Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem vezetik be úgy mint Németországban, hogy az egyszerübb építményeket ne csak építészek hanem kőműves- és ácsmesterek is tervezhessenek?

Figyelt kérdés
[link] (németül van, de a Google lefordítja)

dec. 15. 14:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
ne hasonlítsunk egy német kőművest egy magyarhoz. Így is omlik szét minden
dec. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Mert a magyar kömüvesek es acsok nem ertenek hozza, mig egy nemet kömüves, vagy acs, vagy rajzolo kikepzese es tudasa a magyar epitesz tudasaval egyezik meg.
dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Egy buszmegállóban hallottam a következő beszélgetést még évekkel ezelőtt.

Két szaktanár lehetett akik egy diákról beszélgettek (legyen mondjuk Gábor a neve)

- Ez a Gábor gyerek az egyik legügyesebb a csoportban. Nagyon szépen falaz.

- Igen igazad van, csak amikor ki kell számolni hogy mennyi tégla kell egy családi házhoz amit ő számol abból fel lehet építeni bécsi operaházat.

dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem arról van szó, hogy a német kőműves jobb szakember lenne, mint a magyar, hanem arról, hogy a német ember szabálykövetőbb, mint a magyar.


Tehát: ha kiadod az útmutatót, hogy a házat így és így kell megépíteni, ilyen és ilyen alapanyagokból, akkor a német kőműves ezt lépésről lépésre be fogja tartani, a német megrendelő meg kifizeti.


Magyarországon a kőműves is, a megrendelő is mindent kispórol, amit csak ki lehet, ha tíz forinttal olcsóbb lesz az épület - de cserébe kifizeti a látványkandallót, meg a márványlépcsőt. Arról nem beszélve, hogy nemhogy a kőműves, de még a megrendelő is meg lesz arról győződve, hogy jobban ért hozzá, mint a tervezők.

dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
Én se ács se kőműves nem vagyok, mégis magamnak terveztem mindig. És még az építési engedélyt is én adtam ki. Számtalan olyan nevetséges embert ismerek, aki az önkormányzathoz rohangált engedélyért. Már bocs, de a saját portámon bármire engedélyt eleve csak én adhatok. Ez olyan mint mikor venni akartam barna vezetéket, megkérdi a parasztember mire kell? Mondom kapcsolt fázis lámpához. Van mellette konnektor, az fix fázis feketével. Aszongya erre, az nem szabványos, mindig feketének kell lennie, ha kapcsolt ha nem. Mondom neki, kuss csíra! Az én portámon én vagyok a szabvány! Na így nagynehezen megértette és kiadta.
dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát 5-ös valóban hülyeséget mondtak nemcsak fekete lehet, mi van három fázisnál fekete, barna, szürke. Ezek mind lehetnek fázis vezető színek.
dec. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#4

"Nem arról van szó, hogy a német kőműves jobb szakember lenne, mint a magyar"

De, nagyon sok esetben pont erről van szó, mert a magyarok hozzáállása nagyon sokszor az, hogy "a papír legyen meg" és nincs mögötte tényleges tudás.

Találkoztam olyan villanszerelővel, akinek azt mondták, hogy az egyik szobába kellene új lámpa és oldja meg. Elvágott minden vezetéket és nézte, hogy miért nincs áram a lámpában...


#5

"Már bocs, de a saját portámon bármire engedélyt eleve csak én adhatok."

Ez alapvetően igaz, csak vannak törvényi előírások, amiket szintén be kell tartani, ezért nem csak te kellesz, amikor építesz valami nagyobbat, pl. házat.

dec. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

"a magyarok hozzáállása nagyon sokszor az, hogy "a papír legyen meg" és nincs mögötte tényleges tudás"


Kétségtelenül sok ilyen van, de engem mostanában nagyon kellemes csalódások sora ért. A szakik, akikkel mostanában találkoztam, szinte mind értelmes, felkészült, profi emberek voltak, akikkel élmény volt tervezgetni, mit hogyan csináljunk.

dec. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam régebben egy brigádban. 6 kőmuves volt,egy értett a rajzolvasáshoz. Ő inkabb csak kitűzte a méreteket,nyílások helyét,a többi meg falazott,rakta a téglát-(úgy ahogy)
dec. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

#8

"A szakik, akikkel mostanában találkoztam, szinte mind értelmes, felkészült, profi emberek voltak, akikkel élmény volt tervezgetni, mit hogyan csináljunk."

Nyilván van ilyen is, de én itt most általános színvonalról beszéltem, ami nálunk nem nagyon jó, míg a németeknél azért jobb.

dec. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!