Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok mitől várják a...

A magyarok mitől várják a magas fizetéseket és a jólétet amikor a legfőbb hazai export cikkünk az energiaital?

Figyelt kérdés

Ilyen jelentéktelen dolgot tudunk saját iparban előállítani, mint energiaital. Minden más versenyképtelen, még a Pick szalámi is. Azt kb. a csövesek eszik külföldön, de az előállítása költséges. Ez ugye a piacképtelenség gyakorlati definíciója.

Minden más amit itthon állítunk elő, külföldi tőke tulajdona, itthon csak egy adott egyszerű, viszonylag alacsony értékű operáció sorozatot hajtunk végre a köztes terméken, vagy összeszereljük. Hasonlóak a "szellemi szalagmunkák" is a helyi diplomásoknak.

Akkor tulajdonképpen mitől legyen jólét és nyugati bérezés, ha az előállított érték meg ilyen kevés és jelentéktelen?


dec. 7. 18:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
A kerdes jogos. De ettol az osszeszerelestol sztem legfeljebb a fideszesek varnak barmifele felemelkedest. A tobbiek azert nagyjabol tisztaban vannak vele szerintem, hogy ez a vonal egy zsakutca, epp ezert nem fideszesek.
dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

Tiszteletet a magyaroknak!!!!4NÉGY!


Viccet félretéve a semmi alapján várunk el mindent.

dec. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%
Én a munkáltatómtól.
dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Dobrev Klárától várom a magas fizetést, mert Ő megígérte, hogy a béreket fogja emelni, nem az árakat, mint Orbán. Engem nem érdekel sem az energiaital, sem a Pick szalámi, sem az ilyen közgazdasági fejtegetés, Dobrev Klárára és a DK-ra szavazok! ❤️💛💙
dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Egyrészt az exportnak nem sok köze van a bérekhez. Viszont ha nem lennének szénné adóztatva a bérek továbbá a dolgozók is megemberelnék kicsit magukat a tingi-langi helyett lehetnének magasabb bérek.
dec. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom. De ti akartátok ezt (Zsidesz, MSZP, stb.). Ti nem csináltatok igazi rendszerváltást, ti tettétek tönkre a magyar vállalatokat, adtátok el a külföldieknek, még cukrot sem tudunk termelni manapság. Ti szavaztok idegenekre, akik 5000 forintot adnak év végén. Azok a hazafiak, akik leleplezik a végrehajtó maffiát, védenék a határt, azok csúnya nácik nektek.
dec. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

"Minden más versenyképtelen,"

Nem igaz, állítólag cirokseprűből is rengeteget tudnánk nyugatra eladni, mert ott már nem gyártanak ilyet.

dec. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát a benne lévő energiától.
dec. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Aztán meg ha telekommunikációs cég kerül magyar kézbe akkor meg az a baj
dec. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez baromság. Az export 88%-a gépek és termékek. Az "élelmiszerek, italok, dohány" kategória pedig kb 7%-ot tesz ki.

Vagy netán csak a magyar tulajdonban lévő vállalatokra érted?

dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!