Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EU miért nem sugároz egy...

Az EU miért nem sugároz egy rádiót Ausztria,Szlovákia,Románia,Szlovénia irányából magyar nyelven,hogy a vidéki emberekhez se csak a NER-médiàk jussanak el?

Figyelt kérdés
dec. 13. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Az EU-t nem különösebben érdekli, hogy itt ámokfutást rendez a NER, úgy néz ki, 10 milliárd eurot engednek folyósítani a Politico szerint.

[link]

dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Ugye azt vágod, hogy minállunk falun is van net :DDD Ittend se csak a bőcs vezírt lehet nízni :D
dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem le kellene már jönni arról a képről, ahogy vidéken Irénke néninek mossa az agyát az M1. Nem azzal van baj, hogy eljut-e a média, hanem hogy a propaganda szektás módszerekkel már régen megágyazott mindennek, ami nem az ő zenéjüket fújja.
dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

RTL klubnak hívják, sőt a Szabad Európát is újra indították, még ha csak online oldal formájában is.


Ugyanakkor szerintem ti nagy tévedésben vagytok, nem azért nézik a vidékiek az M1-et (amúgy olyan sokan nem nézik), mert nincs más, hanem azért mert ott mondanak olyanokat amit elhisznek, ami bele illik a világképükbe.

dec. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkoztam, Erdélyi magyarként. Annak idején szegény Cs. Gyimesi Éva javasolta: publikáljanak Erdélyben azok a magyar szerzők, újságírók, akiket odahaza üldöznek.


Bár részben ez megvalósult, valóban lehetne fokozni a dolgot, és ebben még a románok is megláthatnák az "üzletet".


Kellene egy átfogó program arra is, hogy még több magyarországi egyetemista jöjjön ide, szabad egyetemeken tanulni, anyanyelvén (így is egyre több jön, de lehetne ezt tudatosabban gerjeszteni), lehetne a határ innenső oldalán nyomtatni Magyarországon is terjesztett sajtót, lehetne több, határokon átsugárzó rádió, sőt, televízióadás, amiből a valódi híreket is megismerhetik az ottaniak.


Jó lett volna a CEU-t is Kolozsvárra csábítani, ahelyett, hogy hagyják Bécsbe települni...


De ehhez pénz is kell. Ha az EU vagy akár gazdag magánemberek (akár maga Soros!) meglátná a fantáziát abban, hogy Erdélyben sokkal szabadabb, nyugatosabb, európaibb a légkör, az mindenki számára, és még számunkra, erdélyi magyarok számára is pozitív folyamatokat indíthatba be. Az a baj, hogy forrás nincs erre elegendő - pedig a légkör itt valóban nyitottabb és szabadabb, főleg a nagyvárosokban.

márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!