Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ingatlanpiac miatt miért...

Az ingatlanpiac miatt miért van ekkora hiszti Magyarországon?

Figyelt kérdés

Én azt gondolom, sokan a szocializmushoz szoktak, vagy a szocializmus utáni pár évet sírják vissza, illetve szüleiktől hallottak róla.

Ugyanis, a szociban persze,hogy könnyű volt ingatlanhoz jutni,nem volt piacgazdaság, meg a tanács kiutalta az ingatlant.

Csúnyán mondva,gyakorlatilag olyan értékű javakat kaptak az emberek, aminek az értékét nem termelték ki.


Manapság, Magyarország is kezd felzárkózni a "nyugathoz" ingatlanok kérdésében.

Sokaknak ez nem tetszik, pedig egy alap piacgazdasági folyamatot látunk, kereslet-kínálatot.Látjuk,hogy csak az olyan helyeken drága az ingatlan, amik "felkapottak". Budapest, észak-nyugati országrész.

Egy békés megyei zsákfaluban még hozzá is vágják az emberhez az ingatlant, kb gombokért.Viszont a felkapott helyeken verseny van értük, emiatt drágák.



Én tudtam venni újabb építésű ingatlant és 30 alatt vagyok.

Nincsenek extra képességeim, nincs politikai hátszelem, nincs gazdag apuka.

Van egy levelezőn elvégzett műszaki menedzser bsc diplomám, meg jól tudok angolul, illetve vannak egyéb nemzetközileg elismert certifikációim.Utóbbiakat a munkahelyeimmel fizettettem, aztán, ha annyi eszük nem volt,hogy kössenek tanulmányit, angolosan felmondtam és a megszerzett tudással, papírral sokkal többet tudtam keresni máshol.

Ja, meg jól tudom magam eladni, baromi sokat gyakoroltam, sok youtube videót néztem erről.

Tudom, egy HR-es szemében egy g_ci vagyok.

Viszont, másként nem jutottam volna el ehhez a bérszínvonalhoz.



Más is képes lenne erre.De, ehelyett inkább siránkozik, nem mer állást váltani, nem meri megkérni a felettesét,hogy a cég fizessen valami képzést neki.Gyakorlatilag totyog egy helyben.


nov. 25. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

A hiszti valóban indokoltatlan:


" A K&H biztos jövő legújabb kutatása szerint a 30–59 éves korosztályban a saját lakással rendelkezők aránya 64 százalékról 75 százalékra nőtt."


[link]

nov. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

"gyakorlatilag olyan értékű javakat kaptak az emberek, aminek az értékét nem termelték ki."


Kamu. Akkoriban még termeltek az emberek, ez a rendszerváltással szűnt meg.

nov. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert sokan nem akarnak albérletben lakni, miközben nyugati rokonok és munkatársak 80%-a igen.
nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 árokpart ***** válasza:
29%
Mert a saját lakás, ingatlan a kultúránk része és szerzett szokásjogunk. Hasonló mint az USA-ban az alanyi jogon való fegyvertartás vagy mint Hollandiában az alkotmányukba foglalt marihuánabirtokláshoz való jog és szokásjog.
nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
4: tévedés, semmi ilyesmi nincs a holland alkotmányban. Valójában illegális ott is a marihuána, csak bizonyos körülmények közt nem üldözik,.
nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Neked bizonyára van, te nem panaszkodsz, szerinted csak hiszti. Örülj neki.

Akinek nincs, az panaszkodik, mert annak nehéz.


#1: Egyrészt a felmérés egy kb. 1000 fős ügyfél mintából van, mert így működnek az ilyen felmérések.

Másrészt, ezek közül is, ha sajátnak tekintjük azt, amikor van még rá 10 év hitel. Most "akciósan" átlagos 8% THM-re. S amíg ezt a hitelt fizeti, átlag havi 160 ezres törlesztővel, addig más dolgokra kevésbé jut, a nettó 370 ezres magyar átlagfizetésből. Ha ketten vannak párban, akkor könnyebb. Amíg együtt vannak.

