Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezen felmérés szerint kifejeze...

Ezen felmérés szerint kifejezetten magas a fiatalok és a diplomások aránya a Mi Hazánk szavazótáborában. Szóval akkor mégsem a buta emberek pártja lenne, mint ahogy azt többen állítják?

Figyelt kérdés
[link]
nov. 16. 12:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%

Az én volt szaktársaim közül is sok a mi hazánkos. Sőt, olyan is van, aki meleg!

Fideszes is akad.

Mondjuk jól keresnek, nem panaszkodhatnak. Nekik gondolom jó az egykulcsos adó. A baloldal általában a középosztályt szanaszét adóztatja.

nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
Kurucinfó... 🤣
nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%

#2 Tessék HVG: [link]


Bár elég gyalázatos húzás ezt a kellemetlen információt a nagy közönséggel nem közlik :DD Csak a fizetős tagok láthatják.

nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
A buta emberek pártja a fidesz.
nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Na a telexnek legalább van gerince, és nem bújtatja fizetős cikkek mögé ezt a kellemetlen információt: [link]
nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%

3

Ebből is lásztik, hogy az illiberális baléoldali ellenzék mennyire iskolázatlan!

nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Jó lenne látni a teljes adatsort, ugyanis a Mi Hazánk esetén 17%, az ellenzék esetén 26%, a Fidesz esetén pedig 28% nem adta meg az iskolai végzettségét, vagyis egyértelműen csak az derül ki, hogy a Mi Hazánk szavazói általában nyíltabban vállalják az iskolai végzettségüket. A legutóbbi választási eredmények alapján azt azért lehet tudni, hogy minnél alacsonyabb valakinek a végzettsége, annál nagyobb valószínűséggel fog a Fideszre szavazni. Emellett a Mi Hazán szavazói között felülreprezentáltak a férfiak és a főleg a fiatal férfiak.


Nekem az a tippem, hogy főleg azok szavaznak a Mi Hazánkra, akik (valóban) konzervatív érzületűek, és elegük van a Fidesz ámokfutásából. A fidesz-kormányzás legfontosabb problémáinak felismeréséhez pedig kritikai érzék és tájékozottság szükséges, vagyis szerintem ez magyarázza, hogy miért van több diplomás a Mi Hazánk szavazói között. Ha tippelnem kellene, ezek a szavazók elsősorban a szigorú migrációs-politikát támogatják, és kisebb részben az LMBTQ-ellenesség a hívószó.


Egészséges politikai légkörben szerintem ezek az emberek egy konzervatív pártra szavaznának, valami hasonlóra, mint Donald Tusk pártja, ami még mindig markánsan jobboldali, de nem populista, és főleg nem demokrácia-ellenes. Mivel Magyarországon nincs valóban konzervatív párt, ezért azok, akik ide szavaznának, azok a szűk jobboldali palettáról az egyetlen alternatívát választják.


A fideszre igazából egy valódi jobb-közép párt megjelenése lehet a legveszélyesebb. Én magam is inkább jobb-közép érzületű vagyok, a baloldalt annak okán támogatom, hogy fontosnak tartom mind a liberalizmust mind pedig a demokráciát (és az európai nemzetek egységét is a jövő zálogának tekintem) Egy erős jobb-közép párt gyorsan kiránthatja a Fidesz lába a alól a talajt, és ellökheti a szélsőjobb felé. Azoknak a szavazóknak a jó részét is felszívhatja, akik most azért radikalizálódnak kvázi kényszerből, mert a baloldalon erős "woke" jelenség most taszítja őket, amit egyébkén meg is tudok érteni.

nov. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Ez csak a liberálisok mantrája, hogy ők az ország esze. Az SZDSZ megmutatta, hogy mennyit érünk velük.
nov. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
A buta emberek pártja a fidesz,dk,mszp trió, ezért tudtak ezek kormányozni mert a lakosságarányosan mért buta emberek számában világelsők vagyunk.
nov. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem árt figyelembe venni, hogy:

- a Fidesz szavazótábora kb. 3 millió fő (2022-ben 54%-ot kaptak)

- a ballib összefogás szavazótábora kb. 2 millió fő (2022-ben 35%)

- a Mi Hazánk szavazótábora kb 350.000 fő (2022-ben 6,5%)

Vagyis hiába alacsonyabb akár a Fidesz akár az összefogás aránya a fiatalok, diplomások stb. között az míg így is sokszorosa a Mi Hazánk számainak.

nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!