Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha kormányunk annyira utálja...

Ha kormányunk annyira utálja a melegeket, akkor miért kivételeznek velük? (leírás)

Figyelt kérdés

Az első házas adókedvezményt két azonos nemű fél is igényelheti, ha bejegyzett élettársi kapcsolatban élnek. Ugyanezt a kedvezményt férfi és nő kizárólag akkor veheti igénybe, ha összeházasodnak; élettársi kapcsolat nem játszik.

Értem, hogy valószínű azért, mert melegek nem házasodhatnak, de akkor mi alapján lennének jogosultak egy első HÁZAS adókedvezményre? Vagy ha ők igen, akkor a hetero párok miért nem?



2023. nov. 16. 08:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Jogos! Engedélyezzék a melegházasságot!!
2023. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Oda van írva: "igényelheti, ha bejegyzett élettársi kapcsolatban élnek"
2023. nov. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Ez pont nem kivételezés, hanem egyenlő jogok biztosítása.
2023. nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1: nem ezt mondtam, bár javítana az egyenlőtlenségen.

#2: igen, és? :D Én írtam oda, erről szól a kérdés.

#3: egyenlő jog az lenne, ha ők is házasodhatnának. Ez így kivételezés a hetero párok kárára, ugyanis egy házassági bejegyzésnek jóval jelentősebb jogi vonzatai vannak, mint egy élettársi bejegyzésnek, tehát nem azonos fajsúlyú feltételek mellett veheti igénybe egy meleg pár és egy hetero pár ugyanazt az adókedvezményt.

Nem beszélve arról, hogy (ahogy kiemeltem) "első HÁZAS" kedvezményről van szó. Ha azonos neműek nem házasodhatnak, akkor nekik nem jár. Ha mégis jár élettársi kapcsolatnál is, akkor ne legyen kivételezve egy olyan csoporttal, akiket a kormányunk lassan boszorkányként fog üldözni.

2023. nov. 16. 11:17
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanúgy nem jár azonos neműek élettársi kapcsolatánál sem. Menj inkább tájékozódni, hogy mit jelent a "bejegyzett élettárs".
2023. nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%
Mert a melegpárt van kormányon. Ha egyszer lesz egy hetero kormány, meg fog ez szűnni.
2023. nov. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5: tisztában vagyok vele, hogy mit jelent, de továbbra is azt mondom, hogy ha a melegeknek jár ilyen esetben, akkor a hetero pároknak is kellene, hogy járjon úgy is, ha nem házasodnak össze.
2023. nov. 17. 08:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Mennyivel lenne neked több, ha nem így szólna a törvény? Nehogy már irígyeld tőlük!
2023. nov. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy én beszélek kínaiul vagy mi az isten van :D Nem az a bajom, hogy ők is kapnak, hanem az, hogy ha nekik ILYEN FELTÉTELLEL jár, akkor a hetero párokra is ez vonatkozzon. Kimondani is szánalmas egy ilyet, hogy "élettársi kapcsolat is jó, de csak ha meleg vagy"... Most akkor vagy ne járjon nekik, vagy a hetero párokra is ugyanolyan feltételek vonatkozzanak.

Nekem semmivel sem lenne több, de nem vagyok olyan önző, mint az emberek többsége (akik miatt itt tart az ország), hogy mindig csak magammal törődjek.

2023. nov. 17. 09:01
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Jól gondolod, te vagy itt a hülye. Bejegyzett élettárs még mindig nem élettársi kapcsolatot jelent. Ne minket hibáztass, hogy ezt nem sikerült felfogni.
2023. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!