Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor igaz hogy az EU...

Most akkor igaz hogy az EU büntetést akár kiszabni Magyarországra amiért nem fogad be migránsokat vagy sem?

Figyelt kérdés

Komolyan már kezd az agyamra menni hogy mindenki csak infantilisen szidja a másikat de nem válaszol tényszerűen a hasonló féltett kérdésre csak a terelés megy (mindkét oldalon)


Ez egy eldöntendő kérdés ami vagy így van vagy nem így van.

Esküszöm nem tudom, mert már a neten is össze vissza írnak mindent. Valaki okos leírná nekem hogy ebből tényszerűen mi igaz? Köszönöm


dec. 6. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem igaz.
dec. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem ilyen egyszerű.

Az eus migránsokat nem muszáj befogadni, ha fizetsz valamennyit (nem sokat). Ezt úgy kommunikálja le a kormány, hogy brüsszel nem tudom hány millió migránst akar betelepíteni. Ez így nem igaz, mert a lakosság arányos elosztás miatt ránk csak pár ezer jutna. Mondja a kormány mindezt úgy, hogy közben debrecenben épül a vendégmunkás szálló ahova kik mennek? Migránsok... Csak nem eus, hanem ázsiai. És nem lakosság arányos, hanem sokkal több, győrben már rugdossák ki a magyarokat a gyárakból mert a vendégmunkásoknak nem kell annyit fizetni.

Érted, hogy mi a baj? A probléma nem ilyen fekete-fehér mint ahogy mondod, hogy akar-e vagy sem.

dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Akar? Többek között amiatt nem kapunk EU-s pénzeket, mert bár annyi migráns jöhet be, amennyi akar, nincs teljesen fényesre nyalva a hátsó felük Magyarországon.
dec. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor ezt szedjük szét és próbáljuk meg átbeszélni.


"Az eus migránsokat nem muszáj befogadni, ha fizetsz valamennyit (nem sokat).


Ez így korrekt ahogy mondod és tételezzük fel hogy így van, de ez innentől kezdve csak értelmezés kérdése... Most lehet erre azt mondani hogy nem büntetés, de közben meg mégis fizetni kell érte ha nem akarjuk azt az xy migránst befogadni. Ez nekem kicsit olyan mint a: "Nem elloptam, csak elhoztam" dolog. Persze lehet így is mondani hogy nem büntetés papírforma szerint, de az értelme és az eredménye ugyan az. Az is világos hogy a kormány ezen lovagol, de én úgy gondolom ezt egy amúgy tök átlag ember is így értelmezné a kormány propagandája nélkül is.


"Ezt úgy kommunikálja le a kormány, hogy brüsszel nem tudom hány millió migránst akar betelepíteni."


Igen, ez is propaganda de nézzünk ennek is a mélyére: Akárhányszor volt megkérdezve hogy van e felső határ, akkor soha nem válaszolt senki vagy valamilyen kitérő választ adott erre. Nyilván akkor egy racionálisan gondolkozó ember józan paraszti ésszel látni fogja hogy gyakorlatilag nincsen rá garancia hogy mit tudom én 200 ezer migráns fő-ig (tehát annyi érkezik be összesen európába) kell szétosztani a tagállamok között(most csak mondtam egy számot) és nem pedig 3 millió. Mert előbbi esetben lehet hogy én is azt mondom rendben akkor most befogadjuk ezt a pár ezret és ezzel önmagában nincsen probléma, de nem akarjuk hogy a jövőben (mivel nincsen felső korlát) a ránk eső rész mondjuk ne pár ezer legyen hanem először 10 ezer aztán 25 ezer aztán 80 ezer. Mégegyszer mondom értem és jogos hogy a kormány infantilis módon ilyeszteget ezzel, meg sorossal meg brüsszelel stb de azért ennek van egy igazság magva.


