Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a nemzeti...

Mit gondoltok a nemzeti konzultáció kérdéseiről?

Figyelt kérdés

Alkérdések:

Érdemes kitölteni és visszaküldeni akkor is, ha valaki nem mindenben ért egyet a kérdések felvetéseivel?

Kiértékelik, vagy ahogy az ellenzék mondja, ezeket kiértékelés nélkül úgy veszik, hogy aki visszaküldi az egyetért mindenben?

Lesz ennek online kitölthető változata?



2023. nov. 20. 19:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
wc papír....újabb 20 milliárdnyi közpénz ellopása mindenki szeme láttára.
2023. nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%

Amikor Hadházy szerette volna megnézni az ívek feldolgozását, akkor mindent megtettek, hogy ne sikerüljön neki.

De annyi kiderült, hogy olyan számot hazudnak be, amit akarnak.

Csak egyetlen szám igaz az egész konzultációból: az ára.

2023. nov. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

Azzal is több szavazatot kapnának, ha fognák ezt a pénzt és ehelyett a szutyok helyett odaadják rászoruló családoknak, tanároknak, vagy akárkinek, de, olyan nagy királyság van nálunk, hogy simán ki lehet szórni az ablakon pár milliárdot, a semmire, aminek úgyis tudjuk, mi lesz a vége.

Annyira lesz "izgalmas" a végeredmény, mint a hétvégi párttisztújitásuk volt.

2023. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom megint "azt akarja az emberek 99%-a hogy Brüsszel kussoljon, és adjon pénzt" ...istenem, hánynom kell ettől a féreg kormánytól.
2023. nov. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%

Hát nézd... A nemzeti konzultáció eredménye jogilag nem kötelez senkit semmire. Ez egy kampányeszköz, mint amikor aláírásokat gyűjtesz egy petíció alá. Eleve a kérdések úgy vannak feltéve, hogy sejteti, hogy mi a "helyes válasz".


Másrészt semmilyen hivatalos és szigorú szabályoknak megfelelő számlálás nincs, mint egy népszavazásnál. Olyannyira igaz ez, hogy korábbi nemzeti konzultációknál olvastam, hogy online akárhányszor ki tudod tölteni. Ezt nem ellenőriztem, ezért lehet, hogy hülyeség, de könnyen el tudom képzelni.

2023. nov. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%
Nagy segítség ez a magyar családoknak.
2023. nov. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%

A 70 milliárdos vadászkiállításra emlékszik még valaki? Ott ki volt adva, hogy a látogatószámlálón megállás nélkül kellett generálni a belépéseket, hogy összejöjjön valami normális szám.

Na, kb ugyan ezt tudom elképzelni az online kérdőívvel itt is.

2023. nov. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

a nemzeti konzultáció kb ilyen:


"Ki a felelös a gazdaság visszaesése miatt?"

o Brüsszel

o Brüsszel

o Brüsszel

o Gyurcsány


Szemétbevaló.

2023. nov. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy értékelik ki, olvasás nélkül küldik a kukába, és behazudják, hogy 98,9% egyetért a nemzeti konzultációval.
2023. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Az érdekelt volna, hogy az egyes kérdésekről mit gondoltok.

Leírom én is, mint kérdező, hogy én mit gondolok egyes kérdésekről, de ez ne befolyásoljon titeket.


1. Brüsszel el akarja törölni a rezsitámogatást.

Nem tudom, hogy az EU el akarja-e törölni, de ha igen, akkor egyetértek, mert a rezsicsökkentési limitet szűknek találom. Egy kisnyugdíjas esetleg bpven bele tud férni a limitekbe, de sokaknak már ki kell centiznie.

El lehetne úgy is törölni, hogy a jelenlegi csökkentettnél kicsivel többet, de a már nem kedvezményesnél sokkal olcsóbb árat kelljen fizetnie mindenkinek. Ezzel mindenki jobban járna.

A KKV-k is jobban kijönnének, kevésbé terhelné őket az energiaszámla, csökkenthetnék az áraikat, vagy megállíthatnák a drágulást. Ezzel jól járnának a fogyasztók is.


