Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted hogy lehetne a...

Szerinted hogy lehetne a hatalmas várólistákat megszüntetni az egészségügyben?

Figyelt kérdés

nov. 19. 18:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem kiszedni kellene belőle a pénzt, hanem beletenni.

Naponta több ember ellátását kellene fizetni a TB-nek.

nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
Dolgozzanak többet az egészségügyisek. Így is már milliós fizetést kapnak, igazán megmutathatnák, hogy megérdemlik a pénzüket.
nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Ha az emberek többet törődnének az egészségükkel, kevesebb alkoholt, cigarettát és felesleges kalóriát fogyasztanának, többet mozognának és kevesebbet stresszelnének. A politikusok pedig hasznosabb lenne, ha nem zsíros szarok főzését posztolnák a közösségi médiában.
nov. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

#2

Nem dolgozhatnak többet, mert korlátozva van a közgyógyellátásban a lehetséges akciók száma. Érted a problémát?

nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és a buszmegállókban sem dohányoznának, Ausztriában jártam ott nem volt dohányzás a megállókban.
nov. 19. 19:15
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy az egészséges életmód az, amivel lehet az EÜ-t rendberakni.
nov. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

#6

????

nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem ismerem az egészségügyet, mint iparágat, azt se tudom, hogy pontosan mely várólisták nagyon hosszúak, melyek viszonylag rövidebbek és hogy egyes kezelések mennyivel rosszabodnak kezelés nélkül.


Amit tudok az az, hogyha kapacitásbeli probléma van, akkor mindkét végéről meglehet fogni a dolgot:

1. Nekifutásból valagon rúgnám Semjént a javaslatért, hogy töröljük el a kötelező orvosi (munkahelyi) vizsgálatokat. Bármilyen problémáról beszélünk, olcsóbban, gyorsabban, hatékonyabban tudunk kezelni, ha első stádiumában kapjuk el. Eltörölni a rutinvizsgálatokat hatalmas felelőtlenség lenne.

2. Úgy tudom problémák vannak azzal, hogy a kezdő és/vagy tanulóorvosokat nem engednek oda a munkához, mert az idősebbek szedik a hálapénzt. Nem tudom, hogy ez még mindig probléma-e, de ha igen, egyszerűen törvényileg szabályoznám, hogy a tanulóorvosoknak igenis el kell tölteniük X munkaórát a műtőkben és nemcsak törött orrokat helyreállítani.

3. Felülvizsgálni a biztonsági előírásokat és követelményeket a közlekedésben, a veszélyesebb iparágakban stb. azt remélvén, hogy ezek szigorításával kevesebb balesetjellegű orvosi esetet kell majd ellátni.

4. Értelemszerűen orvosokat és nővéreket nem lehet egyik napról a másikra kiképezni, de sportembereket és gyógytornászokat (előzőek összehasonlításában) igen. Sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnék a műtét utáni rehabilitációban, mert biztos vagyok benne, hogy a várólisták azért is alakulnak ki, mert a rossz életmódból fakadóan valakinek másodszorra és harmadszorra is meg kell műteni a csipőjét mondjuk.


Viszontlag rövid távon ezeket tudom elképzelni, hosszabtávon nincs más lehetőség, mint képezni, képezni és képezni az új ellátószemélyzetet és emberi fizetés adni nekik.

nov. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég "fura", mikor állami kórházban műtét előtti sürgősségivel 3 hónap a várakozási idő CT-re, majd ugyanott ugyanazzal a géppel maszekban: "holnap 10 órára jöjjön éhgyomorral". Magyarázat: "mindenki sürgősségivel jön".


Ráadásul részleges CT helyett (25-30 ezer ft.) teljes CT-t számoltak -olyan 120 ezer.


Legszivesebben feljelentettem volna őket, csak műtét előtt ez az ember legkisebb baja -ha ki tudja fizetni.


Magán rendelőben legalább nem csaptak be. Ráadásul ugyanazok az árak, csak saját gépet, személyzetet, stb. használnak. Arról nem is beszélve, hogy egészen más a hozzáállás...

nov. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
8: Azokon a vizsgálatokon ugyan nem találnak semmit. Az erőforrások pocsékolása. Foglalkozzon hasznosabb dolgokkal a személyzet.
nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!