Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincsen széles társadalm...

Miért nincsen széles társadalmi igény egy olyan pártra amelyik nem áll be kultúrharcolni hanem kizárólag szakmai szempontból közelíti meg a dolgokat?

Figyelt kérdés

Miért a rohadt marketing meg a felmérések alapján lesznek olyan pártok amik valójában nem gondolnak semmit sem. Nincsen semmi elvük, csak annyi hogy hatalmon maradhassanak. Talán a legfontosabb kérdés: MIÉRT NINCSENEK VITÁK?

Mert tény hogy nincsenek. Eltekintve néhány olyan ember vitájától a médiában akiknek valójában semmilyen ráhatásuk vagy hatalmuk nincsen semmi felett. Akiknek tényleges hatalmuk van, ők nem vitatkoznak senkivel hanem csak karaktergyilkolni próbálják egymást az üzengetéseikkel.

Mielőtt valaki elkezdené, ez nem Fidesz specialitás, mindegyik ezt csinálja, mindegyik kivétel nélkül csak a leg együgyübb naívabb egyszerűbb réteget akarja megszólítani. Kizárólag mindent csak tőmondatokban hajlandóak megfogalmazni, mert egy egy összetett mondat értelmezése már bonyolult lenne. De ahelyett hogy a kommunikációt butítják a végtelenségik, miért nem a "közönséget" próbálják edukálni és felhozni egy értelmesebb szintre ahol bonyolultabb összefüggések is szóba jöhetnek? Nem értem, miért jó ez?


2023. dec. 3. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Mert az emberek kulturális lények, fontosak nekik az ilyesféle értékek. De akinek nem, az is tud választani egyebek alapján is (pl adórendszer, családtámogatási rendszer, energiapolitika, rezsicsökkentés, határvédelem stb)
2023. dec. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igény van rá de ezt egy párt se tudja megcsinálni.

Az emberek meg olyanok amilyenek. ha lehetett volna mindenkit "edukálni" akkor eleve nem is lennének ilyenek.

Az győz aki több szavazatot szerez. Éppen úgy mint ahogy a meccset gólra játsszák és nem az nyeri aki szebben fut a pályán meg nem löki fel a másikat. Vannak témák amikben csak "kulturharcolni" lehet. Ha a téma felmerül de az adott párt, politikus nem mond róla véleményt akkor a média a maga szája íze szerint fogja ezt az emberek elé tárni. nem mondta ki, hogy X - azaz nyilván úgy gondolja, hogy Y, tehát ugyanazt gondolja mint ez vagy az a párt és így róóóósz.

Ahogy meg rengeteg téma van amit nem lehet simán csak szakpolitikaként megközelíteni. Hogyan teszed ezt meg pl. a most központban pörgő lmbtqxyz+BBQ kérdésekben? Meddig szakpolitika, hogy melyik országból és milyen cég jöjjön ide beruházni és honnantól már elvi kérdés?

2023. dec. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten jogos amit mondtatok, de vita akkor sincsen. Ezekről a dolgokról lehetne vitatkozni, de senki nem teszi meg. Én a vitát hiányolom. Helyette csak a flegma beszólogatás megy és az hogy mindenki megpróbálja ledominálni a másikat. Kvázi egy ketrecharc. A focis példa is találó. Csak szerintem a cél nem szentesíti az eszközt. Én ha valakivel "versenyzem" nekem az sem mindegy hogy hogyan nem nyertem. Az oda vezető út is számít. Lehet hogy akkor is nyerek a futóversenyen ha a rajt pisztoly elsütése után elkiáltom magam hogy "vigyázz, jön a vonat!" majd a következő pillanatban odaszaladok az ellenfelemhez ököllel jól pofán verem és amíg próbálja összeszedni magát addig gyorsan beérek a célba... Most ez megy. De senki érdekét nem szolgálja. Ez egy érdeket szolgál. A hatalom érdekét. Egyáltalán amit kampány címszó alatt is művelnek ez nonszensz. És emberek tömegei csápolnak ehhez mint valaki fesztiválon.
2023. dec. 3. 11:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Van vita. Minden témában van vita állandóan.

Az, hoyg te nem tudsz róla az nem azt jelenti hogy nincs vita.

2023. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Van vita. Minden témában van vita állandóan.


Az, hoyg te nem tudsz róla az nem azt jelenti hogy nincs vita."


Döntéshozók mint ahogy mondtam továbbra sem vitatkoznak egymással. Nézz meg egy parlamenti közvetítést. Egymás ledominálásán kívül semmit nem csinálnak.

Döntéshozók nem mennek el egyetlen műsorba sem ahol nem előre megbeszélt kérdéseket tesznek fel. És nem nyilatkozik senki olyan sajtónak aki nem az ő szekértáborát erősíti. Ha te ezt nem látod az nem azt jelenti hogy minden rendben van.

2023. dec. 3. 11:42
 6/8 hypno ***** válasza:

#2


Ha van igény rá, akkor ott a Vona féle 2RK.

Nem tudom kitartanak-e a jelenlegi elképzeléseik mellett, de ők most pont ilyenek.

2023. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem léteznek" szakmai szempontok, a végén a kultúra számít.


A baloldali szakemberek szerint a magas adó jó, a jobboldali szakemberek szerint az alacsony adó a jó, és ezen vitáznak évtizedek óta. Végül értékválasztás kérdése lesz, hogy bal- vagy jobboldali adópolitikára szavazol.

2023. dec. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5 a parlamentben színjáték megy neked, hogy mutassák magukat. A valós viták az előkészítő bizottságokban zajlanak le és azok nem nyilvánosak a médiában, ezért egyrészt azt nem látod, másrészt épp emiatt ott valóban tudnak vitázni normálisan is ha akarnak.

De te megint leszűkítetted a vitát arra a pár parlamenti képviselőre, holott az ilyen kérdésekről nem nekik kell vitát folytatniuk, hanem a társadalomban levő szakértőknek, érintetteknek. Nem a képviselőknek kell megvitatniuk egymással szakmai kérdéseket, hiszen nem értenek hozzá. Ők már előtte a saját szakértőikkel és párttársaikkal átbeszélték, voltak társadalmi egyeztetések, szakmai fórumokkal viták. A 199 parlamenti képviselő már csak a legvégső lépése a törvények megalkotásának.

2023. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!