nov. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
A kérdező a nagy Önfényezés közepette elfelejtette átnézni a magyar ingatlanhelyzetet, pl. hogy a 2012-2020-as időszakban Budapesten az agglomerációban és a megyeszékhelyeken a külföldi befektetők hajtották fel az árakat, akik "zsák számra" vásárolták sorra fel a lakásokat, ezzel hajtva fel az árakat, majd erre jött egy jó nagy lapáttal, hogy a kormány bevezette a babavárót meg a csokot, amik még tovább hajtották fel az árakat. Azok a magyarok, akik lakásvásárlásra adták a fejüket hátszél nélkül, azoknak 15-20-25 év hitel helyett 30-40-45 évre tolódott ki, ill. akiknek esélyük sincs ingatlant venni albérletben vagy mamaotthonba rekedt. Ezt nevezik lakhatási válságnak, ami Magyarországon 2017 óta tombol, és nem csak Magyarországon van lakhatási válság, szinte egész Európában az van a mai napig.
nov. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon nehéz a XXI. században megmondani, ki termelt ki mit. Ha az összes nyomorgó, aki harmadik világbeli országokban él, lakást, élelemezést, iskoláztatást kapna ,,ingyen'', az méltatlan lenne-e vagy sem? Ha marad a nyomor, akkor maradnak az erdőirtások, szűzföldfeltörések is, vagyis az állati korokozók emberre való átugrásának veszélye magas marad, ez pedig a mai globalizáltság mellett világjárványok rendszeres felbukkanását jelenti. Akkor persze meg jön a nyigás, hogy az állam segítse ki a magánvállalkozásokat. Igazából azt az állapotot, amikor az állam ennek igyekszik elébe menni, és egy világjárvány okozta gazdasági kárt megelőzve annak töredékéért eleve kiküszöböli a mélynyomort, tekinthetjük úgy is, hogy az állam mintegy ,,külső költségnek'', externáliának tekinti magát a mélynyomort mint olyat, és a külső költségekkel szembe eleve azok kiküszöbölésére törekszik.


Tulajdonképp ez megfeel a hétköznapi életből általánosított tapasztalatnak. A kabát, csizma se a padlóra kerül, hanem fogast, lábbelitartót ,,kap'', nem lérdezzük, hogy ,,megdologoznak-e'' érte, hanem valahogy csak úgy vesszük hogy a padlüra dobott kabát, csizma az ,,rendetlenség'', és a rendetlenséből előbb-utóbb valami ,,nagy baj'' származik. Ezek a hétköznapokban csak homályosan kimondott érzetek valójában komoly közgazdasági törvények kisléptékű lenyomatai. Ugye nevetséges a fogyatékos gyerek, aki belerúg a saját széthagyott tárgyaiba. Pedig Magyaroszág és a világ pont valami ilyesmit tesz. Nem akkor kell nyígani, amikor a mentő már be sem mer menni a nyomortelepre, csak rendőri felvezetéssel, és áll a bál hogy emgint meghalt valaki. A társadalom működésének egyszerűen költségei vannak, ezeket lehet halogatni, majd rétegeket feláldozni, de általában abból csak rosszabb lesz. Nyilván a történet nem ekkor kezdődött, hanem amikor valamikor a 80-as évek közepén (ami mögött amúgy még régebbi döntéssek huzodnak meg) nagyjából a népesség egy részének feláldozása mellett döntöttek (ami persze igazából a rendszerváltás után vette fel teljessé vált formáját, a társadalom kettészakadását).

nov. 26. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tömören összefoglalva: igazából a legalább százezer éves ,,törpapa-módszernél'' jobban valahogy igazán nem talált fel az emberiség. A törpök felhúznak együtt egy csomó gombaházat, mindenki nagyjából azt teszi amire alkatilag való, aztán mindenki kap egyet. Nem szarakodnak járványokkal meg betegségekkel meg legyengült törpökkel meg olyan rétegekkel akiknek már veszitenivalója sincs. Házat meg a nagy asztalnál kaját kapnak és kész, amit az akkori helyi tudomány nyújtani tud mindekinek, és nem tűrhetik el hogy valaki lebetegedjék éhezés hajléktalanság meg ilyen szarságok miatt.


Bocsánat, kicsit konkrétabbra fordítva a szót, én valahogy nem nagyon láttam, hogy a cigánytelepeken csupa fogalmatlan ember lenne, akik valami logikus ok miatt nyomorognak. Sok a sodródó, de azt nem mondanám, hogy alapból pszichopatákkal lenne tele. A klasszikus Durkheim-i anóma tünetei vannak jelen. A legtöbb gyerek és asszony amúgy képes lenne közösségépítésre, mármint ha nem eleve egy amortizálódott, önmagát ukratermelő mokuskerékbe születne bele. A kommunisták megsejtettek valami komolyabb igazságot ezzel kapcsolatban, bár sajnos a lényeget maguk is képtelenek voltak megvalósítani (nagyjából egy töredékét talán). Mindenestre a nyomor leginkább pazarlásnak tekinthető. Nem hatékony a nyomor nemzedékről nemzedékre való újratermelését hagyni, ennél sokkal többet lehetne tenni, és erre bizonyosan van valami vizió.

nov. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, mert csak akkor és ott van piacgazdaság ahol az állam nem szól bele.

Ez nem piacgazdaság hogy mindent megszabnak , meghatároznak .

Eltorzult minden.

A csok-kal is beleszóltak a piacgazdaságba.

De bármi amibe az állam belekontárkodik az már nem piaci alap.

A mezőgazdaságot is támogatja , már az se piaci alapokat követ.

Szóval ez pont olyan mint a szocialista rendszer volt.

Tudom hogy sokan nem értenek ezzel egyet de akkor is ez van.

nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!