Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tényleg ennyien dolgoznak...

Ha tényleg ennyien dolgoznak Magyarországon, minek kellenek még vendégmunkások?

Figyelt kérdés
Soha ennyien nem dolgoztak elvileg, akkor miért hozzák ide a távol keletről az embereket?
dec. 13. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Ócó
dec. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Hányat hoztak ide?


Vannak bizonyos munkakörök amiket a magyarok nem hajlandók elvégezni. Dolgoztam olyan cégnél ahol most 300 nettó a kezdő fizetés, 2 műszakban de amikor egy itteni emberkének felajánlottam, hogy beprotezsálom akkor elküldött a fenébe, hogy nem fog ő az ország másik végébe költözni, hogy munkásszállón szagolja más lábát. Na kb. ezért kellenek vendégmunkások, mert a magyar egyre jobb és könnyebb munkát akar magának és nincs elég csóró akinek mindegy milyen munka csak kapjon érte pénzt.

dec. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2


Értelmes ember nem is lakna munkásszállón, rossz körülmények között.


De, szerintem ahol 300 ezret fizetnek, oda a helyiek is elmennek dolgozni.

dec. 13. 15:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjél szépen dolgozni az akksigyárba pár hónapot, évet, és akkor majd meglátod te is, miért nem akarja fehér ember csinálni azt a munkát.
dec. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert tovább hasít a magyar gazdaság, és még több munkahely lesz.
dec. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4


Szerintem van egy igénytelen réteg magyarokból is, aki már elmenne oda is, ha többet fizetnének.

dec. 13. 17:42
 7/9 anonim ***** válasza:

#3 az értelmes ember otthon lakott a szüleivel és sírt azon, hogy sose lesz csaja, mert helyben nem talál magának olyan munkát amiből tudna lakást venni, egzisztenciát teremteni.


Én amikor ott dolgoztam egy év alatt másfél milliót szedtem össze úgy, hogy alig több mint a fele volt a kezdő fizetésem de nem kellett szinte semmire se költenem, mert munkásszállón laktam, ők kajáltattak. Nem is mondhatom, hogy annyira rossz volt a munkásszálló része, anno egyetemen rosszabb minőség volt a koli.


A gyár jelentős részében helyi dolgozik de nincs elég ember, mert a környező cégek is annyit vagy még többet fizetnek és alsó hangon a 20%-a a gyárnak olyan akit hoztak ahonnan lehetett.


ma 16:18

no pain, no gain

Az nem működik, hogy nem tanul az ember, nem szeret dolgozni és könnyű munkát akar de kell neki szép lakás, autó, ... . Ha valamit akarunk azért dolgozni kell, ha meg csak sírni szeretnénk akkor azt inkább hanyagoljuk, mert senki se kíváncsi rá.

dec. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7


300 ezres fizetésből nem igen fog egzisztenciát teremteni.


Ellenben idegileg, fizikailag tönkremegy, alkoholistákkal együtt lakni, évekig.


Én nem értem a filippinókat sem, akik 700 euróért ide jönnek dolgozni, mikor Németországban ennek legalább dupláját megkereshetik, a körülmények is jobbak.

dec. 13. 18:45
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem van egy igénytelen réteg magyarokból is, aki már elmenne oda is, ha többet fizetnének."

De miert fizetnenek tobbet neki, ha a filippino migransok ennyiert is boldogan dolgoznak helyette?

dec. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!