Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövő évtől kötelező lesz...

Jövő évtől kötelező lesz bizonyos biohulladékok háztartási szelektív gyűjtése. Szerintetek mennyire lesz rá megfelelő lakossági hajlandóság is?

Figyelt kérdés
[link]
nov. 28. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A probléma többnyire nem az elvekben van, hanem a gyakorlati megvalósításban.
nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz, úgyhogy nem hajlandóság kérdése. Engem a kivitelezés érdekelne, mert egyelőre se híre, se hamva az előkészítésnek, pedig egy hónap maradt csak.
nov. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jóval nagyobb gond, hogy a hulladéktelepeken, még a standard szelektiv szeméttel sem tudnak mit kezdeni, ez is kb látványpékségnek lesz jó.
nov. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Jóval nagyobb gond, hogy a hulladéktelepeken, még a standard szelektiv szeméttel sem tudnak mit kezdeni, ez is kb látványpékségnek lesz jó."


Jogos, bár szerintem - bár lehet, naiv vagyok - a biohulladék némileg egyszerűbb történet, mert azt nem kell szétválogatni, meg úrjafeldolgozni, csak - most nagyon leegyszerűsítem - hagyni a természetet dolgozni.

nov. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Főleg az a réteg fogja szigorúan betiltani aki pl szeméttel fűt.
nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*Betartani.
nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 nemaRendőrség ***** válasza:

Nem azonnal, de meglesz.

A lépcsőház majdnem fele szeretett volna komposztládát, de a többség leszavazta, a patkányok miatt.


Nekünk jelenleg 3 szemetesünk van a lakásban, nagy szövetzsák a szelektívnek, egy zacskó nélküli kuka a háztartási hulladéknak, és egy kis kenyeres zacskó biohulladéknak. Sokkal kényelmesebb és olcsóbb is így.


Jelenleg megy bele a sima kukába a biohulladék is, de jövőre lesz rá végre külön

nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 nemaRendőrség ***** válasza:

Szerintem ez olyan mint a mosipelus kisgyerekeseknek.


Sokan idegenkednek, sokan viszont nem használnak eldobhatót.

Ott az ár egy igen erős mozgatórugó lett a terjedésben. Régen ugyanannyi volt a kettő, ma már bő fele annyi a mosizás.


Itt is ha a kormány felemelné a nem szelektálható szemét árát, büntetné a keveredést akkor megnőne a kedv. De ez csak idővel


De a lehetőség így már adott lesz mindenkinek arra, hogy jobban szelektáljon, én bízom benne, hogy jó lesz

nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Jó, a nyolcadik emeleten oké, de nálam éves szinten, kb 3 teherautónyi keletkezik a kiskertben. Százezerek fizetése helyett építettem egy kemencét. Engem sokkal jobban zavar, hogy fémhulladékot nem vesznek át. Most is van már tönkrement hegesztőtrafó, betonkeverő, lettek felesleges vashordók,öntöttvas kandalló, stb. Nem akarok lomtárat az udvarba, mehetnek ki az erdőbe, útszélére.
nov. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az EU felszólította az kormányt, hogy növelje a hulladék újrahasznosítás arányát, és az próbálja a legolcsóbb alternatívát megoldani.

.

Ezzel nálunk (Bp külváros) nem lehetne nagyon nagy javulást elérni.

A környéken 20-30 éve még csak nagyon kevesen komposztáltunk, most már kb 10 szomszédból 7 komposztálja a zöldhulladék egészét, vagy jelentős részét.

(Bár lehet, hogy nem reprezentatív a felmérésem és nekem volt pozitív ráhatásom a szomszédokra.)

.

Ezzel az a "probléma", hogy nem lehet központilag mérni, nem jelenik meg a statisztikában, mint feldolgozott hulladék.

nov. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!