"Mondja a kormány mindezt úgy, hogy közben debrecenben épül a vendégmunkás szálló ahova kik mennek? Migránsok... Csak nem eus, hanem ázsiai. "


Szerintem is probléma ez hogy lenyomják az árakat, de én ezt ezt a visszacsatolást abban a tekintetben nem tartom jogosnak hogy akikről te beszélsz ők legálisan érkeznek és dolgozni jönnek. Míg a másik csoportnak esze ágában sincsen dolgozni hanem a szociális hálón akarnak élősködni. Tudom hogy ilyenkor szokták azt mondani hogy "de nem is akar Magyarországon maradni mert ez egy putri ország ez igaz is" de ha az általad vázolt szétosztogatás megvalósul akkor nyilván azok sem hülyék akik ezt kitalálták és ha Magyarországan vannak "elhelyezve" akkor a szabad mozgás jogával hiába rendelkezik és megy mondjuk németországba akkor is csak itt lesz jogosult bármilyen segélyt is kapni. Tehát nem igaz hogy ez adott esetben Magyarországot nem érintené vagy nem kellene pénzt adni nekik. Mert az Ázsiából hozott migránsokkal ellentétben ők nem fognak dolgozni.

dec. 6. 18:53
 5/13 A kérdező kommentje:

"Mondja a kormány mindezt úgy, hogy közben debrecenben épül a vendégmunkás szálló ahova kik mennek? Migránsok... Csak nem eus, hanem ázsiai"


Még ehhez annyi hozzáfűznivalóm van hogy szerintem építenének ezek az Eus migránsoknak is vendégmunkás szállót ha be lehetne őket fogni munkára...De ezen már túl vagyunk szerintem ennyi év távlatában hogy egyértelmű legyen ez sem működne az ő esetükben.

dec. 6. 18:56
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Persze, hogy igaz.
dec. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Erre egyszerű a válasz: Nem igaz.

Kiróttak 1 044 000 eurós bírságot, de az nem a kérdésben szereplő "nem fogad be migránsokat" miatt, hanem mert egy korábbi 2020-ban hozott bírósági döntést azóta sem teljesített maradéktalanul a kormány.

Ez a korábbi döntés pedig amiatt született, mert korlátozták a tranzitzónában a menedékkérelmek benyújtását.

Se a befogadásról, se a menedékkérelmek pozitív vagy negatív elbírálásáról nincs itt szó.

dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Erre egyszerű a válasz: Nem igaz.


Kiróttak 1 044 000 eurós bírságot, de az nem a kérdésben szereplő "nem fogad be migránsokat" miatt, hanem mert egy korábbi 2020-ban hozott bírósági döntést azóta sem teljesített maradéktalanul a kormány.


Ez a korábbi döntés pedig amiatt született, mert korlátozták a tranzitzónában a menedékkérelmek benyújtását.


Se a befogadásról, se a menedékkérelmek pozitív vagy negatív elbírálásáról nincs itt szó."


Mi ne lenne igaz? Az előbb írta az egyik válaszoló hogy a befogadás miatt illetve annak az elutasítása miatt kell fizetni.


Amit te mondasz az már egy másik dolog és külön igazad is lehet benne hogy úgy van, de ez nem válasz az első felmerült dologra ami szóba került.

dec. 6. 20:12
 9/13 Demion ***** válasza:

Fél perces keresés volt.

[link]

dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megkerested. Ezt már itt leírták a kérdés alatt korábban amúgy (18:31) és pont azt próbáltam kivesézni hogy az hogy ez most büntetés e vagy sem az értelmezés kérdése. A kormány erre propagandát épít ez tiszta sor, ugyanakkor megvan neki az az igazság magva hogy "nem akarod befogadni a migránsokat? Akkor fizess helyette" Ez voltaképpen ugyan az mintha büntetés járna érte, csak papírforma szerint másképp van leírva de ugyan az a kettő. És azt nem értem hogy miért kell úgy csinálni mintha "nincs itt semmi látnivaló, nincsen semmilyen büntetés" lényegét tekintve ez is az, akárhogy csűrjük csavarjuk a dolgot.
dec. 6. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!