2. Brüsszel el akarja törölni a kamatstopot.

Hasonlót gondolok, mint az előzőnél. Az adósok és a bankok támogatásával, mentésével ezt a jelenlegi eladósító pénzrendszert támogatják az egész világon, ami néhány évenként összeomolva válságokat idéz elő és azt üzeni az emberek tömegeinek, hogy jól teszik, ha eladósodnak, felelőtlenül, mert úgyis meg lesznek mentve az adófizetők pénzéből.


3. Brüsszel meg akarja szüntetni a magyarországi extraprofitadót.

Ebben sem ismerem Brüsszel érintettségét, de részben egyetértek, részben nem. Úgy gondolom, nem azokat terhelték extraprofitadóval, akiket kellet volna.

Ha a kereskedőket és egyéb a fogyasztókat kiszolgáló szolgáltatókat terhelik extraprofitadóval, akkor azok az áraikon keresztül ezt az adót ráterhelik a fogyasztókra. Ezért ezt nem támogatom.

Azt támogatnám, hogy a pályázati pénzből látszatnövekedést elérő cégeket, az igazi túlárazókat adóztassák meg akár visszamenőlegesen is extraprofitadóval.


4. Brüsszel Magyarországon is migránsgettókat akar létrehozni.

Nem tudom, hogy Brüsszel, vagy a kormány akar-e ilyet, de nem kellenek migránstáborok.


5. A Brüsszel által palesztin szervezeteknek nyújtott támogatások a Hamászhoz is eljutottak.

Szerintem ehhez közvetlenül nem sok közünk van.

Ha lehetne, akkor ebben tartózkodnék. Én is láttam, mi történt, kik kezdték, de mindkét oldalon ártatlanok is meghaltak. Nem állnék oda egyik oldalra sem.


6. Brüsszel még több fegyvert küldene Ukrajnának.

Az ötöshöz hasonlóan szintén tartózkodok. Elismerem, hogy az oroszok támadták meg az ukránokat, de nem akarok egyik oldalra sem állni ebben.


7. Brüsszel még több pénzt akar Ukrajna támogatására.

Szintén tartózkodok. Ha akarnak adnak. Nem azzal állítom szembe, hogy valamennyit nem fizetnek ki Magyarországnak.


8. Brüsszel Ukrajnát is fel akarja venni az Európai Unióba.

Szerintem sem alkalmas erre. Akkor kellene visszatérni rá, ha véget érne a háború, Ukrajna stabilizálódna. Ez lehet még 10 év is.


9. Brüsszel be akarja engedni a génmódosított ukrán gabonát.

Ez szerintem két külön dolog.

Engedjük-e át az ukrán gabonát. Azt megértem, hogy védeni kell a hazai termelést. Utána, másik kérdés, hogy engedjük-e a génmódosított gabonákat. Attól függ, milyen módosítások vannak benne. Nem tartom egyértelműen rossznak a génmódosítást.


10. Brüsszel el akarja törölni a gyermekvédelmi törvényt.

Ebben tartózkodok, mert nem tudom, hogy erről milyen vita zajlik az EU és Magyarország között.


11. Brüsszelből és a tengerentúlról küldött pénzekkel akarják befolyásolni a magyar politikát.

Nem hiszek ebben. Ha külföldről valamilyen háttérhatalom, vagy politikai erők, pénzemberek akarnák befolyásolni a magyar belügyeket, akkor nem csak egy nagyobb budai villa árát küldték volna. Szerintem tényleg kisebb adománygyűjtések voltak és ezeket egyben továbbították. Magyarország is támogat más országokat, ott élőket, ottani szervezeteket. Támogatnak külföldi magyarokat is, akkor a külföldi magyarok is támogathassanak magyar szervezeteket, pártokat pénzzel és ha már itt tartunk, a külföldön dolgozó magyarok is szavazhassanak levélben, amit ők adhassanak fel postán.

2023. nov. 20. 20:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!