Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van munkaerőhiány...

Miért van munkaerőhiány propaganda, amikor manapság még egy gyári munkához is protekció kell?

Figyelt kérdés

Már sok-sok éve, lassan egy évtizede sláger propaganda a munkaerőhiány. Ez a második legkedveltebb propagandája a kormánynak a migrációs után, talán a "nyugaton mindenki meleg, transznemű és lassan már kötelező lesz az átoperálás" propagandával van azonos népszerűségen, azaz igen népszerű.

Mégis vidéki ismerőseim arról számolnak be, hogy még azért a minimálbéres gyári munkához ami ott van, ott is valakinek a valakije kell hogy legyél. Mindenki aki ott dolgozik az vagy külföldi (és kap utána támogatást a vállalat) vagy ha magyar akkor az valakinek a valakije tehát protekcióval dolgozik ott. Mindezt éhbérért.

Ezt nehezen tudtam elhinni azok után, hogy ennyi éven át hallgatom a munkaerőhiány propagandát nap mint nap. De ha belegondolok, hogy Budapesten is az van, hogy diplomás pályakezdői állást szintén éhbérért itt is csak protekcióval lehet szerezni. Sehogy máshogy. Még a legkeresettebb (IT-s) diplomákkal is. Csak akkor tudsz elhelyezkedni valahol junior-ként, ha van protkód. És még úgy is indiai bérekért. Ezt személyesen is tapasztaltam, nem csak valami ismerősöm mondta, tehát ez biztos, ezek után a vidéki verzió is hihető.

Bezzeg Nyugaton azért nem ez van. Igaz, hogy egy faluban vagy kisvárosban ott sincs mindenhol munka. De egy nagyvárosban valóban munkaerőhiány van Nyugat-Európában, szuper bérekért is. És semmi protekció nem kell! Sokkal könnyebben felvesznek, akár szakmai tapasztalat nélkül is, úgy vannak vele hogy majd betanulsz. Itt meg...

Akkor a Fidesz megint hazudik?


dec. 5. 10:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%
Kamu.
dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

Miért pont ez ügyben ne tenné ezt?

Valamivel indokolnia kell az olcsó, keleti munkaerő beszállítását, akik nem migránsok.

dec. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

A képzetlen munkaerőből túlkínálat van.

A képzett és jó munkaerőből pedig hiány van.

dec. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ezért hozzák a képzett, jó munkaerőt keletről.

dec. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

" át hallgatom a munkaerőhiány propagandát nap mint nap. De ha belegondolok, hogy Budapesten is az van, hogy diplomás pályakezdői állást szintén éhbérért itt is csak protekcióval lehet szerezni. Sehogy máshogy. Még a legkeresettebb (IT-s) diplomákkal is. Csak akkor tudsz elhelyezkedni valahol junior-ként, ha van protkód. És még úgy is indiai bérekért."


Az elejét még akár el is hittem volna, mert arról nincs tapasztalatom, de aztán leírtad ezt az ordas nagy hazugságot / ostobaságot, és így tiszta lett, hogy kamu a kérdés, köszönöm. :)

dec. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

5-ös

Márpedig pont ezt a részét a dolgoknak én magam éltem át annak idején. Kijöttem a kezemben mérnök informatikus diplomával 2018-ban, 6-7 hónapon keresztül munkanélküli voltam Budapesten, mert SEHOVA nem vettek fel, mert nem volt még szakmai tapasztalatom. Végül egy ismerős által sikerült elhelyezkednem egy kis cégnél junior fejlesztőként, nettó 200 ezer forintért.

Dögöljek meg ha kamuzok!

dec. 5. 10:48
 7/26 anonim ***** válasza:

ma 10:44


Azért hozzák, mert olcsóbb és lehet dolgoztatni éjjel-nappal.

A testvérem gyárban dolgozik, amikor közölték, hogy a megnövekedett rendelések miatt bevezetik a folyamatos műszakot, akkor egy csomóan felmondtak. Az üres helyeket vendégmunkásokkal töltötték fel, mert azoknak nem gond a folyamatos műszak.

dec. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

6.


Tudnál mesélni a Formális nyelvekről?

Erős közepes és gyenge normálforma?


Lássuk mit dob a gép 😁

dec. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

#7

Hát ez az!!!

dec. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
24%

Aki a professionről keres állást az annyit is ér, stb., de bizonyítéknak a kérdésedben megfogalmazott állítások cáfolására egészen jó:


[link]


És ezek csak a 0 tapasztalatot elváró hirdetések, normális esetben mire diplomád lesz már az 1 év tapasztalat megvan diákmunkában, ami további 186 hirdetést eredményez.

dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!