Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire érzed azt magadon, a...

Mennyire érzed azt magadon, a te életminőségeden, amit a Fideszesek hangoztatnak, hogy 70%-kal nőttel a reálbérek Gyurcsány idejéhez képest?

Figyelt kérdés

A 70%-os reálbér emelkedés az azt jelenti a gyakorlatban, hogy egy átlag fizetésből 70%-kal nagyobb ingatlanban tudsz élni, 70%-kal több vagy minőségibb élelmiszereket tudsz vásárolni. 70%-kal többet tudsz költeni szórakozásra, pl. annyival többet jársz nyaralni meg jobb helyekre, annyival több mindent tudsz fogyasztani vagy többször tudsz járni vendéglátóipari egységekbe, wellness hétvégékre, éttermekbe, italbárokba, fodrászhoz, kozmetikushoz, prostihoz vagy ahová csak akarsz.

Te mennyire érzed a saját életeden ezt a 70%-os reálbéremelkedést?


2023. dec. 6. 20:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy nyilvánvaló hazugság. Még a beismert inflációs adatok is kizárják ezt.
2023. dec. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Leszarom az egész Gyurcsányt meg Fideszt, én nem várok az államtól semmit, max, hogy hagyjon békén (és lehetőleg minél kevesebb legyen az adó). Az utóbbi években folyamatosan fejlesztettem magam, mindig is a versenyszférában dolgoztam ,egyre jobb pozíciókban, így egyre jobb fizetésem lett, így sok mindent megengedhetek magamnak, ezt pedig kizárólag magamnak köszönhetem. Semmilyen gennyes politikustól nem kell semmilyen könyöradomány, összességében úgyis annyit adózom, hogy bőven nettó befizető vagyok az államkasszába. Nyugdíj úgyse fog már létezni, mire annyi idős leszek, magán megtakarításaim,befektetéseim vannak, majd abból fogok élni idős koromban, soha nem fogom hagyni, hogy ki legyek szolgáltatva bármilyen rothadt politikus kénye-kedvének, vagy ócska manipulatív kampányának.
2023. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

"A 70%-os reálbér emelkedés az azt jelenti a gyakorlatban, hogy egy átlag fizetésből 70%-kal nagyobb ingatlanban tudsz élni..."

Kérdező, te nagyon hülye... :DDD

2023. dec. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Forrás? Mármint erre az állítólagos 70%-os reálbér emelkedésre.

Mert infláció az volt minimum ennyi, de inkább több. Hogy a bérek ennek tükrében meg meg háromszorozódtak volna, azt meg kétlem.

2023. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Én most az elmult 2-3 évet írnám le inkább...



3 évvel ezelőttig, félre tutam tennia fizetésemből

Aztán ez ugy alakult hogy egyszer csak azt vettem észre hogy nem tudok félre tenni.

És mostanra már ott tartok hogy amit 3 éve megengedhettem magamnak azok közül már van amire egyszerüen nem tellik.


Na ennyire "nőtt" a reálbér.


Szerintem ha az átleg ember által valóságosan érzékelt inflációt vesszük alapul akkor az elmult 2-3 évben kb 30-40% al csökkent a reálbér, még a fizetés emelések ellenére is.


Ne a fidesznek higy, hanem a saját tapasztalataidnak, és a saját szemednek.

Az élelmiszerek nagyrésze minimum dupla annyiba kerül most mint 2-3 éve.


Amugy 2010-és 2020 között minimálisan nött a reálbér, szinte észrevehetelenül, de az sem Orbán érdeme, mert a sok Eu pénz és az alacsony infláció és GDP növekedés ennél sokkal magasabb reálbér emelkedésre is elég lett volna.


Orbán féle kamu adatoknak vagy a saját tapasztalataidnak hiszel jobban?

2023. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%

Biztos,hogy javult a helyzet, életszínvonal.

Viszont, a differencia nem óriási a Gyurcsány korszakhoz képest.

2023. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Miért is vagyok hülye? A reálbér emelkedés az azt jelenti hogy annyi százalékkal tudsz az élet minden területén többet/jobbat/nagyobbat élvezni.

Ha a bérek nőnek mondjuk 30%-kal, de az árak is nőnek 30%-kal, akkor a reálbér növekedés 0%.

2023. dec. 6. 20:41
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
Csak azt tudnám, hogy ha annyit csökkent az életszínvonal, akkor miért nem férek fel az útra, a boltba, a KFC-be meg tudnám reggelig sorolni.
2023. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

8/8


A legostobább nézőpont. Pontosan ugyan annyiszor megyek boltba. Ja hogy a kosaramba csak fele annyi cuccot tudok pakolni ugyan azért a pénzért? Azt ugye nem nézed csak azt hogy minden nap lemegyek kenyérért-tejért.

2023. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%

Jaja, gondolom a KFC-be meg a wellnessbe is ugyan úgy mész, de már csak wc-re ugrasz be 😃


Ahogy az Euronics is azért van kifosztva, mert csak nézelődnek az emberek. Aha.

2023. dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!