Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Hogy oldjátok fel...

Fideszesek! Hogy oldjátok fel azt az ellentmondást, hogy a kormány megvéd a bevándorlástól, de egyre több vendégmunkás él Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az már kezd árnyalt gondolkodásra vallani, hogy nem minden külföldi rossz. 2018-ban ilyen árnyalt gondolkodásról szó se volt, csak "stop migráció". Aki 2018-ban azt mondja, hogy nem minden külföldi rossz, azt kb. meglincseltétek volna. Még a legnagyobb liberálisok se merték hangosan mondani, hogy a kerítés értelmetlen, olyan hisztérikus volt a hangulat.


2022-ben meg már legalább egy konkrét dolgot állító egy bites állítás sem volt, csak "piros volt a paradicsom nem sárga, Magyarország előre megy, nem hátra."

Habár a választások előtt pár héttel megkésett karácsonyi ajándékként jött Márki-Zay Péter partizános interjúja, ami alapján már lehetett azzal az egy bites állítással telekürtölni a nyilvánosságot, hogy "Fidesz = Kimaradunk / Ellenzék = Belesodródunk".


Na de most akkor hogy is van ez a dolog az ide érkező bevándorlókkal meg a stop migrációval?


nov. 26. 16:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Ezerszer le lett írva az oldalon, hogy vendégmunkások és az illegális migráns csürhe között alapvető különbségek vannak, de úgy látom, nem ment át, vagy direkt provokálsz továbbra is.
nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
18%
Az illegális migráció és a vendégmunkások ké külön fogalom
nov. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Mert a fidesz csak az illegálisan érkező migránsoktól véd a máshogyan érkezőket támogatja...
nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Papíron talán de tudja mindenki hogy megy ez.

A puding próbája az evés

nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#1 #2 és #3. Ezt én értem és egyet is értenék egy ilyen árnyalt gondolkodással, hogy létezik illegális bevándorló, befogadott menekült, vendégmunkás, stb. Na de nem erről volt szó!


Amikor 2017-ben Őcsényben egy panziótulajdonos LEGÁLIS, BEFOGADOTT családokat szállásolt volna el a panziójában, akkor a helyiek téglákkal dobálták meg a kisbuszát, kiszúrták a kerekét, és a falugyűlésen a helyiek magukból kikelve ordítottak a panziótulajdonossal. Orbán Viktor meg azt mondta az ügyről, hogy "Semmi kivetnivalót nem találtam én ebbe'. Nem akarnak az emberek migránsokat befogadni."

https://www.youtube.com/watch?v=_lVZ90df7Y0

nov. 26. 16:33
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Úgy, hogy különbség van illegális migráció és a migráció szervezett formája között.


Persze csak ilyenkor, mert amúgy rohadtul nem érdekli őket, és összemosnak mindent.


Ugye itt van OV, aki oltalmazott menekültek ellen uszított: [link]

Vagy éppen arról beszélt, nem vagyunk kevert fajúak. Megint csak irreleváns, hogy a migráns legális vagy illegális: [link]

Vagy it van Lázár János én drámája "Bécs :(" címmel: [link]

Itt talán előkerül az, hogy csak az illegális migrációval van gond? Természetesen nem.


Másrészt illegális migráció csak embercsempészek által történhet Magyarországon, a Fidesz elsősroban azt kritzálta, ha valaki szabályozni szerette volna a migrációt. Ha a törvényszerűség a gond, akkor miért nem azon dolgozna, hogy ne legyen annyi illegális bevándorló?

nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#6 Erre akartam kilyukadni, köszönöm!
nov. 26. 16:46
 8/19 A kérdező kommentje:
Szóval hogy a kormány kommunikációjában ez egy ellentmondás, és a Fidesz-szavazók hogyan oldják ezt fel.
nov. 26. 16:53
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

"Amikor 2017-ben Őcsényben egy panziótulajdonos LEGÁLIS, BEFOGADOTT családokat szállásolt volna el a panziójában,"


Ott olyan migránsok voltak, akiket senki nem hívott, senki nem kérte,hogy idejöjjön.


Jogos volt a felháborodás.

nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9 Legális, befogadott gyerekek mentek volna Őcsényre pár napra nyaralni. És a panzió tulajdonosa hívta őket.


Ahogy a gyárakban dolgozó vendégmunkásokat is a gyárak hívják, nem a helyiek. Itt miért nem jogos a felháborodás, ha Őcsényben jogos?

nov. 26. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!