Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új személyi igazolványok...

Az új személyi igazolványok tényleg tartalmaznak nyomkövető chipet?

Figyelt kérdés
Milyen funkciókat lát el a chip?

nov. 26. 06:07
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hozzáértő, de úgy tudom egy bizonyos RFID radio frequency identification chipet (is) tartalmaz, ami hasonlóan működik, mint egy WiFi jeladó egység.. Azt is olvastam, hogy a belgáknál ez komoly aggályokat váltott ki a konteósok körében. Egyesek a mikróba tették a kártyát, mert azt hiszik, hogy ezzel megsemmisítették a nyomkövető chipet. Az, hogy mi igaz ebből azt természetesen nem tudom, de amúgy nem fura ez, hogy egy személyi igazolványban minek kell chip? Mert a bankkártyákban, hitelkártyákban érthető, hogy van, de minek kell ez egy személyazonosító kártyába?
nov. 26. 06:17
 2/29 A kérdező kommentje:
Érdekes cikk: [link]
nov. 26. 06:24
 3/29 anonim ***** válasza:
81%

A konteósoknak mindig kell valami, amivel fenntartják a rémületet, és mindig vannak olyanok, akik el is hiszik a konteókat.

A covid vakcinákban lévő chippel már nem tudnak riogatni, de a személyigazolvány tökéletes lehetőség, "abban van a nyomkövető"

A chip azonosító funkciót lát el, csak nyomkövetésre nem alkalmas, ahhoz kellene egy folyamatos jel, ami elég erős ahhoz, hogy be tudják mérni, ahhoz meg valami energiaforrást is kellene az igazolványba építeni, és az egésznek semmi értelme, mert az igazolványtól egyszerűen meg lehet szabadulni, és akkor hogy követnek?

Még az is kísérleti szakaszban van, hogy egy chip olvasóval be tudnak azonosítani, a személyigazolvány készítéskor megkérdezik, hogy szeretnél-e ujjlenyomat azonosítót.

Mondhatod, hogy nem. Igen válasz esetén egy digitális ujjlenyomat mintát rögzítenek (egy ujjról). Ez lehet hasznos, vagy számodra kellemetlen, de többnyire nincs jelentősége.

Kellemetlen, ha bűncselekményt követsz el, és otthagyod az ujjlenyomatodat, de az emberek többsége nem potenciális bűnöző

nov. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%
Miért kellene nyomkövetöt tenni a személyi igazolványokba, mikor ott van a zsebedben az okostelefon?
nov. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Értem, de mi keresnivalója van egy chipnek egy személyigazolvány kártyába? Erre adjatok választ. Azt a késztők sem tagadják, hogy chip van benne.
nov. 26. 07:31
 6/29 A kérdező kommentje:
Amúgy ha szétszeded Te magad is megtudod nézni a chipet benne.
nov. 26. 07:31
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

#5

Elektronikus ügyintézéshez.

nov. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy chip teljesen más, mint egy nyomkövető. Az adatokat tárol elektronikusan, amit egy leolvasóval ki lehet olvasni belőle, ennyit tud. Egy nyomkövetőhöz minimum egy folyamatos energiaforrásra van szükség.
nov. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Okostelefont nem kötelező magadnál tartanod, de a személyidet igen. Ki van ez találva.
nov. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

#9

És hogy nem merül le a nyomkövető a személyi igazolványodban?

nov. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!