Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hazudtak az inflációs adatokró...

Hazudtak az inflációs adatokról? Nem is 9,9%? (Nem mintha az olyan jó lenne...)

Figyelt kérdés
[link]
dec. 8. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Miről nem hazudtak az elmúlt évtized folyamán? Tudsz akár csak egy ilyen dolgot mondani?
dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%

Nem hazudtak, csak Hadházy buta. Itt el van magyarázva, mi történt:


a gáz és az elektromos energia lakossági áráról szóló kormányrendeletek 2022 nyarán történt módosítása új módszertan kialakítását tette szükségessé, amit a KSH szakértői a rendeletek változásával szinte egy időben megalkottak, a róla szóló leírást pedig azonnal közzé is tettük: Sajtószoba - Közlemények, tájékoztatók, 2022.08.08. – Központi Statisztikai Hivatal (ksh.hu). A módszertan kialakítása ez esetben is az európai sztenderdek szerint történt, a mérési nehézségeket áthidalandó az Eurostat HICP Methodological Manual című kiadványának az „egységérték”-re vonatkozó ajánlását követve.


[link]


Amúgy eléggé le vagy maradva, a legfrissebb 12 havi inflációs adat már csak 7,9%, a hó / előző hó pedig 0%:


[link]

dec. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Én röhögtem is rajtatok, mikor kijött ez a számadat, biztos voltam benne, hogy a sok agymosott azonnal beveszi.


És egy csöppet sem furcsa senkinek, hogy pont akkorra, amikorra orbán viktor megígérte, hogy két számjegy alá esik az infláció, beesett két számjegy alá! :-)))))


Pont 9,999999% lett! :-)))))))))) Az má' mégse 10! :-))))))


Nekem egyből a régi teleshop műsorok pszichológiai manipulációs technikája jutott erről eszembe:


"Vegye meg! Most CSAK 19.999 forintért!"


És a tévénéző agyában a tízezer forint csábítása hat, holott ez valójában húszezer forint! :-)))))


Értenek az agyhalottak nyelvén fideszék, ez az egy biztos! Most CSAK 9,99999% az infláció, embereeeek!!! Az semmiképp se 10, ugye? :-))))))))))))


A sok hülye meg tapsol, szavaz, konzultál, békamenetel és ujjong örömében, mert egy számjegyű, végre! Az mindegy, hogy ez nem igaz, az is, hogy még ha igaz is volna, akkor is az EU legmagasabbja volna! :-))))))

dec. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
4-es, ez igaz. Egész Magyarország unalmas politikailag és reménytelen gazdaságilag is így. Az a hülye, aki ott marad és benyalja a sok hazugságot - aztán sír, unalmasan.
dec. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

"unalmas már ez a sírás...."

Akárcsak az ország szétrablása

dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, hogy a 20%-os adatot elhiszitek, a 10%-osat meg nem.

Pedig ugyanúgy számolták mindkettőt, EU-s előírások szerint, pont azért, hogy összehasonlítható legyen más országokkal.

dec. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

7-es, én elhiszem a 10% körüli inflációt, és pontosan értem, hogy ez továbbra is az EU legmagasabb inflációja. Meg a szót is értem, az emberek 99%-ával ellentétben, akik azt hiszik, ilyenkor 10%-ot javult a helyzet (holott ez azt jelenti, hogy a már lezajlott 20%-os romláshoz képest romlott "csak" további 10%-ot tovább a pénz).


De nem ez a röhej ebben, hanem az, hogy ebből politikai terméket csinált a Fidesz, kikozmetikázta a 10%-ot 9,99999%-ra és eladja a hungarobirkák millióinak mint óriási sikert és "EGY SZÁMJEGYŰ" inflációt!


Na ez az ócska, buta, telemarketingből kölcsönzött politikai populizmus az, ami közröhej!


Még az ő saját számaik szerint is gyakorlatilag 10% az infláció, nem pedig 9% (abban, gondolom, megegyezhetünk, hogy a 9,9-et 10-re érdemes kerekíteni, nem pedig 9-re, ugye?). Izzadságszagó, néphülyítő kozmetikázással akarják eladni a népnek a 10-est egy számjegyű számként! :-))))))))))))

dec. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 DK-s ***** válasza:

Persze hogy hazudtak, plusz h'lyének is néznek mindenkit.


Megváltoztatták a számítás módját úgy, hogy az eredmény 10% alá kerüljön.


Ehhez viszont az kellett, hogy először kiszámolják a valóst, majd kikombinálják a módosítás mikéntjét.


A b'dös qrva anyjukat nézzék h'lyének.

dec. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 DK-s ***** válasza:
dec. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szolovjov ***** válasza:
40%
Apáti úr már hónapokkal ezelőtt megjósolta egy felszólalásában, hogy év végére ha törik ha szakad az infláció 10% alatti lesz, hiszen ez volt a terv. Igaza lett, ügyesen kozmetikáztak.
dec. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!