Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint a magyar állam...

Akik szerint a magyar állam nem tud csődbemenni, mivel magyarázzák azt, hogy a közelmúltban 2 európai ország is gyakorlatilag államcsődöt jelentett? Milyen kritériumok nem teljesültek az ő esetükben, ami a miénkben adott?

Figyelt kérdés

nov. 15. 07:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%

A nagy ember ilyet soha nem fog bejelenteni.


Az államcsődnek sokféle értelmezése lehet. Szerintem, ha egy állam nem látja el az alapvető feladatait, az már csőd. Attól függetlenül, hogy bejelenti-e vagy sem a vezetője.


Különben szokták a fizetőképtelenséget is csődnek nevezni. Azt nem tudom, hogy ez a NER esetében miért kizárt. (Mert - szerintem - nem az.)

nov. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Konkrétan leirva és kimondva láttam, hallottam, olvastam olyan véleményeket, amik kizárták az államcsőd lehetőségét Magyarországon. Félreértések elkerülése érdekében én nem drukkolok az államcsődnek, csak szeretném megérteni, hogy mi a különbség Magyarország, Görögország és Izland gazdasági működése közt.
nov. 15. 07:31
 3/39 anonim ***** válasza:
81%
A Viktorral meg az állítólagos szakértelmével magyarázzák.
nov. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk sokkal szarabb helyzetben levő országokban sincs csőd, szóval én nem látok okot emiatt aggódni. Problémák vannak, ez igaz, de csőd nincs, az ország tud működni tovább.
nov. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
4, de ez nem magyarázza, hogy mi történt Görögországban és Izlandon.
nov. 15. 07:46
 6/39 anonim ***** válasza:
88%

#4

Melyik országra gondolsz, amikor azt írod, hogy működik?

nov. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
13%
Melyik országok jelentettek be államcsödöt????
nov. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Az ötös hozzászólásomban irtam le. Csak el kell olvasni a válaszokat.
nov. 15. 08:06
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
És mond Görögország mind Izland előttünk jár...
nov. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Nem nekem kell mondani, én a kérdező vagyok. Fogalmam sincs, hogy mi van Magyarországon, ami nincs Görögországban vagy Izlandon. Ezért érdekel a kérdés.
nov. 15. 08:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!