Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Waberer biztosítónak gatya?

Waberer biztosítónak gatya?

Figyelt kérdés
Évek óta náluk van a személyautó kötelezőm, B10-ben vagyok már ezer éve, most kb megduplázták, vagyis csak akarták a díjamat. Kb 6-7 éve mentem hozzájuk, mert ők voltak akkor a legolcsóbbak, ezt a pozíciójukat egészen tavalyig tartották, ezzel is honorálva a hűségemet, és a balesetmentes bónusz 10-es kategóriát. Erre most a képembe nyomtak az évfordulón egy 43 ezres ajánlatot a tavalyi huszonakárhány után. Egyből lehidaltam, majd megkerestem egy alkuszt, és újrakötöttem egy másik csapatnál 21 ezerért a kötelezőt. Nekem olyannak tűnik ez az egész, minta a Waerer szabadulna a személyautó üzletágtól, különben mi értelme lenne eltaszítani magától az olyan ideális kuncsaftokat mint én.

nov. 28. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt mindegyik csinálja.

Eddig újak voltak a piacon, nem tudták megtenni, most már elég ügyfél van, szarnak rá

nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Allianz idén 40.000 éves, az új 83.000 lett volna.

Ettol még nem gatya az allianznak.

Termeszetesen több év után én is ott hagytam az allianzt.

nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Évtizedek alatt öt biztosítónál voltam; egy-négy évig egyhuzamban, aztán olyan magas díjat ajánlottak, hogy váltottam. Amelyiknél most vagyok, harmadszor vagyok velük szerződésben; rekordidőt elérve: egyhuzamban ötödik éve vagyok itt.

Mint kiderült, nem mentek tönkre, másképp nem tudnék vissza-vissza térni.

Arról van szó, hogy nagyon komoly matematikai, statisztikai elemzéseket végeznek, és ha valamilyen gépjármű- vagy személyi adat alapján magas kockázatot látnak, akkor úgy alakítják a korrekciós tényezőket, hogy azzal a jellemzővel rendelkezőknek magas legyen a díjuk. Várhatóan elmennek, ha nem, akkor a magas díj miatt azt sem bánja a biztosító.

Eltérő eredményekre jutnak, ezért akit kiutálnak valahonnan, és még vagy hat biztosító magas díjjal tartja távol magától, talál olyat, ami meg neki kedvez.

Attól, hogy neked magas díjat ajánlottak, nem jelenti azt, hogy mások meg nem mennek hozzájuk, mert számukra meg kedvező.

Volt olyan év, hogy 70%-os emelést ajánlva üldözött el a biztosító, utána két hónappal a fiamnak messze az a biztosító volt a legkedvezőbb díjú, úgyhogy odament.

nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Két dologra gondoltam én is, az egyik, amit ti is írtatok, hogy tetű az összes biztosító, és ha nem figyel az ember, akkor előbb-utóbb úgy átverik az embert, hogy csak pislog. Képesek akár éveken keresztül is altatni az embert, aztán előállnak a nagy farbával.

A másik, az lett volna az érdekes, ugyanis ha rajtam kívül még vagy tízen hasonlóval jelentkeztek volna itt, hogy a Waberer le akarja húzni őket, akkor tényleg gond lehetne náluk, amit tutira nem akarnak nagy dobra verni.

A Waberer nagyon nagy cégcsoport, a tőzsdén jegyezve, gondolom nem tenne jót a részvények árfolyamának ha kiderülne hogy a biztosítói üzletág xarban van. Annyit azért találtam, hogy tervben van náluk az üzletág konszolidálása, bármit jelent is ez náluk.

nov. 28. 21:14
 5/8 anonim válasza:
En minden évben másik biztosítónal vagyok mert mindig drágulnak. Tavaly a K&H most a Wáberer volt megfelelő áron nekem. Szerintem van bőven ügyfelük az összesnek
nov. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Magas ez nekem, az alkusz is levesz legalább 10%-ot a kötésből, miért nem éri meg a biztosítónak megtartani a régi bevált ügyfelet, ugyanakkor miért éri meg mástól elcsábítani kedvező díjakkal az újat. Mintha a biztosítóké lenne az alkusz cég, és így húzzák ki a lóvét a cégből.
nov. 28. 23:01
 7/8 A kérdező kommentje:
A Genertel biztosítóra váltottam, éves díj 21.280.-Ft, a Waberer 42.980.-Ft ajánlatot adott.
nov. 28. 23:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Most már belátom, ezek a biztosítók, kivétel nélkül, tényleg a legundorítóbb, gerinctelen, spekuláns alja véglények. Kijött a 4 éves 3,5t kisteherautómra az Allianz évfordulós kötelező ajánlat, 120.360.-Ft, a tavalyi 80 e helyett. Gyors ajánlatkérés a Netrisktől, az új kötés az Alfa Vienna 70 ezerért. Az Allianz gerinctelenségére jellemző, hogy felhozta az ajánlatokban, hogy újraköthettem volna náluk az eddigi 80 ezerért. Csak azt nem tudom, hogy nyugaton is így spekulánskodnak az évfordulókkal, vagy csak nálunk ilyen pitiáner aljadékok.
febr. 4. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!