Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavazol az EP választásokon...

Szavazol az EP választásokon jövőre?

Figyelt kérdés

2023. nov. 19. 19:35
A kérdező szavazást indított:
Nem
Igen fidesz kdnp
Igen mi hazánk jobbik vagy Vona , Jakab pártja
Igen valamelyik liberális pártra
38 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Igen, a Momentumra, nem kedvelem őket, viszont összességében az ALDE/Renew Europe frakciót (Liberálisok és Demokraták Szövetsége Európáért Párt) igen. Az európai liberális pártok között szerencsére még akadnak olyanok,amelyek hitelesen képviselik a liberális értékeket, pl. német FDP ,osztrák NEOS, vagy Franciaországban Macron pártja, remélem egyszer a Momentum is felnő a feladathoz, biztatásként kapnak tőlem egy szavazatot.
2023. nov. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

#2 Én a Momentumra szavaztam a korábbi választáson, de szerintem túllőttek a célon a liberális gondolkozásukkal. Az verte ki nálam nagyon a biztosítékot amikor támogatták hogy a cégeknek kötelezően kelljen x nőt foglalkoztatniuk vezető pozíciókban, független attól hogy van-e náluk jobb szakmai kompetenciákkal bíró férfi jelölt. Nagyon nem bírom ezt a fajta diszkriminációt és nem vagyok hajlandó támogatni egy olyan pártot, amelyik tapasztalt, szakmailag képzett és alkalmas emberektől venne el vezetői pozíciót kizárólag azért, mert nem nőnek születtek. 2019-ben sokkal mérsékeltebbek voltak, akkor szívesen szavaztam rájuk, de azóta nagyon elszaladt velük a ló. Mellesleg a hazai kampánymegmozdulásaikkal sem vagyok elégedett.

Én MZP-ben bízom jelenleg, ő képviseli azt a liberális szintet ami szerintem optimális és a gazdasággal kapcsolatos nézeteivel is azonosulni tudok. Az EP programjukat még nem ismerem, nyilván annak függvényében is változhat a véleményem, de új pártként szerintem bőven megérdemelnek egy esélyt hogy bizonyíthassanak.

2023. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, mindig szavazok.

...kivéve amikor elbszom és elfelejtek átjelentkezni :D

2023. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Amikor szavazok, mindig az épp legesélyesebb ellenzéki pártra.

Egyik se szívem csűcske, de a nemzeti maffiát gyengíteni kell.

2023. nov. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
18%

"Én MZP-ben bízom jelenleg, ő képviseli azt a liberális szintet ami szerintem optimális és a gazdasággal kapcsolatos nézeteivel is azonosulni tudok."

Az ugye nem probléma, hogy MZP konzervatívnak nevezi magát és ha az MMM be tudna juttatni egy képviselőt az EP-be (esélytelen), az az Európai Néppárt frakciójába ülne?

2023. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Mivel csak a liberális ellenzéki pártoknak van érdemi beleszólásuk az EU-s történésekbe, ezért valamelyik ilyen párt lesz nálam a befutó. Mióta a Fidesz kigolyózta magát a pártcsaládjából, azóta értelmetlen dolog rájuk pazarolni a voksokat.
2023. nov. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Az ep n igen.


Az önkin pedig csak akkor ha 1 párttá áll össze az ellénzék addigra.

Ha nem állnak össze akkor nem szavazok hazaáruló Fidesz kollaboránsok jó fizujára.

2023. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
16%

"...csak a liberális ellenzéki pártoknak van érdemi beleszólásuk az EU-s történésekbe..."

Ezen jót mulattam... :)

Mégis, melyek azok a magyar liberális pártok, akiknek bármilyen beleszólásuk lenne a 705 fős EP munkájába? A 2 db momentumos liba? Vagy a 4 db DK-s? Ráadásul ezek az égvilágon semmibe nem szólnak bele: szolgalelkűen azt teszik, amelyet a saját pártcsaládjuk elvár tőlük, de ha esetleg nem azt tennék, az sem osztana és szorozna, mert annyira kevesen vannak, hogy semmit nem számít sem a véleményük, sem a szavazatuk. A Fidesz viszont mind a 4 eddigi EP-választást fölényesen megnyerte és jelenleg is 13 fővel van jelen az EP-ben, amely bőven több, mint az összes magyar ellenzéki képviselő együttvéve.

2023. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Igen szavazni fogok és a Kutyapártra.
2023. nov. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

8-as


Csak azt felejtetted el, hogy a Fidesz már 2 éve független, így annyi beleszólása se felszólalásuk sincs az EP-ben, mint összesen az 1 db MSZP-s képviselőnek.. xD


Itthon a Fidesz frakcióban hány képviselőt is büntettek meg, mert nem a frakcióval együtt szavazott? xD Segítek 2020 óta 6 fideszes képviselőt büntettek pénzbírság....ennyit a szolgalelkűségedről.

2023. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!