit és milyen körülmények között.

Pl. Finnországban lakást tesznek a hajléktalanok alá, és nem túloztam.


Magyarországon a lakosság 60%-ának nincs vagy alig van félretett pénze. Venni kéne egy új hűtőt, akkor nem tudnák kifizetni. Ez nem a nyugati szintű szegénység, nálunk az ami nyugaton szegénység, az itt a társadalom többsége.


" bevándorló arabok és afrikaiak jelentős része ilyen"

Ez egyébként bizonyítottan nem igaz.

A Franciaországba bevándorlóknak csak a 7%-a munkanélküli, mindenki más dolgozik.


"Szóval messzemenően nem igaz az a narratíva, hogy itt minden rossz és nyugaton minden jó"

De, mivel nálunk a szegénység (értsd a társadalom kis rész), az nálunk az átlag.


"szerintem az értelmes ellenzékiek sem gondolják ezt, csak érzelmi alapon írnak ilyen kommenteket."

Nem, objektíven kijelenthető, hogy sokkal jobb a helyzet nyugaton. Fényévekkel előrébb járnak ilyen téren és lényegesen kevesebb az a "szegény", ami nálunk az átlag.

2023. nov. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!