Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikusok mit tudnak...

A politikusok mit tudnak tenni az orvoselvándorlás ellen? Egyáltalán akarnak?

Figyelt kérdés
Még csak első éves vagyok az orvosi egyetemen, és soha nem terveztem azt, hogy külföldön kamatoztatom a megszerzett tudás. Viszont számos csoporttársam már most azt tervezgeti, hogy külföldön fog elhelyezkedni az egyetem után, mert sokkal jobb a fizetés, és az egészségügy. Az orvoselvándorlás már most is elég nagy probléma, de pár éven belül, ha nem történik változás, szerintem nagy egészségügyi válság várható. A politikusok mit tudnak tenni a folyamat visszafordításáért? Egyáltalán felfogják ennek a ténynek súlyát?
2010. okt. 21. 17:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%

"politikusok mit tudnak tenni a folyamat visszafordításáért? "


Pl. kifizettetik a sok millió forintot, amit kiadtak az oktatására.

2010. okt. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

Már most is elég nagy a probléma. Valmikor olvastam, hogy pl patológusokból óriási hiány van nem csak itt de a világon is. Ezért sok magyar pat. kimegy és nálunk pedig 40% először rosszul kezdik el a kezelést a rákosoknál.

Igazából már egyszer próbáltak tenni ellen. Ugye mikor kitalálták azt, hogy aki államin tanult az 9 évig nem mehetne el. Ez kész őrültség. csak azért büntetni őket mert jobb fizetést akarnak. Akkor miért nem úgy akarták csinálni, hogy oké vagy itt maradsz 9 évig vagy elmehetsz de vissza kell majd fizetned. Bár az utóbbi még mindig nem lehetne megoldás mert akinek egy csöpp esze is van az azonnal kimenne és majd röhögve visszafizeti.

A legjobb megoldás ha valami normális fizetést adnának akkor nem mennének el. De az orvosokat teljesen meg lehet érteni. És mindenki mást is. Volt nemrég egy felmérés miszerint a középiskolások 30% külföldre menne, 31% nem tudja még, 39% maradna.

2010. okt. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Azért azt hozzá kell tenni, hogy az a rendelet nem arról szólt, hogy 9 évig nem lehet elmenni, hanem, hogy 9 évig abban a kórházban kell maradni, ahol a rezidens képzést elkezdte az ember. Szerintem sem megoldás ez a "fizessék vissza a pénzt", mert aki ki akar menni, az pár éven belül vissza tudja fizetni, tehát nem lenne kevesebb azok száma, akik elmennek...
2010. okt. 21. 17:57
 4/25 anonim ***** válasza:
72%

'Szerintem sem megoldás ez a "fizessék vissza a pénzt", mert aki ki akar menni, az pár éven belül vissza tudja fizetni, tehát nem lenne kevesebb azok száma, akik elmennek...'


Pont ere gondoltam a "röhögve visszafizetik"-kel

2010. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
12%
Menjetek gyerekek. Legalább a külföldieknek nem kell diplomázni.
2010. okt. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

"Menjetek gyerekek. Legalább a külföldieknek nem kell diplomázni."


Remélem akkor is ezt mondod, hogy ha nem tud senki ellátni, mert mindenki elment külföldre...

2010. okt. 21. 18:17
 7/25 anonim ***** válasza:
54%

" nem tud senki ellátni"


Engem így sem lát el senki.

2010. okt. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
40%

Engem sem. Ez épp olyan mint mikor a rendőrök jönnek azzal, hogy persze ilyenkor hülye rendőr, ha meg valami baj van...



Hát ha valami baj van mehetek én a rendőrökhöz, mert csak a karjukat tárják szét. Orvosnál sem voltam 20éve. Na lehet haladni kifelé gyerekek.

2010. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%
Talán az orvosok is érezhetnék úgy hogy a tudásukat a honfitáraskra áldozák és nem a pénzt hajszolják.
2010. okt. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ez szép, és jó, de sajnos ma a kezdő orvosi fizetésből (90000 Ft) nem lehet családot alapítani. Én szeretnék kitartani a végsőkig itthon, de meg tudom érteni azokat, akik szerint 6 évnyi nagyon kemény egyetem, és több évnyi szakképzés után 30 éves kor körül ez az összeg nagyon kevés. Ha nincs egy jól kereső társ, akkor kizárt dolog a családalapítás, márpedig az esetek többségében nincs.
2010. okt. 22. 08:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!