Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balliberálisok miért gondolj...

A balliberálisok miért gondolják magukat értelmiséginek és nézik le a fideszeseket, mikor alapvető kérdésekkel sincsenek tisztában?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=DyZZIMwv9xY


Pl. azzal, hogy milyen országok Magyarország szomszédai.



#FIDESZ #balliberális #éttermiség
2023. nov. 22. 10:51
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

A szomszédos országok alsó tagozatos anyag.

De nagyon szánalmas dolog azzal védeni az ostoba liberális hallgatókat, hogy ez korábban benne volt-e a tankönyvekben vagy sem. Mert lett volna legalább 10 éve rá, hogy utánanézzen.

2023. nov. 22. 12:52
 32/55 anonim ***** válasza:
92%

A fidesz hívők közül mind marha okos ?

Vagy mit akarsz itt magyarázni ?

2023. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
7%

31.


Az elütés meg aközött, hogy segg hülye vagy, ég és föld a különbség.

Ha kellően intelligens lennél, éreznéd a különbséget.


Innentől kezdve végképp nincs miről beszélni.

2023. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
5%

"hogy ez korábban benne volt-e a tankönyvekben vagy sem."


Ez meg a legnagyobb röhej 🤣🤣🤣


Biztos nem volt benne 🤣🤣🤣🤣

Egyáltalán tudja, hogy hol van Európa?

Mert szerintem fingja nincs erről se.

2023. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy megnézném az itt habzó szájjal hisztizőket ugyanebben a videóban, úgy, hogy felkészületlenül éri Őket a kérdés.


Üdv, a gondolkodásra képtelen, orvosi eset!

2023. nov. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
31%

Aki olyat állít, hogy minden baloldali vagy minden liberális vagy minden fideszes vagy minden mihazánkos hülye, az nyilván vagy túloz vagy nincs tisztában a világgal.


Annyi jelen pillanatban igaz, hogy a Fidesz erősen populista politikát folytat, amelynek elsődleges célközönségét nem egyetemi oktatók, vállalatvezetők és csúcsértelmiségiek jelentik, ettől még bőven vannak doktorált fideszesek és nyolc általánost sem végzett ellenzékiek.


A megoszlás még egyetemek és szakok között is erősen különböző. Törin, jogon, csomó közgazdasági szakon túlsúlyban vannak a magukat konzervatívnak vallók, a legtöbb bölcsészet- és társadalomtudományin a baloldali érzelműek, hardcore közgázon felülreprezentáltak a libertáriusok, mérnöki, informatikai területen meg rendeteg politika iránt nem érdeklődőt találunk.


Korrelációk vannak azért, jellemzően minél szélesebb körben tájékozott az ember és minél nyitottabbak a lehetőségei, annál inkább ellenzéki jelenleg, de ez sem jelenti azt, hogy ne lennének haszonélvezői bizonyos kormányzati intézkedéseknek, mint például az egykulcsos adózásnak.

2023. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
83%

Amikor a vakság elér egy bizonxos szintet, amikor a süketség irányítottá válik, onnantól nem létezik párbeszéd, csak mellébeszélés (elbeszélés egymás mellett). Amikor az érvek nem érdek, de ez se számít, mert a másik felet nem is érdekli / nem is érti, akkor nem érdemes beszélgetni.

Ezért e kérdés és a válaszok akkor se számítanak (hatástalanok), ha önmagukban értelmesek, sőt megfontolandók.


Ezen a szinten a változtatás szándéka szóval nem valósítható meg. Így biztosan nem.

2023. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

#38

Totál igazad van. Az ilyenekre egyáltalán nem kéne válaszolni a probléma csak az, hogy jártam már úgy, hogy ilyen kérdésre odaírtam: ne válaszoljatok rá, mert provokáció. Még le se ütöttem az utolsó betűt az admin rögtön törölte, a többszöri próbálkozásokat is.

2023. nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 Dzsonszi ***** válasza:
36%

Mindkét oldal csinál ilyen videókat. Gondolom megkérdeznek többszáz embert, kiválogatják azt a pár tucatot, akik épp nem tudják a választ, aztán lehet szidni a másik oldalt, hogy tudatlanok.

Aki az alapján sorolja be értelmiségbe az embereket, hogy hova szavaz az van igazából megvezetve + nem tudom elképzelni mennyire szűk ismerettségi köre lehet, mert nekem sincs egy óriási, de mindkét oldalról feltudnék sorolni rengeteg embert, aki nagyon értelmes, vannak doktorok, akik kutatólaborban dolgoznak mégis az egyik a fideszre, másik az ellenzékre szavaz.

Akik pedig tényleg ostobák, azok a szélsőségek, legyen az konzervatív vagy liberális.


Abban viszont én is látok relációt, hogy többször hangoztatják a liberális emberek, hogy ők az értelmiség, aki pedig kicsit is jobboldali érzelmű, az már csak egy tanulatlan vidéki suttyó paraszt lehet.

2023. nov. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
93%

És az nem lehet, hogy a Pesti Srácok direkt megbeszélte a diákokkal, hogy kapnak valami jutalmat, csak hogy játsszák el a "hülye libsit"?


Amúgy meg nekem is vannak jobboldali értelmiségi ismerőseim is.Velük is tudok beszélgetni értelmesen, de a politikát mint témát kerülöm.

2023. nov. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!