Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor igaz hogy az EU...

Most akkor igaz hogy az EU büntetést akár kiszabni Magyarországra amiért nem fogad be migránsokat vagy sem?

Figyelt kérdés

Komolyan már kezd az agyamra menni hogy mindenki csak infantilisen szidja a másikat de nem válaszol tényszerűen a hasonló féltett kérdésre csak a terelés megy (mindkét oldalon)


Ez egy eldöntendő kérdés ami vagy így van vagy nem így van.

Esküszöm nem tudom, mert már a neten is össze vissza írnak mindent. Valaki okos leírná nekem hogy ebből tényszerűen mi igaz? Köszönöm


2023. dec. 6. 18:20
1 2
 11/13 Demion ***** válasza:

"nem akarod befogadni a migránsokat? Akkor fizess helyette"


Ez inkább így hangzik helyesen: nem akarsz szolidáris lenni a többi tagállammal? Akkor fizess helyette.

Az olaszokra és a görögökre nagyobb nyomás helyezedik, illetve a célországokra is a menekültek miatt. Az pedig mégsem járja, hogy az előnyöket követeled az eu-ból, de mikor másoknak kell segítség, abból kihúzod magad.

Azt meg nem tudom honnan veszed, hogy a migránsok nem akarnak dolgozni. Ők is ugyanazért mennek nyugatra, amiért a magyarok is, a jobb életért.

2023. dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

"Ez inkább így hangzik helyesen: nem akarsz szolidáris lenni a többi tagállammal? Akkor fizess helyette."


Fején találtad a szöget, minden indulat nélkül kijelenthetjük hogy ez a probléma hogy ebben nincsen egyetértés. Jómagam úgy gondolom hogy ennek a tagságnak az a lényege hogy azok segítsék egymást akik benne vannak ebben a szövetségben pontosabban azon országok állampolgáraira vonatkozik. Ha példával élnék akkor olyan mintha valaki a lépcsőházban nekiállna árvaházat nyitni és szerencsétlen sorsú szegény gyerekeken segíteni. Ez önmagában egy nemes gondolat, de az már nem járja hogy amikor kezdenek túl sokan lenni nála akkor ide-oda 1-2 picit nekiáll lepasszolgatni hogy más is kivegye a részét az ő jóságából és ha nem akarja akkor pedig pénzt kér a többi lakótól hogy szálljanak be a költségekbe. Mindenki szívesen ad pénzt arra hogy a Marika néni (aki szintén lakója a háznak) ki tudja cserélni a nyílászáróit valami jobban szigetelőre, vagy veszünk neki új TV-t vagy amit akar, de arra hogy teszem azt hajléktalanokat fogadjon be arra viszont nem. Ha valaki jótékonykodni akar akkor az csinálja a saját kontójára, ne máséra. Te azt mondod hogy aki ezt a pénzt nem akarja befizetni az nem szolidáris a másik állammal, szerintem meg arról van szó hogy nem akar részt venni a másik állam jóemberkedésében.



"Az pedig mégsem járja, hogy az előnyöket követeled az eu-ból,"


Nem erről van szó mint ahogy fentebb írtam. Csak szerintem elsősorban a saját portánkon kellene sepregetni (bele értve ebbe az egész EU-t) ha pedig más szövetségen kívüli ország helyzetén akarunk segíteni azt ott kell megtenni. Nem az a megoldás hogy a lakosság ide költözik. Hanem ott kell élhető környezetet teremteni minden embernek.


"Azt meg nem tudom honnan veszed, hogy a migránsok nem akarnak dolgozni. Ők is ugyanazért mennek nyugatra, amiért a magyarok is, a jobb életért."


Te honnan veszed hogy akarnak dolgozni? A jobb életért az oké, de ők ezt nem munkával gondolják elérni.

2023. dec. 6. 22:44
 13/13 A kérdező kommentje:
Azzal viszont maximálisan egyet értek hogy Mo az Eu egyik leg korruptabb állama és amikor a magas korrupció miatt nem jár valamilyen támogatás azt teljesen jogosnak és érthetőnek tartom, de az megint egy külön dolog.
2023. dec. 6. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!